Başkası adına "haberi olmadan" dua etmek, şifa bulmasını istemek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Evet arkadaşlar, başlıktan da anlaşılabileceği gibi ben başkası için, haberi olmadan, şifa bulmasını istemek için belirli dualar okumak, majikal uygulamalar yapmak istiyorum.

Dua olarak tavsiyesi olan var mı?
Majikal herhangi bir uygulama tavsiyesi olan var mı?

Teşekkürler arkadaşlar. Saygılar.

origanum

Yönetici
Başkasının rızası olmadan ona şifa vermek ona saldırı anlamına gelmektedir. Enerji alanına saldırıldığından kişi şifa bulamaz aksine daha da kötüleşir. Ona kötülük yapmak amacında değilseniz bu işe kalkışmayın.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Başkasının rızası olmadan ona şifa vermek ona saldırı anlamına gelmektedir. Enerji alanına saldırıldığından kişi şifa bulamaz aksine daha da kötüleşir. Ona kötülük yapmak amacında değilseniz bu işe kalkışmayın.

Teşekkürler Sayın origanum.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Anne ve Baba icin edilen dualarin sakincasi olmaz diye düsünüyorum.cünkü onlarda bizim icin cok dua ediyorlar.arkadasimiz,bazi islemler diye söylemis.bu konuda bende sayin yöneticiyle ayni düsüncedeyim.Acil sifalar diliyorum arkadasim:nopity:

fthbl

Kayıtlı Üye
Bir başkası için gıyabında yapılan dua kabule en yakın, makbul dualardandır.

[QUOTE“Bir Müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe, yanında bulunan görevli bir melek ona, ‘Duan kabul olsun, aynı şeyler sana da verilsin.’ diye dua eder.” (Müslim, Zikir 87, 88; İbni Mâce, Menâsik 5)][/QUOTE]

Gıyabında başkası için yapılan dua, kişiye "günahsız dille dua etme" şeklinde nitelendirilmiştir. Günah işleyen kimseye gıyabında dua edilirse, o kimse günahsız bir dille dua etmiş olur. Çünkü dua eden, işlenen günahtan sorumlu değildir.

Hatta bırakın dünyada yaşayan bir kişi için gıyabında dua etmeyi ölmüş bir kişi için bile dua çok önemli.
Peygamberimiz şöyle buyuruyor:

Kabirdeki ölü, denizde boğulmak üzere olan ve dehşet içerisinde yardım isteyen kimse gibidir. Babasından, anasından, kardeşinden, samîmî ve sâdık arkadaşından bir duâ bekler. Şayet bir duâ gelecek olsa, bu onun için dünyâ ve içindekilerden daha kıymetli ve sevimli olur.

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
Boyut içinde boyuttan, belki şu an yanınızda...
İş
öğrenci
Anne ve Baba icin edilen dualarin sakincasi olmaz diye düsünüyorum.cünkü onlarda bizim icin cok dua ediyorlar.arkadasimiz,bazi islemler diye söylemis.bu konuda bende sayin yöneticiyle ayni düsüncedeyim.Acil sifalar diliyorum arkadasim:nopity:
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

origanum

Yönetici
benim babam ciğerlerinden rahatsız ben onun hergün ya şafi esmasını okuyorum dahamı kötü olur yani okumayımmı ben ne yapayım

Bir başkası için gıyabında yapılan dua kabule en yakın, makbul dualardandır.

“Bir Müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe, yanında bulunan görevli bir melek ona, ‘Duan kabul olsun, aynı şeyler sana da verilsin.’ diye dua eder.”[/B] (Müslim, Zikir 87, 88; İbni Mâce, Menâsik 5)

Gıyabında başkası için yapılan dua, kişiye "günahsız dille dua etme" şeklinde nitelendirilmiştir. Günah işleyen kimseye gıyabında dua edilirse, o kimse günahsız bir dille dua etmiş olur. Çünkü dua eden, işlenen günahtan sorumlu değildir.

Hatta bırakın dünyada yaşayan bir kişi için gıyabında dua etmeyi ölmüş bir kişi için bile dua çok önemli.
Peygamberimiz şöyle buyuruyor:

Yanlış anlaşılıyor galiba, bir yakınımızın şifa bulması için içimizden geldiği gibi dua etmek başka bir şeydir bu kişiye izinsiz şifa uygulaması yapmak, belirli formülasyonlar uygulamak başka birşey.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Origanum'a katılıyorum. İstediğiniz kişi veya ölmüş kişiler için istediğiniz kadar dua okuyabilirsiniz. Ancak şifa veya herhangi bir uygulamada kişiden izin almalısınız, eğer çocuksa ebeveynlerinden, yaşlıysa çocuklarından, yatalaksa aynı şekilde yakınlarından izin almalısınız. Hiç bir yakınını tanımıyor ve yardım etmek istiyorsanız da yüksek benliğinden izin alınmalıdır.
En güzeli de '' Allah'ım ... adlı bu kişiye .. hastalığından dolayı ilahi şifa enerjinden vermek için beni aracı kılmanı istiyorum, kabul et. Alçakgönüllülükle ve tam imanla!!'' Sizde kendinizce bir dua okuyabilirsiniz, Allah'ın izni için. Bu benim kullandığım bir yöntem. Ardından enerjiyi yönlendiriyorum.
Bunun gibi gönülden ve gerçekten çaresiz, yardıma ihtiyacı olan kişilere dualarınızla beraber şifa enerjisi yollayabilirsiniz. Ancak başka türlü uygulamalar yapamazsınız.
Anne- babanıza, kardeşlerinize, çocuklarınıza ve eşinize izin almaya gerek olmadan yapabilirsiniz. Zaten bir annenin evladını sevgiyle okşayıp, öpmesi ona sarılıp kalbine bastırması en büyük şifa enerjisidir. Aynı şekilde bir evladın da anne- babasına gönülden sarılıp- öpmesi aynı etkiyi taşır. Onlar için okuduğunuz dualar da sevabıyla yerini bulur. Kendinizi düşünmeden başkası için okuduğunuz dualarda ayrıca sevap da kazanırsınız.

Unutmayın, bazıları için hastalıkta bir şifadır !! Tekamülü için onu deneyimlemesi gerekebilir. Siz iyilik yapayım derken, o kişinin gelişimine müdahale etmiş olabilirsiniz.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Kesin sonuç getirecek olursak arkadaşlar anlaşılacak şey sanıyorum şu şekilde;
Reiki gibi uygulamalar için kişiden izin almak gerekiyor. Yani, bilinç olarak kişinin bilmesi ve karar vermesi gerekiyor.
Fakat dua etmek için izin almaya gerek yoktur. Çünkü yüce yaratandan isteniyor bu, biz sadece isteyen oluyoruz.

Herkese teşekkür ediyorum.

Saygılar. Aydınlanmanız dileğimle...

bendekiben

Elit Üye
Kesin sonuç getirecek olursak arkadaşlar anlaşılacak şey sanıyorum şu şekilde;
Reiki gibi uygulamalar için kişiden izin almak gerekiyor. Yani, bilinç olarak kişinin bilmesi ve karar vermesi gerekiyor.
Fakat dua etmek için izin almaya gerek yoktur. Çünkü yüce yaratandan isteniyor bu, biz sadece isteyen oluyoruz.

Herkese teşekkür ediyorum.

Saygılar. Aydınlanmanız dileğimle...

Evet dediğiniz gibi zaten şöyle bir durum var etrafımızda olan prana enerjisi şifacı tarafından alınıp bir köprü vazifesi görerek şifalanacak kişiye aktarılıyor ve aktarılan kişi eğer ki haberi yoksa herhangi bir alım sağlanmıyor o enerjinin o kişiye ulaşması için kişinin enerjisi kabul ediyorum diyerek sözsel olarak davet etmesi ve bunu mutluluk içinde herhangi bir baskı olmadan diyebilmesi gerekir.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Daha önce yazdığım cevaptakileri tekrarlıyorum: Tanımadığınız bir kişiye haberi olmadan şifa vererek yardım etmek istiyorsanız, yüksek benliğinden izin alınmalıdır. Reiki yapanlar bilir. Bu şekilde şifa enerjisi uygulayabilirsiniz.
Başka ve herkesin yapabileceği bir örnek de '' Allah'ım ... adlı bu kişiye .. hastalığından dolayı ilahi şifa enerjinden vermek için beni aracı kılmanı istiyorum, kabul et. Alçakgönüllülükle ve tam imanla, Amin!!''
Dua için izin almaya gerek bile yoktur, hele ki kendiniz için değil başkası için yapıyorsanız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...