O Lekeler Neler ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Dolabımda elbiselerimin üzerine bulaşan bir leke var.Sıvı bir şey kokusuda yok değişik bir görüntüsü var afedersiniz kusmuk gibi görünüyor, şefaf kusmuk gibi sanırım..Bayada bir bulaşıyor bu leke küçücükte değil.Dolabıma bunu yapıcak kimse olamaz dolabımı gören olmadıda olaylar olduğundan beri.Bazıları bu olayı varlıklar yaptığını belirtiyor.Bısmıllahsız elbıselerını koyma dıyorlar.Kullanabılır onlar dıyorlar.Sızce bu durum ne cok korkutucu bir bakıyorsunuz dolabınıza esyalarına bulasan bir seylerı goruyorsunuz :eek:fftopic:

Desperado

Kayıtlı Üye
ne zamandır oluyor bu durum? ilginç ama üç harfliler olsa sanada belli ederlerdi dolapta birşeymi var unuttuğun dökülen birşey

aşk1

Banlı Kullanıcı
ne zamandır oluyor bu durum? ilginç ama üç harfliler olsa sanada belli ederlerdi dolapta birşeymi var unuttuğun dökülen birşey
bu durumu yasayınca dolabımı temızlemek ıstedım ama sadece elbısemde vardı bu leke dolabımda buna sebeb vercek bir şey yoktu.
yinede dolabı temızleyıp koydum herseyım temızdı sonra yine tekrarladı hemde ilk başta şapkamda idi.
sonrasında da pantolunum ve bı montumun sapkasının ıcı boyleydı.
ve o sıvı gorunumunde kı seyınde ne oldugunu cozebılmıs degılız korkutucu bıde gorunusu resmen ressam boyama yapar gıbı bıseyler olmus dagılmıs tuhaftı.Dolaba bı ıkı sey dısında suan bır sey koyamıyorum.Insallah varlıklar yapmıyordur :(

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bu tür sıvılar genelde: domuz yağı oluyor.
Domuz yağı da kara büyü yapılacak kişinin eşyasına
veya evinde bir yere sürülüyor.

Korkutmak istemem ama; bir ihtimal böyle de olabilir.
Büyüyle ilgilenen bir arkadaşınız var mı acaba?

aşk1

Banlı Kullanıcı
Bu tür sıvılar genelde: domuz yağı oluyor.
Domuz yağı da kara büyü yapılacak kişinin eşyasına
veya evinde bir yere sürülüyor.

Korkutmak istemem ama; bir ihtimal böyle de olabilir.
Büyüyle ilgilenen bir arkadaşınız var mı acaba?

yok ılgılenen arkadaslarım bıldıgım kadarıyla her seyım yıkandı acaba oyle bı seyse bozulmusmudur ki
:(

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Domuz yağı yıkanınca bozulmaz. Bir ara beniim kıyafetlerimdede ufak ufak kahverengi lekeler oluşmuştu. Sonra bunlar bütün eve yayıldı. Yıkanmayla vs geçmiyor. Tabiki benimki ayrıydı ama sizinkini bilemem. Sadece bildiğim domuz yağı çok kolay bozulan bir şey değil.

şumul

Kayıtlı Üye
bende panik yapılacak bir şey değil. Anadoluda sümüklü böcek veya salyangoz denen varlığın salgıladığı sıvı olmasın bu. Şeffaf kusmuk gibi yapışkan olur. Bir araştır istersen.

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Sirke su tuz karıştır dolabı dip bucak sil.Lekelenmiş elbiseleri bi liene ayne karışımı yap onları orda bi kaç sat beklet sonra makineye at yıkansın.Yıkadıysan bile üşenme tekrar yap.Benim şupelendim bikaç elbisem vardı önce kendi sidiğimle onlara bi döktüm,sonra bu karışıma koidum.İnanmicaksın ama halea onları giyorum ve çok şükür bişey yok.Sidik kısmı nekadar faydalı bilmem ama çocukuğumdan beri nazara karşi anaannem bana hep derdi kendi sidiğinle yıkan ve yapardık.Çocuklara da uygularım çok zorda kalınca.Arkasında da muhakak sirkeli su kulanırım.Basit gibi görünyor ama faidalı.Denemeye zararı yok.
SEVGİLER...

şumul

Kayıtlı Üye
İdrar necasettendir. Yapılan yanlış. Sadece müslümanları pislemek için uydurulan gayri ahlaki hurafeler bunlar. Üzerine damlası değse namaz bile kılamazsın temizlenmeden ki, sen tüm bedenini yıkıyorsun. İmani akaideleri iyi bilmek lazım. Çok sakıncalı bir uygulama.

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
İdrar necasettendir. Yapılan yanlış. Sadece müslümanları pislemek için uydurulan gayri ahlaki hurafeler bunlar. Üzerine damlası değse namaz bile kılamazsın temizlenmeden ki, sen tüm bedenini yıkıyorsun. İmani akaideleri iyi bilmek lazım. Çok sakıncalı bir uygulama.

Pislik pisliği çekyor.İdrarı temizlerken üstünde ki diğer pisliyi da çeksın aksın.Abdeste gelince o başka bu başka.Siz karıştırıyorsunuz.Ona bakılırsa buyu muyu v.s da imanla alakası yok ama yapılyor.İdrar la temizlemeye gelince niye bukadar tepki gösterdiniz?Bu bir paylaşım zorlama değil.
SEVGİLER

bendekiben

Elit Üye
Bu lekelerin varlıktan oluştuğunu sanmam çünkü varlıklar bizim gibi maddesel şeylerle beslenip yine maddesel şeylerden oluşan boşaltım sistemleri yoktur onlar enerjiyle beslenirler pardon ama dışkı veya burun akıntıları felan olmaz :)Bu durumda en güzel yapılacak şey sirkeli sudur .İdrarın söylenmesindeki amaç içeriğinin amonyak olmasıdırki amonyak çok güçlü bir temizleyicidir ama kullanımı pek hoş olmuyor en iyi çözüm söylediğim gibi sirke .Sirke negatif enerjileri yok etmek içinde kullanılan bir şey.

gümüş

Kayıtlı Üye
Sarımsı kahverengimsi lekelerse ( üzerinde kusmuk gibi tortu yok ama), bizim orada şeytan sidiği derler , sandık lekesi olarak da bilinir. Uzun süre kapalı kalan kumaşlarda rutubet, havasızlık vs nedenlerle yer yer olur. Başka türlüsünü bilmiyorum.

tevhid61

Banlı Kullanıcı
çok şeytan sidiği yok melek dışkısı varmı başka :D :D

paskomya

Kayıtlı Üye
temizlik konusunda bildiklerimiz yada az bildiklerimiz:
su her şeyi temizler( her zaman değil)
sirke amonyak temizleyicidir ( her zaman değil)
elma sirkesini bulaşık makinenizde parlatıcı olarak kullanabilirsiniz.
limon tuzu ( citrik asit) aşağı yukarı bütün hazır gıdalarda olan çoğumuzun bilmediği (bildiğimiz C vitaminidir) ister bulaşık makinesinde ister çamaşır makinesinde isterseniz elde istediğinizi yıkayın dezenfekte eder tertemiz yıkar. Bu arada ev hanımları beyleri makinede çamaşır bulaşık yıkayanlar bu limon tuzu bilgisini hiç kimse paylaşmaz çünkü oldukça ucuz sağlıklı ve katıksızdır. diğer taraftan kişisel temizlik için daima en doğal sabunu kullanın ve bol su. Birde yürek temizliği vardır daha onun temizleyicisi çıkmadı. (sadece kendi vicdanın temizler)

HerakleSs

Kayıtlı Üye
Sayın aşk, ne sizi korkutmak nede hurafe yaymak gibi bir amacım var ama bu konuyu islam alimlerinin bazı kitaplarında görmüştüm. Cüzi bilgimle size söylebileceğim cinlerin eşyaları çalabileceği. Bildiğim kadarıyla üzerinde iz bırakmıyorlar ama yerini değiştiriyorlar sizin kıyafetlerinizin yerini değiştirirkende biryerlere sürmüş olarbilirler. Bunu engellemek için 'Elbiselerinizi besmele ile çıkarıp koyun denilir' . Sizi önerim kıyafetleriniz güzelce temizleyip besmeleyle katlayarak yerlerine kaldırmanız.

aşk1

Banlı Kullanıcı
şuanlık tekrarı olmadı ama tekrar olursa resim çekip paylaşcam sizinle çok korkunç ben hayatımda böyle şey görmemiştim :(

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
bu durumu yasayınca dolabımı temızlemek ıstedım ama sadece elbısemde vardı bu leke dolabımda buna sebeb vercek bir şey yoktu.
yinede dolabı temızleyıp koydum herseyım temızdı sonra yine tekrarladı hemde ilk başta şapkamda idi.
sonrasında da pantolunum ve bı montumun sapkasının ıcı boyleydı.
ve o sıvı gorunumunde kı seyınde ne oldugunu cozebılmıs degılız korkutucu bıde gorunusu resmen ressam boyama yapar gıbı bıseyler olmus dagılmıs tuhaftı.Dolaba bı ıkı sey dısında suan bır sey koyamıyorum.Insallah varlıklar yapmıyordur :(

Degerli arkadasim,sakin bu neyse disarida size sürülmüs olmasin?? Birde dolabiniza disarda kullanmadiginiz bir giysinizi koyun bakalim ne olacak.

Gesmis olsun:nopity:

aşk1

Banlı Kullanıcı
Dışarda sürülmüş olamaz çünkü leke çok fazla ve annem asla kirli koymaz eşyalarımı bir kere giydiysem kullandıysam yıkar ve dediğim gibi leke çok fazla mesela montumun iç kısmı baş kısmı nerdeyse tüm o lekeydi okadar çok korkutucu idi resmen birileri bir şey sürmüş o kim yapmış ve nedir bu leke bilmiyoruz çözemedik ailece resmini çekmek bile korkutur beni şahsen ama en azından bilirdik tekrarı olursa resim çekicem artık :( ama inş olmaz

rose&m

Kayıtlı Üye
Pazar günü sabah yatak toplarken eşimin yattığı kısımda neredeyse bir karış büyüklüğünde bir sarı leke gördüm. Eşimi çağırdım lekeyi görünce o da şaşırdı. Lekenin kenarına yat bir bakalım nereye denk geliyor dedim. Göğsünün alt kısmı kaburgalar diyebileceğimiz bir noktada kalıyordu leke… Tişörtünü kaldırıp atletine baktım leke var mı diye, atletini değiştirdiğini söyledi, kirli sepetinden çıkardım baktım aynı leke atletinde de var. Çıkarırken görmemiş lekeyi. Çarşafı kaldırdım, altındaki koruyucu çarşafa ve aleze de geçmiş leke. Hepsini makinaya attım. Uzun bir programda bol deterjanla yıkadım. Makinadan çıktığında çarşaftaki lekeler çıkmış gibiydi. Akşam eve gidince kontrol edeceğim. Atletin lekesi hiç çıkmamıştı. Domestoslu suda 2-3 saat beklettim çıkmadı üzerine direk domestos döküp beklettim sonra çitiledim ancak yine çıkmamıştı. Eve gidince çöpe atacağım, keşke hiç dokunmasaydım. Eşim ve ben ne olduğunu bir türlü anlayamadık… Daha sonra aklıma 2 hafta falan önce olan leke geldi. Benim tarafımda omuz hizasına gelen dün ki lekeden daha küçük olan bir sarılık gördük. Hesaplayınca eşimin kolunun geldiği yerler… Üzerinde durmadık, ne biliyim BB kremim çene bölgemde kalmıştır da terlemişimdir de oraya akmıştır, ya da ben yatağın içine kaymışımdır falan diye düşündük topladım makineye attım.
Ancak dün ki olaydan sonra aynı şeyi ikinci kez yaşadığımızı fark ettim. Domuz yağı mı? Büyü mü? Başka varlıklar mı? Bilmiyoruz. Evi 3 ay önce aldık bizden önceki sahibi aynı zamanda ilk sahibi kadın ve kızı da (evde ikisi yaşıyor hafta sonları oğlu yurttan izin alıp geliyormuş) bizim odayı yatak odası olarak kullanıyordu, hatta yataklarımızın yeri, odanın düzeni de aynı oldu. Dinine çok düşkün, ibadetini yapan, Kuran-ı Kerim okuyan insanlardı. Hatta kızı Ankara’da Hafız’lıkta birinci olmuş. Evde hep dua edilmiş. Biz onlar gibi değiliz. Acaba ev sahibimize gelen üç harfliler vs. mi vardı? Bize başka bir büyü mü yaptı? Evimizin anahtarı kimsede yok, gelenlerde hep ailemiz, bize zarar vermek isteyecek kimse yok. Lütfen bana bir akıl verin? Ne yapmalıyım? İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...