Majiye Başlarken

furkan40

Banlı Kullanıcı
Kardeşim benim bir sorum olucaktı.Belki mabet yöneticileri ve diğer üyeler tepki göstericek ama ben günaha büyüye dikkat eden bir kişiyim.Maji denilen uygulama günahmıdır ?

fthbl

Kayıtlı Üye
Kardeşim benim bir sorum olucaktı.Belki mabet yöneticileri ve diğer üyeler tepki göstericek ama ben günaha büyüye dikkat eden bir kişiyim.Maji denilen uygulama günahmıdır ?
Maji=büyü
Allah Resulü, aralarında şirkinde bulunduğu yedi büyük günah arasında büyü yapmayı da saymıştır.

ceren001

Kayıtlı Üye
maji=büyü demişsiniz peki sadece büyü mü? yani mesela bi konu başlığı vardı bitkilerle maji diye orda anlatılanlar çokta büyüyle ilgili değil gibi ne dersiniz?

tahita

Kayıtlı Üye
Sayın ceren001; Tam olarak açıklayamıyorum, şöyle söyleyeyim çeşitli uygulamalarla doğal süreci etkilemek büyü demektir. Ki söylediğiniz başlık bitkilerle maji. Sanırım uygulama yolu aşina olduklarınızdan farklı olduğu (nüsha,vefk v.s.) için büyü dışı diye düşündünüz.

Maji uygulamalarına girişle ilgili güzel bir makale... Mabete ve ilgili tüm arkadaşlara umarım faydalı olur...
Selam ve dua ile...

Ekli dosyayı görüntüle 2060

Sayın aphosiss; Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Büyüye sanat diyen birini daha görmek güzel. Lakin merak ettiğim devamını da yükleyecekmisiniz?

ahya

Kayıtlı Üye
Maji = Büyü= Hür iradeyi bazi yöntemlerle etkileyip degistirmektir, ve bu üc semavi dindede günahtir.

Sevgi ve isikla

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Sevgili arkadaşlar,
Anca yazabiliyorum kusuruma bakmayın... Beni ilgilendiren kısımlarını elimden geldiğince cevaplayayım:
sevgili furkan40 bunu gayet iyi niyetle sorduğunun farkındayım. Ama bence bu sorunun cevabını aramak için doğru bir forum değil burası.
Büyü, maji ya da havvas... Size çarşıdan bıçak satan bir adam; "bununla ne yapacaksın?" demiyor. Sonuçta sen ister adam kesersin, ister havuç... Bu kişinin kendisiyle alakalı.
Ayrıca benzeri uygulamaların (örneğin havvas) tümüne birden günahtır diyemezsin. Bu bilgilerin, sırların ve duaların çoğu evliyaullaha, belirli bir mertebeye ulaştıkları zaman verilmiştir.
Sevgili ceren001, makale bir alıntıdır. Sakın yanlış anlaşılmasın. Eriştiğim tüm bilgileri mabet sakinleri ile paylaşacağım.

Herkese selamlar... :)