Safir ve Jasper Taşının yan etkileri var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bendekiben

Elit Üye
Çok severek ve isteyerek aldığım kolyemde bulunan taşlardan biri olan safiri kullanamıyorum taktıktan bir 5-10 dk sonra bir baş ağrısı ve mide bulantısı başlıyor kullanmayı çok istiyorum arındırma işlemlerinide yaptım yani ilk aldığımda toprağa gömdüm ve akan suda arındırdım daha yapabileceğim bir şey varmı yada yan etkisini hafifleten bir taş var mı beraber kullanabileceğim ?Diğer bir sorunda jasper taşını taktığım anda bir susuzluk hissi oluşuyor su içsemde ağzımda bir kuruluk ve yutkunma güçlüğü çekiyorum bunun nedeni nedir? Jasper taşıda hafif bir baş ağrısı yapıyor bu neden kaynaklanıyor olabilir?

ceren001

Kayıtlı Üye
taşların sebep olduğundan eminseniz doğru arındırdığınızdan emin olun. ya da yükleme gerekiyorsa taşı programlayınız. forumda gerekli bilgiler mevcuttur.

bendekiben

Elit Üye
Arındırmayla ilgili bilgileri okudum ve uyguladım benim öğrenmek istediğim benmi yanlış bir şey yapıyorum yoksa bazı taşlar insanda olumsuz etkiler yaratabiliyormu sorusuydu? Eğer kasdedilen taşlar olumsuz etki yaratan taşlardansa bu durumda ne yapmam gerekir?

Safir taşı en güçlü titreşileri olan taşlardan biri eskiden rahipler ve büyücüler bu taşı korunma amaçlı kullanırlarmış. Sezgi gücü kuvvetli olanlar kullanamaz yan etki yapabilirmiş dediler .Ben de düşündüm rahipler ve sezgi gücü olan büyücüler bunu kullanabiliyorsa bende kullanabilirim dedim ve geniş çaplı araştırma yaptım akansuya tutmak yerine ilk önce içme suyunda 3 saat bekletip kurutup sonra sandal ağacı tütsüsünde tütsüleyip reiki verdim ve sonra programlamasını yaptım sanki taşla bütünleştim ve en sonunda kullanabiliyorum inanın safirin öyle farklı bir etkisi varki yürürken sanki ayakların yere değmiyor veya o ayaklar senin değilmiş hissi veriyor bu bahsettiğim hislerden biri daha farklı şeylerde hissettiriyor tavsiye ederim.sevgiler...

Jasper taşının yan etkisini açıklamayı unutmuşum araştırmalarım doğrultusunda jasper taşıda vücuttaki ödemi söktürücü özelliği varmış yani benim susuzluğum taşın vücudumdaki suyu boşaltmasından kaynaklanıyormuş buda ilgili arkadaşların bilgisine sunulur

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Aldığınız yerdekilerin dediği gibi, herkesin olduğu gibi taşlarında frekans ayarları var ve sizin enerjinize adapte olmaya çalışacaklar. Arındırdıktan sonra uyumlamak da bu yüzdendir. Açıkçası ben çok fazla taşın bir arada kullanılması taraftarı değilim, ancak aynı amaca hizmet eden taşlar bir arada kullanılabilir. Seçtiğiniz taşı ne amaçla taşıyorsanız o yönde programlayabilirsiniz, gerçi programlamasanız bile o amacına yönelik işini yapar. Ancak burçlara göre değil de ihtiyacınız olan bölgedeki çakraya göre taş seçmek bana daha mantıklı geliyor ve eğitimini aldığım kişinin de önerisi bu yönde.
Saksıda çiçek varsa taşı arındırmak pek önerilmez, çiçek zarar görebilir. Aynı zamanda 8-10 temizlemeden sonra toprak değiştirilmelidir. En iyisi doğal ortam ama bulmakta zorlanabilirsiniz. Ya da sadece taşlarınızı temizlemek için çiçeksiz saksıda toprak bulundurmak. Bu arada taşınızı pamuğa sarıp öyle koymanızı öneririm. En az 21 saat kalmalı.
Tuzlu suda da 12 saat bekletilir ancak bazı taşlar zarar görebilir.
Tütsüyü zaten yapmışsınız, önce 3-5 dk. akan suyun altında taşı temizleyip ardından temizlenmesine niyetle adaçayı veya sandal ağacı tütsüsünde 5 dk. her tarafına gelecek şekilde tütsü yapın. Gerçi siz sandal ağacıyla zaten yapmışsınız:)

Taşa enerji yüklemek
- Reiki uyguladığınızı yazmışsınız. Reikiye uyumlu kişiler taşlarına enerji yüklemek için 1. aşama ise avuç içine alıp reiki verebilir, 2. aşama ise güç sembolünü yapabilirler. 5-10 dk. yeterlidir.
- Niyetinizle de yapabilirsiniz. '' bu taşa sevgi enerjimi gönderiyorum ve enerjisinin artmasına niyet ediyorum'' şeklinde.
- Dolunayın olduğu bir gece taşlarınızı açık havada bırakarak olumlu enerjiyle yüklenmesini de sağlayabilirsiniz, taşın pozitif enerjisi artar.
- Eğer varsa büyük kristal kuvars, üzerinde küçük taşlarınızı 10 saate kadar bekletebilirsiniz, enerjileri artacaktır.

Taşın enerjisini kendi enerjinize uyumlamak rezone etmek için de özellikle ilk alındığında ;
-Taşınızı elinize alın ve kalbinizden 2-3 dk. sevgi enerjisi yollayın- taşı sevdiğinizi hissetmeniz yeterlidir.
- Daha sonra taşı ağzınıza yaklaştırın ve 3 kere '' bu taşın enerjisini kendi enerjimle uyumlu hale getiriyorum ve taşımın enerjisine rezone olmaya niyet ediyorum'' deyin.
- Kalp çakranıza yaklaştırın ve sakince 1-2 dk bekleyin. Taşınız artık hazırdır.

Taşların doğal enerjisinin ne olduğunu biliyorsanız ve o amaçla kullanacaksanız ayrıca programlamanıza gerek yoktur. Kristal kuvarslar en iyi programlanabilen taşlardır, sarkaç olarak da farklı amaçlar için programlanıp kullanılır. Ancak taşların 7-10 günde bir temizlenmesi gerekir, eğer programladıysanız temizledikten sorar tekrar programlamanız gerekir. Temizlemezseniz yararı yerine zararı olur.
Bu arada taşınıza kimsenin dokunmasına izin vermeyin. Aksi taktirde tekrar temizleyip, enerji yüklemeniz , uyumlamanız ve programlamanız gerekir.

Safir pisişik yetenekleri güçlendirmek, farkındalığı arttırmak, aurayı güçlendirmek ve korunmak amacıyla kullanılır. Sezgi gücü olanlar kullanamaz diyenleri boş verin, sezgilerinizin daha da kuvvetlenmesinin nasıl bir zararı olabilir ki. Evliya, bazı rahipler, usta büyücüler gibi gerçekten üstün yeteneklere sahip zaten ne kadar insan var ki. Bizlerin daha çok takviyeye ihtiyacımız var:)
Gerçek olup olmadıklarını anlamak için de bir saç telini taşın etrafına sarıp yakmayı deneyin. Saç teli yanmıyorsa taşınız gerçektir, sahte olduğunda anında saç yanıyor.

İyi forumlar:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...