Aynaların sırrı!

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Odanıza gidin. Yanınızda bir ayna olsun, eğer odanızda boy aynası varsa daha iyi ama normal boyutlu bir banyo aynası da olur. Hiç ses olmasın odada. Odanın ışıkları kapatın 1-2 dakika falan karanlıkta oturun, sonra odanızdaki aynanın önüne sandalye koyun. Biraz gevşeyin. Sonra arka üstünüzden gelecek şekilde loş bir ışık bulun, yakın ve aynanın önüne oturun, arkanızdaki duvarda neler göreceğinizi hayal bile edemezsiniz. Bir şeyler görmeye başlayınca hemen kalkmaya çalışın. Aynanın başında, kendinize şartlandırarak oturun, ”hemen kalkacağım”. Eğer şartlandıramasanız hemen kalkamadığınızı göreceksiniz. Ve kafayı üşütme oranınız baya yüksek. Aynaların gizemini kimse çözemedi...

ALINTI.

fthbl

Kayıtlı Üye
İnsan uzun süre aynaya bakıp odaklanırsa misal alemine pencere açılır.
Âlem-i misâl, ruhlar âlemi ile cisim âlemi arasındaki geçiş âlemi diye tarif edilmiş. Diğer âlemlerin olduğu gibi bu âlemin de küçük bir misali insanda mevcut. Nur Külliyatından, bu misalin, “hayal” olduğunu anlıyoruz. Daha önce gittiğimiz bir beldeyi hayâlimizde canlandırdığımızda, hayal âlemimizde o şehrin bir misali teşekkül eder. İşte bu şehrin aslı âlem-i şehadetten, hayaldeki şekli ise âlem-i misâldendir. Bir aynanın karşısında durduğumuzda iki şahıs karşı karşıya gelir. Bunlardan birisi hakiki, ikincisi ise misalîdir.

Bu misallerin ışığında diyebiliriz ki, şu gördüğümüz âlemdeki her şeyin, her hâdisenin bir misalinin mevcut olduğu ayrı bir âlem var. Ve o âleme, âlem-i misal deniliyor. Misal âlemi, ruhlar âleminden daha kesif; şu âlem-i şehadetten ise daha lâtiftir. Bu mahiyetiyle, iki âlem arasında bir berzah gibidir.

gizliruh

Kayıtlı Üye
İş
Stok kayıt elemanı
Aynalar hakkında bir çok şey okumuştum ben de. Yaşadığımız dünyada ökült, ezoterik veya metafizik diye adlandırılan kavramların ve olayların olabileceğini düşünenlerdenim. Fakat özellikle dejavu1982 ye soruyorum: Yazdığınızı bizzat kendiniz denediniz mi, yoksa alıntı mı? Eğer denediyseniz, gördükleriniz bilinçaltını şartlamak suretiyle hayal olabilir mi?

Desperado

Kayıtlı Üye
aynaya gece çıplak bakılırsa varlık gelebilirmiş

Desperado

Kayıtlı Üye
bilmem annem söylerdi hep gece gece aynaya bakma çarpılcaksın die.. büyüklerimizinde bir bildiği var herhalde ne blm :))

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Aynalar hakkında bir çok şey okumuştum ben de. Yaşadığımız dünyada ökült, ezoterik veya metafizik diye adlandırılan kavramların ve olayların olabileceğini düşünenlerdenim. Fakat özellikle dejavu1982 ye soruyorum: Yazdığınızı bizzat kendiniz denediniz mi, yoksa alıntı mı? Eğer denediyseniz, gördükleriniz bilinçaltını şartlamak suretiyle hayal olabilir mi?

Siz dikat etmediniz galiba;Altına yazdım alıntı.Neyse soruya gelim.Ben denemedim bu tur şeyleri denemem korkarım.Şartlandırmaya gelince;denemek istiyorsan kalkman gerektine aklında bulundur.Diyeli ki denemek amaçlı yaptın,gördün o anda ne hisedeceksın?Hemen kalk lampayı aç.
Aynalar esrarengiz bi sığırı oldunu duydum ama kimse çozemedi.Bizim memlekete cenazeler 3 gün evde durur.Ve aynalar 40 gün kapatiyoruz.Nedeni bilmyorum,ama bi nedeni olmalı,dimı?Başka bi yerde okudum "aynalar ruhanilerle arasında bi geçiş köprüsü."
Bu alıntı değil:)

furkan40

Banlı Kullanıcı
Bence bu kadar kolay :) Bazı insanlar fal kahve falı bakarken bile çağırabilir.Açığa çıkan enerji diğer boyuta bir kapı açar kapıdan hangi varlığın geçeceği belli olmaz.Ayrıca çok dikkatli bakılırsa aynada çok korkunç bir şekil görebilir ve delire biliriz.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Calistigim is yerinde cesitli ülkelerden arkadaslarim var,cogunun gelenekleri görenekleri ayri milletler,Yalniz hepsinde dikkat ettim hangisinin evine gitsem aynalarin üstü kapali,vietnamdan bir arkadasima sordum.cevabi beni sasirtmisti.Öbür taraftaki varliklarin iceriye bakmamasi ve kötü enerji yaymalarini engellemek icin demisti.
Gercekten cok ilginc.bu tarifi bu gece uygulamak istiyorum.:biggrinjester:Ne olur ne olmaz hakkinizi helal edin,

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Calistigim is yerinde cesitli ülkelerden arkadaslarim var,cogunun gelenekleri görenekleri ayri milletler,Yalniz hepsinde dikkat ettim hangisinin evine gitsem aynalarin üstü kapali,vietnamdan bir arkadasima sordum.cevabi beni sasirtmisti.Öbür taraftaki varliklarin iceriye bakmamasi ve kötü enerji yaymalarini engellemek icin demisti.
Gercekten cok ilginc.bu tarifi bu gece uygulamak istiyorum.:biggrinjester:Ne olur ne olmaz hakkinizi helal edin,
Cesaretlisın.Sana kolay gelsın.:willy_nilly:Ama gördüklerini bize de alnatırsan sevinirim.Merakla bekliyorum

cerfin

Kayıtlı Üye
En iyisi evde fazla ayna bulundurmamak sanırım

gizliruh

Kayıtlı Üye
İş
Stok kayıt elemanı
denemek ile kasteddiğim su malum internette bu gibi konularla alakalı cok sey var ve cogu sacma sapan canı sıkılmıs insanların gizemcilik oynamasından ibaret yazılar ve düsünceler halbuki ben temelde bu kavramların oyunlardan ve geyik muhabbetlerinin ötesinde kadim bilimlerin bir uzantısı olduğunu düsünüyorum yani sartlanmak ile kasteddiğim dünya üstündeki en buyuk ve en guclu halüsinasyon merkezinin insan beyni olduğu bir gercektir dediğim gibi halüsinasyon,sanrı ve rüyalar bunun bir örneği eğer siz kendinizi bir seyler görmeye veya duymaya yeterli derecede ikna ederseniz beyniniz size cesitli oyunlar oynayabilir isin en ince tarafı bu sartlanma sonrası aynada belli görüntüler görüyorsanız iki secenek vardır cok cok büyük ilk secenek beynin size sartlandığınınz seyi gerceklestiriyor yani siz hayal göruyorsununz cok cok dusuk bir ihtimalle ise farkında olmadan farklı bir byutta yani gayb alemi denilen alemdeki varlıkları görebilecek kıvama gelmissinizdir ama söyle bir gercek var bu tur olaları yasadığını ileri süren kisilerin basına gelen yuzde doksan sizofreni diye bilinen bir rahatsızlığın bir sekli olabilir ama tabiki düsük bir htimal olan diğer secenekte mümkün iste ben bu konuları ciddiye aldığım icin okuduğum bilgileri doğruşuğunu sorguluyorum

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
denemek ile kasteddiğim su malum internette bu gibi konularla alakalı cok sey var ve cogu sacma sapan canı sıkılmıs insanların gizemcilik oynamasından ibaret yazılar ve düsünceler halbuki ben temelde bu kavramların oyunlardan ve geyik muhabbetlerinin ötesinde kadim bilimlerin bir uzantısı olduğunu düsünüyorum yani sartlanmak ile kasteddiğim dünya üstündeki en buyuk ve en guclu halüsinasyon merkezinin insan beyni olduğu bir gercektir dediğim gibi halüsinasyon,sanrı ve rüyalar bunun bir örneği eğer siz kendinizi bir seyler görmeye veya duymaya yeterli derecede ikna ederseniz beyniniz size cesitli oyunlar oynayabilir isin en ince tarafı bu sartlanma sonrası aynada belli görüntüler görüyorsanız iki secenek vardır cok cok büyük ilk secenek beynin size sartlandığınınz seyi gerceklestiriyor yani siz hayal göruyorsununz cok cok dusuk bir ihtimalle ise farkında olmadan farklı bir byutta yani gayb alemi denilen alemdeki varlıkları görebilecek kıvama gelmissinizdir ama söyle bir gercek var bu tur olaları yasadığını ileri süren kisilerin basına gelen yuzde doksan sizofreni diye bilinen bir rahatsızlığın bir sekli olabilir ama tabiki düsük bir htimal olan diğer secenekte mümkün iste ben bu konuları ciddiye aldığım icin okuduğum bilgileri doğruşuğunu sorguluyorum

Elbete ki tıb şizofren tehşise koyacak bu tür şikaetlerin.Çünkü tıb ve manevi alemi bi bağ yok.Ozaman hocalar buyuculer,v.s da şizofren.Bu tur şeyleri musalat olanları da yalnış alnamış(meğerse şizofren olmuş).Tabiki şizofrenli olan da var ama hepsi değil.Gene de görüşünüze saygım var.Keşke herkez bu tür konular cidti almasalar.Size katıldım tek bi konu var,insanlar en ufak bi talihsizlik büyü diye bağlıyorlar ondan sonra arda arda tatsızlıklar geliyor.Ve bişeyı cidi alnamda kafa takarsa(vağarlıklar alnamda)onları görmeye çalışır,gördükçe da onlar artık peşlerine brakmyor.İster istemez dengesiz davranırlar ve hastanelerde şizofren tehşisi koyarlar.
Açmış oldum konu aynalarla ilgli:ben küçüklüğümden beri aynalarla alakalı bişey duymuştum.Ama konu açmak için sağlıklı bi yazı olması için interneten baktım ve yazdım.Ve yanılmamışım ki bu konuyla alakalı başka fikirler olanlar da var.Ben bu tür şeyleri denemedim ki şahit olayım.Cesaretim yok,bulaşmak da korkarım işin açıkçası.Kimseye tafsi etmem da.Ama bilgi bilgidır bilmekte faydavar diye düşünyorum.
SEVGİLERİMLE...

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Cesaretli çıktınız.Kolai gelsin ama gördüklerinizi bizimle de pailaşırsınız sevinirim.En azından kafamızda ki soru işaretleri gidirmiş oluruz.Bir arkadaşımız dün akşam denemeye karar vermiş ama da bi ses yok(her şey yolunda umarım):biggrinjester:

DNaz

Kayıtlı Üye
Aynaya baktığımızda duvarda ne görüyoruz söyleyin hiç birinizden ses yok . çok merak ettim ona göre deniycem.