Er Rahman Esması ve Vefki

mandalin

Banlı Kullanıcı
sevgili gm üyeleri

size elimde bulunan kitaplardan alıntılar yaparak faydalı olmaya çabalayacağım. Umarım faydalanan üyeler olacaktır.

kaynak : Kenz'ül Havas

babyn

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Sevgili mandalin acaba burda 6.madde de tam olarak anlatılmak istenen şey nedir açıklarsanız sevinirim...

mandalin

Banlı Kullanıcı
6. madde celbiye sanırım. Yani kendine bağlama, aşık etme :)

sevgili arkadaşlar celp etmek sözlük anlamı ile getirmek , çağırmak , kendine çekmek demektir 6 madde genelde aşık etme çalışmalarında kullanılan tabir ile celbiye de denen aşık etme, kişinin muhabbetini yapan kişiye yöneltmesini sağlamaya yarayan çalışmadır.

babyn

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
sevgili arkadaşlar celp etmek sözlük anlamı ile getirmek , çağırmak , kendine çekmek demektir 6 madde genelde aşık etme çalışmalarında kullanılan tabir ile celbiye de denen aşık etme, kişinin muhabbetini yapan kişiye yöneltmesini sağlamaya yarayan çalışmadır.
Sevgili mandalin onu anladım fakat burda onun ismini alarak bir kağıt yaz ''er-Rahman'' ismi şerifinin harfleri ile karıştır kısmını tam olarak anlamadım

Mavidunya1

Kayıtlı Üye
Sevgili mandalin onu anladım fakat burda onun ismini alarak bir kağıt yaz ''er-Rahman'' ismi şerifinin harfleri ile karıştır kısmını tam olarak anlamadım

Sevgili babyn, bence anlatılmak istenen isimlerin arapça harfleri tek tek farklı kağıtlara yazılacak, aynı şekilde er rahman kelimesinin harfleride.

Ben böyle anladım, doğru mudur?

mandalin

Banlı Kullanıcı
evet işlem arapça olduğu için isim harf harf arapça karşılıkları ile ve esmanın harf harf karıstırlılır .

örnek ayşe ama arap harfleri ile a y ş e gibi...

aphosiss

Banlı Kullanıcı
mandalin arkadaşımızın dediği doğrudur,
meczetmek; r a h m a n ve a y ş e birbirine katıştırılır ve yazılır, ancak kuralları vardır...

evet işlem arapça olduğu için isim harf harf arapça karşılıkları ile ve esmanın harf harf karıstırlılır .

örnek ayşe ama arap harfleri ile a y ş e gibi...