ilk deneyim ve başarı.

İRİSusem

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire - Şifacı
Merhaba Gizlimabet üyeleri ve ziyaretçileri;
Ben yaklaşık bir buçuk yıldır witchcraft olayıyla ilgileniyorum ve en sonunda bugün tam bir wiccan olarak ilk çemberimi kurdum. elementlerin bedenimde dans etmesini hissettim. ritüelimin ana kaynağı olarak ilk yaptığım sey adaçayı yakmak oldu çemberimi kurduktan sonra içimden adaçayını da çemberime koymayı düşündüm ve adaçayının muazam sihrini sadece gözlerimle görmedim bedenimle tüm odanın içinde hissettim. sadece bir başka metotla kendimin cemberim için daha iyi olacağını düşündügüm için cemberimde kanımı kesinlikle kullanıyorum. belki bazıları karşı çıkacaklar ama herkesin kendi book of shadow tuutgunu biliyoruz. buda benim kendi kurallarım.
Arkadaşlar sadece size gerçek anlamda ilk gerçek ve hissedilir gözle görülür çemberimdeki hislerimi paylaşmak istedim tanrıça iris sizinle olsun ve sizi herzaman renklerle dolu muhteşem bir hayat sürdürsün :)

Gökkuşağının sihri sizinle olsun.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bende şimdilik araştırma, bilgi toplama evresindeyim, 1 yılı bir kaç gün geçti :) Ama henüz kendimi hazır hissetmiyorum ve bekliyorum, ayrıca kutlarım sizi :)

İRİSusem

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire - Şifacı
bende kendimi düne kadar hazır hissetmiyordum bu hazırlık konusu bir anda gelen bişey :) sadece sana bir ilham geliyor içindeki volkanı hissediyorsun ve işte o güçler seni sarıyor huzurlu hissettiriyor ve güçlendiriyor :) eminimki byle bir an sanada gelecek sadece kendi içindeki sesi dinle

BattleFury

Kayıtlı Üye
Bu ''İlham'' diye adlandırdığınız şeyi takip edin. Başarı hep sizinle olacaktır. Bu arada kutlu olsun.. :)

İRİSusem

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire - Şifacı
teşekkür ederim battlefury herzaman onu izleyeceğime inanabilirsin :)

mecra

Kayıtlı Üye
Ben de denemek isterdim ama tek tanrili bir dine mensubum ve dinimden vazgecmek istemiyorum. Adanma rituelini gerceklestirirken diger tanrilarin varligini da kabul etmis oluyorsunuz galiba bu konuda pek bilgim yok. Sunu sormak istiyorum; cadi olmak icin illa pagan mi olmak lazim yada kaynagin tek oldugunu kabul edip diger guc kaynaklarini da bu tek kaynagin uzantilari olarak adlandirsak olmaz mi? Tebrik ederim bu arada:)

İRİSusem

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire - Şifacı
benim ailem musluman kökenli bir aile ve malum bende küçükken kulağıma ezanım vs okundu. yani bir nevi kültürel bir gelenek olarak müslüman oldum. cadı olmak için illakı pagan olmaya gerek yok bence. çnkü ben kendi inanışlarım açısından kendime en yakın tanrı veya tanrıçayı ilk tutuyorum. belkide bu benm ismimden kaynaklanıyor benim yüksek tuttugum olgu tanrıça İris'tir. diğer tanrılarada inancım sonsuzdur tabikide. muslumanlık, hristiyanlık ve diğer din mensupları geçmişten insanların inandığı bir çok tanrı ve tanrıçanın bir yerde toplanıp insanlara sunuluş şekli oldugunu düşünüyorum ben. yani bu kadar mit ve destan gibi bir çok eskiden günümüze gelmiş sözlü ve yazılı belgeler ve hatta yunan mitolojisindeki tanrı ve tanrıçaların sembolleri, heykelleri bunlar onların var olduğu kanıtıdır. din konusunda daha cok fazla düşüncem var ve bu konu başka bir konu altında tartışılacak bir konudur. özetle sana diyebilirim ki içinde nandığın ve sana güç veren senin dünya elementlerini hissetmeni sağlayan ve o gücü kullanmana yol acan her neyse ona inan. ama unutma bir kişiye inanıpta diğer tanrı ve tanrıçaları reddetme herkese acık ol cadılık olayı büyü yapıp karşındakine etkisini beklemen değildir cadılık bir mertebedir bir huzur ve normal insanların ellerine kolaylıkla gelmeyecek yeteneklerini kullanmaktır. bu yeteneklerini iyilik için kullanman ilk ve tek arzudur bu olayda. haksız yere yapılan büyüler veya ritüeller seni olumsuz etkiler. Tanrıça İris'in sihri seninle olsun arkadaşım :)

KaLona

Kayıtlı Üye
İş
The Secret Circle'nin hiçbir bölümünü kaçırmamak.
Cadı olmak için illa pagan olmak gerekmez.Müslüman,hristiyan,yahudi cadılarda olabilir.Fakat bu dinler büyüyü "kesinlikle" yasakladığı için pek bir uyumlu ikili olmuyor.Bence cadılık bir yol ve bu yolu kendimize göre yorumlayabiliriz.
Cadılık illa büyü yapmanı gerektirmez. Sadece inancını yaşayabilir veya şifalar, bitkiler ve iksirler üzerine yoğunlaşabilirsin. Ancak bunları müslümanlığa göre uyarlamak mümkün değil ne yazıkki. Çünkü cadılık bir inançtır. Müslümanlar genelde havas üzerine yoğunlaşırlar. Bu konuda çalışabilirsin. Veya enerjiler, elementler üzerinde çalışabilirsin. Şifalı bitkiler, doğal taşlar ile çalışabilirsin. Bunların inanış ile ilgisi yoktur. Ancak bunlar bana yetmez daha ileri gitmem gerek dersen o noktada inanç devreye girer.