Meleklerı gormek ıçın

demetg

Kayıtlı Üye
Muhyiddin arabi hazretleri soyle buyurur;bir kimse 40gun hic ara vermeden her gun 1000kere ayetel kursi okursa, meleklerı görebılır.

gökşen

Kayıtlı Üye
Evet bende merak ettim denediniz mi ? Denenmişse bugün bende başlamak istiyorum..

S

sturkcu

40 gün boyunca her gün 1000 kez Ayetel Kürsi okumanın hiç bir zararı olmayacağı gibi belki bu husustan daha değişik sırlarada ulaşabiliriz.
Bu arada sayılar geciktirilmemelidir ne 1001 ne 999.
Tam 1000 olmalıdır.

demetg

Kayıtlı Üye
ben denedım eger gerçekten buyuk bır ıstekle yaparsanız gorebılıyorsunuz ben meleklerı renklı ışıklar şeklınde gordum okurken meleklerı nasıl gormek ıstıyorsanız onu duşunun

semih_tigin

Kayıtlı Üye
arapça mı okuyoruz türkçe mealini okusakta oluyo mu?

demetg

Kayıtlı Üye
arapça bılmıyorsanız normal dua olarak okuyabılırsınız ( turçe mealını okumayacaksınız tabii)

semih_tigin

Kayıtlı Üye
peki meleklerle konuşabiliyor muyuz yoksa sadece görmekle mi kalıyor?

gökşen

Kayıtlı Üye
'''meleklerı nasıl gormek ıstıyorsanız onu duşunun''' cümlesi bende biraz farklı şeyler çağrıştırdı... Yani o gördüğünüz renkli ışık ışın neyse bu beynimizin bi oyunuda olabilir psikolojikte olabilir... Ama arkadaşında sorduğu gibi eğer konuşma yani bi şekilde iletişim olduysa doğrudur...

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Evet bende denedim aynı şekilde benim gördüğümde bir ışık kümesiydi fakat ben birşeyler sormaya çalıştığımda fısıltılar duydum ve ışık kümesi kayboldu.

demetg

Kayıtlı Üye
Evet bende denedim aynı şekilde benim gördüğümde bir ışık kümesiydi fakat ben birşeyler sormaya çalıştığımda fısıltılar duydum ve ışık kümesi kayboldu.

meleklere soru sorsanız bıle sorularınız yanıtlamıyacaktır sorularınıza cevap veren sadece hadim(hüddamlardır) ayrıca o gelen ışık kumesı oyle buyuk ve guzel kı aklınız bunun psıkolojık olmadıgını anlayabılır

10urteker

Kayıtlı Üye
İş
Antrenör
en yakın zamanda deneyeceğim, peki bin i tam tamamlamak ortalama ne kadar süre alıyor ?=

bendekiben

Elit Üye
Sizin tarif ettiğiniz gibi gördüğüm şeyleri bende melek sanıyordum ama değilmiş işinin erbabı bir hocaydı sorduğum kişi onlar ruhaniler dedi.Ve melekleri görmek için evliya yada peygamber gibi vasıflara sahip olmak gerekirmiş.Bu konuyu da araştırdım melekleri görmek mümkün olmadığı yazıyor bazı kaynaklarda. Görünmez ve konuşmaz ama hissedilebilir diye aktarılıyor.

baver01

Banlı Kullanıcı
melekler latif varlıklardır yani kütleleri yoktur öyle ışık gördüm vs melek gördüm mumkun değildir melekler ancak bir cisme bürününce görünürler onu da biz anlamayız melek olduğunu..peygamber bile cibril i 2 defa görmüştür gerçek bedeniyle...bin defa okursan beyin mutlaka bir şeyler görmek ister bilmem anlatabildim mi :)