Bitkilerle Maji

IstBoy

Kayıtlı Üye
bitkilerle maji nasıl yapılır ? diyelim ki güç istiyorum.kekik kullanıcam. o kekiği ne yapmalıyım ? yakmalı mıyım ? lütfen çok merak ediyorum deneyeceğim.

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
NİYETLERE GÖRE MAJİK BİTKİLER
İş yaşamı, kariyer, refah ve başarı: Beşparmakotu, gözlük otu, oğulotu, kadife çiçeği, yosun, portakal, üvez, binbir delik otu, aslanağzı, ayçiçeği, lale.
NOT: Sarı renkli çiçeklerin Güneşin gücünü ve başarıyı kendilerine çektiklerine inanılır.

Konsantrasyon, çalışma, bilgi: Fesleğen, defne, oğulotu, yonca, göz otu, müge, her türlü nane, adaçayı, biberiye, sedefotu.
NOT: Yapraklarının kokusu zihin açıklığı ve konsantrasyonu arttırdığından, çalışma alanının yakınında biberiye bitkisi bulundurmak çok yararlıdır.

Bilgelik: Katırtırnağı, karahindiba, altınbaşak, süsen, erkeçsakalı, adaçayı
NOT: Sonuncu seçenek, bazı bitki adlarının işe yaradıkları alanları yansıtmasına bir örnektir.

Şans ve talih: Çançiçeği, yonca, nergis, eğreltiotu, süpürgeotu, çobanpüskülü, yosun, mersin, çilek.
NOT: Yaygın inanışın tersine, aslında şans getiren beş yapraklı yoncadır; dört yapraklı yonca koruyucudur.

Sağlık ve şifa: Melekotu, defne, böğürtlen, çuhaçiçeği, ekşimor, rezene, sarımsak, şerbetçiotu, lavanta, biberiye, üvez, kuzukulağı, menekşe.
NOT: Pek çok bitkinin şifalı, bazılarının majik, diğerlerinin ise fiziksel bir özelliği vardır. Burada yer alanları genel majik şifa verici özellikleri nedeniyle seçtim. Bu listede yer almaları onları yiyebileceğiniz anlamına gelmez!

Arkadaşlık ve ilişkiler: Tavşankulağı, papatya, unutmabeni çiçeği, sümbül, limon, mersin, çarkıfelek, gül, ıtırşahi, solucanotu.
NOT: Majik niyetlerle olsun olmasın, bir kişiye güzel bir bitki vermek arkadaşlığı sağlamlaştırmanın hoş bir yoludur, çünkü bitkiyle ne zaman ilgilenilse onu veren kişi anımsanır. Bununla birlikte, sorun yaratacak bir bitki yerine memnun edecek bir bitki seçmek çok önemlidir. Bir keresinde bana oldukça büyük ve kesinlikle acımasız bir kaktüs verilmişti. Birkaç kez yaralanınca, bitkiyi veren kişiyi sevgiyle andığımı söyleyemem!

Aşk, sevgi, eş: Peygamberçiçeği, hasekiküpesi, hanımeli, baldırıkara, çarkıfelek, erik, ıtırşahi, kediotu.
NOT: Kapı girişinin bir yanına peygamberçiçeği, diğer yanına ise hanımeli dikip bu sarmaşıkları en üstte birleştirmenin, evde yaşayanların birbiriyle olan bağlarını güçlendirip koruduğuna inanılır. Bunun üzerine yazılmış bir şarkı bile vardır!

Bereket: Havuç, nergis, damiyana, karabuğday, incir, sardunya, Bektaşi üzümü, üzüm, alıç, ökseotu, meşe, gelincik, ahududu, buğday.
NOT: Üzümün etkisi yalnızca bitkinin kendisiyle sınırlı değildir, Romalılar yataklarının üzerine üzüm salkımı resmi asmanın gebeliği garantilediğine inanırdı.

Ev ve aileyi korumak: Melekotu, yüksükotu, çobanpüskülü, sümbül, duvar sarmaşığı, hezaren çiçeği, meşe, maydanoz, yabani çuha çiçeği, üvez, devedikeni, morsalkım, acı fındık, boğanotu.
NOT: Yatağın kenarında yetiştirilen sümbül uyumu getirir ve kişileri kabuslardan korur. Çocuk odasına koymak için uygun bir çiçektir, ancak çocuğun çiçeği yemeyeceğinden emin olmanız gerekir!

Barış ve huzur: Kedinanesi, damiyana, sardunya, şerbetçiotu, yasemin, lavanta, leylak, gül, kediotu, mineçiçeği, menekşe.
NOT: Kedinanesi ve kediotu bazı kedileri son derece cezbeder.

Alıntıdır.

IstBoy

Kayıtlı Üye
çok teşekkürler dejavu. minnettarım :) ama yine de nasıl kullanacağım hakkında bir cevap alamadım ?

origanum

Yönetici
Bu durum majisyen hangi ekolden geliyorsa ona göre değişir. Tabi bir de yapılacak işin niteliğine göre. Herkesin kendine göre bir uygulama adabı bulunmaktadır. Kimileri tütsü yapar, kimileri yağını kullanır, kimi mürekkep yapar, kimi banyo suyuna katar, vs vs...

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Bejue arkadaşim.Nasıl bi güç için kulanmak istedin önemli.Eğer kendin için kulanacaksan banyo da yağını kulanırsın.Evde tütsü yakarsın.Muhtemelen evde tütsü yakarsan evdekiler da bu güçten faidalanır.Tabi ki bu mantığımı kulanarak yazdım.Tıbbi açısında tabiki da buyuk bi faidam olabilirdı.Ama majikal pek alnamam.Ama gene de bişey bulursam konuyla alakalı yazarım...:)

IstBoy

Kayıtlı Üye
ben genel de yakıyorum. tılsım niyetine yanımda taşıyorum ?

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Faydasını göriyorsan demek ki her şey yolunda.