Hüddam elde etme

demetg

Kayıtlı Üye
Bedenini, elbiseni ve bulundugun mekanı temizledikten
sonra, oruçlu ve riyazatlı olarak, Salı günü baslamak sartıyla üç
günlük bir halvete gir. Her farz namazın arkasından asagıdaki
azimeti, senderus, lüban ve kara günlük buhurlarını yakarak 41
defa oku. Cuma gecesi halvet odasının ortasına beyaz bir çarsaf
ser. Çarsafın ortasına oturup, asagıdaki azimeti adı geçen
buhurları yakarak oku. Huddam insan suretinde, boyu bir karıs
uzunlugunda zahir olup yanına gelir. Sakın ondan korkma! Sana;
''Benden ne istiyorsun''. der. Sende ona; ''Benim senden istedigim
hizmetimde olacak, her emrimi yerine getirecek ve ömrümü
benimle geçireceksin'' dersin. Sana; ''sittim ve iteat ettim'' der.
Sende ona söyle dersin; ''Ben seni nasıl çagıracagım''. O sana
kendisini nasıl çagıracagını ögretir.
Okunacak Azimet budur:

Bismillâhirrahmânirrahîm. Yâ hin yâ hin yâ hin evhin evhin
evhin yâ heyârasin yâ nûsârasin yâ samsârasin yâ rasin behin
behin behin vehin vehin vehin yâ sûsın yâ hannânü yâmennânü yâ sedîdü hanahın yâ seylehûsin anyâlehın yâ
hûheyûhin seymûhuseyhin semtûmâhîhın allâhümme sehhirlî
huddâme hâzihil esmâi ındeke yâ rabbel âlemîn.

Admin notu: Verdiğiniz duadır Azimet değil. Uygulama eksiktir. Yapmayınız.

Marissa

Kayıtlı Üye
Peki çağırmak ne kadar doğru??? Çağıralım derken daha büyük sorunlarla karşılaşabilirmiyiz? Hüddamlarda istediğinizi yerine getirme karşılığında bir şeyler istiyorlarmı??? Çağırma niyetinde değilim ama merak ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

demetg

Kayıtlı Üye
davet eksık degıl,tabıkı bu uygulamayı yapıcak herkese hüddam gelıcek dıye bırşey yok.1.uygulamayı dogru ve tam yapmak 2.kalp gozunun açık olması 3.bu tur uygulamalarda eger huddam gelırse sıze 1 gunluk sınava tabii tutuyor eger sınavı geçersenız sızınle antlaşma yapıyor 4. huddamın anlamı hızmetlıdır bır huddamınız varsa ıstedıklerınızı gerçekleştırır ama dedıgım şartlar altında yapılırsa.

Raptiye

Kayıtlı Üye
İş
Ögrenci
Tabi ki güzel paylasım tesekkur ederız ama boyle kolay degıl bu işler, islamı tam anlamıyla yaşamayan insanlar zaten hiç kalkışmasın.
Saygılar

musashi

Banlı Kullanıcı
bahsettiğiniz şeyler özen ve itina isteyen şeyler. bence her insan beceremez bu daveti. sadece soru sormak amacıyla kısayoldan çağırma yöntemi yokmu . örneğin ben cevap bulamadığım adını koyamadığım beni çok rahatsız eden olaylar yasıyorum. böyle kısa yoldan sadece soru sormak ve cevap almak kaydıyla görüşme mümkünmü. birde her gelen birşey istiyor haklı olarak. peki bu isteği bizim verebileceğimiz birşey değilse , ben bunu veremem veya yapamam deme hakkımız varmı . böyle diyince herhangi bir sorun olamdan herkes kendi yolunamı gidiyor yoksa çağırdık isteğini kabul etmedik diye bize bir zarar verebilirmi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
davette azimet yokki. dua var sadece uygulama eksiktir.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Hüddam yani hadim elde etmek çok meşakkatli sabır ve titiz bir çalışmayı gerektirir..öncelikler perhiz yani hayvansal gıdalardan uzak durma havlet yani belirli bir süre insanlardan uzak tenhaya çekilme ibadet ve zikir dir..birde bunu daveti vardır devamlı okunur.yani her önüne gelen yapamaz bunu yapan adamda çok sabırlı biridir mutlaka...

saban1

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar şartlardan biri kalp gözünün açık olması deniliyor zaten kalp gözü açık olan bir kişi ALLAHA çok yakınlık kurmuş belli bir makama ulaşmış olacağından bu gibi işlere tevessül etmez.

undead

Kayıtlı Üye
arkadaşlar şartlardan biri kalp gözünün açık olması deniliyor zaten kalp gözü açık olan bir kişi allaha çok yakınlık kurmuş belli bir makama ulaşmış olacağından bu gibi işlere tevessül etmez.
doğru söylüyorsunuz...fakat bunu yapmak günahmidir...o gelen varlik bize beddua edermi...sonuçta onu görevinden alikoyuyoruz...yani belli ayetleri vir edinerek zikir çekilerek gelen hüddam bize zarar veririmi...vede çağirmadn gelirmi..son olarakta günah boyutunu kisaca açiklarsaniz sevinirim...?

hasan06

Kayıtlı Üye
davet eksık degıl,tabıkı bu uygulamayı yapıcak herkese hüddam gelıcek dıye bırşey yok.1.uygulamayı dogru ve tam yapmak 2.kalp gozunun açık olması 3.bu tur uygulamalarda eger huddam gelırse sıze 1 gunluk sınava tabii tutuyor eger sınavı geçersenız sızınle antlaşma yapıyor 4. huddamın anlamı hızmetlıdır bır huddamınız varsa ıstedıklerınızı gerçekleştırır ama dedıgım şartlar altında yapılırsa.
hüddamın bir anlaşma yaptığını demişsin ne gibi bir anlaşma yapıyor.