Kendi kendine nazar

• Konbuyu başlatan EXCLUSIVE
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

EXCLUSIVE

Merhaba,

Acaba insan kendi kendine nazar değdirebilir mi? Eğer öyleyse, bu nasıl olur, neden olur, kolayca ve basit bir şekilde nazara maruz kalabilir mi, Nasıl önüne geçebiliriz?

Düşüncelerimizle, hislerimizle, kendimizi gördüğümüz kalıp, kişilik veya kendimizde gördüğümüz enerji ile nazara sebebiyet verebilir miyiz?

Şimdiden teşekkür ediyorum, saygılar.

Ori

Kayıtlı Üye
Bence verebilir. Zaten korktuğumuz birşeyi çok düşünürsek başımıza gelir bu da sizin tabirinizle nazara sebebiyet verir. :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Ben kişinin kendine nazar değdireceğini sanmıyorum. Çünkü kimse kendine bilerek ya da bilmeyerek zarar vermek istemez(kişi normal biriyse) Örneğin aynaya bakıp çok güzel olduğunu düşünen bir bayanın ertesi günü yüzünde sivilce çıkması kendi nazarından değildir. İhmalden kaynaklanabilir, örneğin cildine gerekli bakımı yapmıyordur, sivilce oluşumuna neden olacak yiyeceklerden bol miktarda tüketmiştir, herşeyi sıkıntı ve stres haline dönüştürüyordur, ya da bayanlara özel günü yaklaşmıştır vs. Herşeyin bir açıklaması vardır ama kesinlikle nedensiz değildir.

alin

Kayıtlı Üye
Nazar, kelime manasıyla bakış demektir bildiğiniz gibi, ikinci anlamı da görüş demektir. Nazar etmek, "bakış atmak" yayılan enerjiyle alakalıdır. Sitede ayrıntılı konular var bununla ilgili.
Sorunuzda kendimize nazar edebilir miyiz demişsiniz. Belki ismi nazar olmaz ancak kendimize de farkında olmadan, negatif enerji çekebiliriz. Misal annelerin nazarı evlatlarına değer derler, yani nazar sadece kıskançlıkla bakıldığında oluşan bir durum değildir. Çocuğuyla ilgili bir başarı, övünülecek durum var " aman pek de şuyu buyu iyi der, o an farkında olmadan "ya terse giderse, aman sakın bir şey olmasın" fikirleri yayılmaya başladıysa buyrun nazar denen çekim başladı.

Kişi kendisine yapar mı elbette. "X şeyi pek de güzel yapıyorum ya da şu eşyam ne kadar dayanıklı çıktı vs. o an ya başına bir iş gelirse gibi standart kalıplarımız, bilinçaltının da güzel işbirliğiyle işlediği an, buyrun o beğendiğiniz ya da övündüğünüz durum ne ise, ona bir takım negatiflikler çektiniz. İsmi aynı olur, farklı olur ama kendimize de istemeden olumsuzu çekebiliriz.
Yöntemi de olumsuz fikir kalıplarını uzak tutmak elbette. "Çok güldüm ağlayacağım kesin " gibi kalıpları olan bir toplumuz, aslında bu ortak kodlar giderildi mi sorun da kalmayacaktır.
Sevgiyle...

E

EXCLUSIVE

Teşekkür ediyorum yorumlarınız için ben anlayacağımı anladım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...