Hüddam Ne işe Yarar

demetg

Kayıtlı Üye
a)Öğretici Hadim:bunlar iş yapmaz haber getirmez ama bilgiler öğretirler insana değişik konularda.Ruhani rehberlerden farkları ise direk görünmeleri ve istenildiği an istenilen bilgiyi vermeleridir;ruhani rehberler çoğunlukla direk görülmez enerjisel ışıklar şeklinde
görülür ve ara sıra direk gelirler.Bu hadimler her türlü bilgiyi direk verirler;mesela bir büyü tarifindeki hiç bilmediğiniz duaya kadar ama bunlar pek de rastlanmaz.

b)İş Hadimleri:Bunlar kişinin isteklerini yerine getirir yani büyüler gibi mesela şu bana aşık olsun gibi istekler yerine getirilir hatta çok güçlüyse madde aktarımı bile yapabildikleri söylenir.Bunlar tür olarak öğretici hadimlere oranla daha çok rastlanır.

c)Kulak Hadimler:Kulak çakralarının açılmasını sağlarlar ayrıca fal bakma yetisi veriler yalnız olaylar görülmez duyum şeklinde alınır.

ç)Göz Hadimleri:Bunlar kulak hadimleri gibi falda yardımcı olurlar ama farkları ise isminden anlaşılacağı gibi göz çakralarını açar olayları gösterirler.En çok rastlanan hadimlerdendir

_aysegul_

Kayıtlı Üye
bunlar korkunç mu ya da zarar verir mi ? hüddam tam olarak nedir.cin değil dimi? bilmiyorum mazur görün

T

thadeus

bunlar korkunç mu ya da zarar verir mi ? hüddam tam olarak nedir.cin değil dimi? bilmiyorum mazur görün

Cin hüddamda vardır melek hüddamda vardır.Basit olarak hizmetinize girerler şeklinde anlatabilirim.Kötü ve iyi diye ikiye ayırırsak kötüleri zarar verir.Örneğin kötüleri bir isteğinizi yapmak için sizden kötü bir şey ister(abdestsiz gez, namaz kılma vb.)ama bunlar sadece isteklerin başlangıcıdır.Zaman geçtikçe istekler gittikçe dahada kötüleşir.En sonundada genelde(yetkin değilsen, nasıl kontrol edeceğini bilmeden bu işe atıldıysan)felaketle biter.Şeytani hüddamlar korkunçtur.Ama geliş şekilleri kandırmak amacıyla iyi gibide olabilir.Ama ne zaman ayağına basarsın o zaman gerçek yüzünü gösterir.

İyi hüddamlar müslüman cin veya meleklerdir.(Benim bildiğim bu kadar).Bunlar ancak doğru yolda gitmediğiniz durumlarda zarar verebilir(Allah izin verirse).Veyahut direk olarak emrinizden çıkar.Ancak iyi hüddam sahibi olmak kötü hüddam sahibi olmaktan daha zordur.Ama çok daha verimlidir.Çünkü iyi hüddamlar zarar verme amacıyla emrinize girmez.Kötü hüddamların amacı size işletebildikleri kadar kötülük işletip imanınızı elinizden almaktır.Tabi yetkin ve kontrol etmeyi biliyorsanız orası ayrı.

_aysegul_

Kayıtlı Üye
en iyisi hiç uğraşmamak lazım. her zaman doğruyu yapabilcek değiliz.hüddamların istediği zararlı şeyleri de yapamayız

maiela

Banlı Kullanıcı
Cin hüddamda vardır melek hüddamda vardır.Basit olarak hizmetinize girerler şeklinde anlatabilirim.Kötü ve iyi diye ikiye ayırırsak kötüleri zarar verir.Örneğin kötüleri bir isteğinizi yapmak için sizden kötü bir şey ister(abdestsiz gez, namaz kılma vb.)ama bunlar sadece isteklerin başlangıcıdır.Zaman geçtikçe istekler gittikçe dahada kötüleşir.En sonundada genelde(yetkin değilsen, nasıl kontrol edeceğini bilmeden bu işe atıldıysan)felaketle biter.Şeytani hüddamlar korkunçtur.Ama geliş şekilleri kandırmak amacıyla iyi gibide olabilir.Ama ne zaman ayağına basarsın o zaman gerçek yüzünü gösterir.

İyi hüddamlar müslüman cin veya meleklerdir.(Benim bildiğim bu kadar).Bunlar ancak doğru yolda gitmediğiniz durumlarda zarar verebilir(Allah izin verirse).Veyahut direk olarak emrinizden çıkar.Ancak iyi hüddam sahibi olmak kötü hüddam sahibi olmaktan daha zordur.Ama çok daha verimlidir.Çünkü iyi hüddamlar zarar verme amacıyla emrinize girmez.Kötü hüddamların amacı size işletebildikleri kadar kötülük işletip imanınızı elinizden almaktır.Tabi yetkin ve kontrol etmeyi biliyorsanız orası ayrı.

peki hüddamı çağırdık geldi iyimi kötümü olduğunu ilk başta anlayamazmıyız gelirgelmez anlasak :) birde melekler insanla irtibata geçmez diye biliyorumi melek hüddamımız olması için ne yapmak gerekir?gelen hüddamın melek old anlamak içinde tabi?

T

thadeus

peki hüddamı çağırdık geldi iyimi kötümü olduğunu ilk başta anlayamazmıyız gelirgelmez anlasak :) birde melekler insanla irtibata geçmez diye biliyorumi melek hüddamımız olması için ne yapmak gerekir?gelen hüddamın melek old anlamak içinde tabi?

Ayetlerin koruyucu melekleri vardır.Aynı zamanda bazı ayetleri müslüman cinlerinde koruduğu söyleniyor.Bunları kendine hüddam olarak alabilirsin.(Başka türlü melek hüddam almanın yolu varsa da ben bilmiyorum.)Ancak almak için ne yapman gerektiği hakkımda bilgim yok.Gelir gelmez anlasak konusunda bir şey bilmiyorum.Hiç hüddam daveti yapmadım. :) Ancak nasıl davet ettiğine bağlı olarak zaten tahmin edebilirsin ne geleceğini.Gidipte pentagram çizip, bilmem kimin mezarından kemik falan alıp, üzerine kendi kanını akıtıpta hüddam sahibi olmak istersen o zaman pek melek geleceğini sanmıyorum.Aynı zamanda şeytanilerin rengi genelde siyah ve kırmızı olur.Buda belirleyici bir unsur olabilir geldiğinde.Ama bana göre en belirleyicisi istekleridir.

maiela

Banlı Kullanıcı
Ayetlerin koruyucu melekleri vardır.Aynı zamanda bazı ayetleri müslüman cinlerinde koruduğu söyleniyor.Bunları kendine hüddam olarak alabilirsin.(Başka türlü melek hüddam almanın yolu varsa da ben bilmiyorum.)Ancak almak için ne yapman gerektiği hakkımda bilgim yok.Gelir gelmez anlasak konusunda bir şey bilmiyorum.Hiç hüddam daveti yapmadım. :) Ancak nasıl davet ettiğine bağlı olarak zaten tahmin edebilirsin ne geleceğini.Gidipte pentagram çizip, bilmem kimin mezarından kemik falan alıp, üzerine kendi kanını akıtıpta hüddam sahibi olmak istersen o zaman pek melek geleceğini sanmıyorum.Aynı zamanda şeytanilerin rengi genelde siyah ve kırmızı olur.Buda belirleyici bir unsur olabilir geldiğinde.Ama bana göre en belirleyicisi istekleridir.

şeytanilerde bazen kendilerini istekler konusunda gizleyebiliyor demiştin. diyelim çağırdık geldi. ilk başlarda bişe istemedi bende melek sandım iyi sandım :) sonra benden kötü şeyler isterse, hüddamın kötü old anlarsak, hüddama git istemiyorum anlaşmayı bozdum falan diyebilirmiyiz? anlaşma bozulabilirmi sonra bize bişe yapmasın :smash:

T

thadeus

şeytanilerde bazen kendilerini istekler konusunda gizleyebiliyor demiştin. diyelim çağırdık geldi. ilk başlarda bişe istemedi bende melek sandım iyi sandım :) sonra benden kötü şeyler isterse, hüddamın kötü old anlarsak, hüddama git istemiyorum anlaşmayı bozdum falan diyebilirmiyiz? anlaşma bozulabilirmi sonra bize bişe yapmasın :smash:

Mesela şöyle bir olay hatırlıyorum.Ergenlik(belki biraz daha büyük ama çocuk tanımına giriyor) çağındaki bir çocuğa gelmişlerdi.Çocuğa mehdi olduğunu söylemişler.Çocuğa sürekli yardım ediyorlarmış.Çocuğun emrinde gibi davranıyorlarmış birazda.İşte biri gelirken haber veriyorlarmış.Buda gaybdan haber aldığını falan zannediyormuş.Çocukta kendini iyiden iyiye mehdi sanmış.Bu çocuğa kötü gelseler çocuk yemezdi bunların numarasını diye düşünüyorum.Bu olayı anlatanda güvendiğim bir havasçıydı.Baya ağır musallatlarla uğraşmış.Cinlerin soylularıyla savaşmış biri.(Onlar kendini öyle görüyormuş.)Kötü hüddamı çağırırken bir şekilde sana kendi musallat olma yolu bulmadıysa zaten sen çağırdığın için gelmiştir.Ben şu ana kadar böyle sen çağırdın diye gelen kötü niyetli hiçbir varlığın git deyince mücadele etmeden gittiğini duymadım açıkçası.Onu geçtim sen çağırmasanda musallat olan kötü niyetli bir varlığın gitmeme gibi bir şansı varsa gideceğini hiç sanmıyorum.

baver01

Banlı Kullanıcı
melek hüddamlar olabilir ama varsa da bunlar aileden el ile geçerler ve sadece takva sahipleriyle hareket ederler onun dısında gelen cinlerdir başınıza bela almayın Allah ın yarattığı bir meleğe kimse hizmet ettiremez akıllı olun Allah azze ve celle size akıl vermiş