Marsın Geri Gitmesi

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...

Mars da her iki yılda bir, yaklaşık 80 gün kadar geri gidiyor. Bu hareket genellikle sorun yaratıcı olarak kabul ediliyor. Mars bizim hareket etmemizi, kendimizi ortaya koymamızı sağlayan psikolojik fonksiyonu temsil ediyor. Onun sayesinde istediğimiz bir şeyin peşinden gidebiliyoruz. Oysa Mars geri giderken planlarımız geri tepiyor, arzuladığımız harekete ve hıza ulaşamıyoruz. Her şey çok yavaş gelişiyor veya hiç gelişemiyor. Kendimizi ileri gitmek isterken, geriye doğru gidiyor gibi hissediyoruz. Kuşkusuz bu dönemde cesaret ve fiziksel enerji gerektiren yeni şeylere başlamak pek akılcı değil, çünkü Mars'ın enerjisi dışa değil, içe dönmüş durumda. Bu dönemde başlayan yeni girişimleri Mars geri hareketini bitirdikten sonra sil baştan yapmamız gerekebilir. Şimdi, daha önceki davranışlarımız ve hareketlerimiz üzerinde düşünme zamanı. Çabalarımızı yeniden kanalize edebilme olanağına kavuşmuş durumdayız. Eğer bu dönemde sürtüşmeler yaşarsak, bu, hareket enerjimizi doğru yönlendirmediğimizin sinyali olabilir. Mars'ın geri gidişi aksi takdirde bizim zararımıza ve/veya verimsiz olabilecek bir davranış biçimini gözden geçirip yenilemek için iyi bir fırsat olabilir. Arada sırada şöyle bir durup "Ben ne yapıyorum? Niçin böyle hareket ediyorum?" diye düşünmekte fayda var.

Bu dönemin olumsuz özellikleri arasında sabırsızlık, sinirlilik ve umulanın aksinin gerçekleşmesi nedeniyle hayalkırıklığı bulunur. Tüm bunlar sağlığımızı olumsuz etkileyebilirler, çünkü aslında dışa dönük olması gereken bir enerji şimdi içe yönelmiş durumda. Bunu bastırılmış öfke olarak düşünebilirsiniz. Bu da kavgaların, kazaların, yanıkların, kesiklerin işareti olabilir. Bastırılmış enerji bu şekilde dışarı çıkmaya çalışabilir. Kendinizi aniden taksi şofürüyle kavga ederken bulabilirsiniz.

Ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne aldığımızda kitlesel patlamalarla da karşılaşabiliriz. Ancak bu patlamalar için Mars'ın geri hareketini tamamlaması gerekebilir. O güne kadar bastırılmış olan öfke o zaman birden dışarı çıkabilir.

Diğer yandan Mars'ın geri hareketi bir takım girişimleri planlamak, daha önceden başlatılmış projeleri tekrar incelemek ve geçmişten kalan işleri bitirmek için harikadır. Biraz hareketsizleşmek, dinlenmek için çok uygundur. Bir bakıma beklemek, gözlemek zamanıdır. Bu dönemde işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Eski anlaşmazlıkları çözebilirsiniz. Öte yandan uzun süredir planlanan, daha önce kararlaştırılmış bazı şeylere başlama ihtimali de vardır. Bundan önce Mars dünyadaki karikatür krizi esnasında geri gitmişti.

Geri Giden Mars'ın özellikleri:
*Kendi hareketlerini kendisi kısıtlar, dış dünyada inisiyatifsizdir.
*Mücadeleci değildir, sadece kendisiyle rekabet eder.
*İnsan ruhunu keşfetmek peşindedir, zihni iç aleme dönüktür.
*Tek başına ya da sıradışı hareket eder.
*Bastırılmış ya da patlamaya hazır öfke, pasif saldırgan eğilimler.
*Kendi yıkımına sebep olur, kendisiyle sürekli mücadele halindedir.
*saldırganlığa davetiye çıkartmaya eğilimlidir.
*Kendi yeteneklerinden şüphe eder, risk almaktan korkar.
*Kimi zaman var gücüyle mücadele eder, kimi zamansa yerinden kımıldamaz.
*Bastırılmış cinsellik.

24 Ocak’tan başlayarak Başak Burcunun 23 derecesinden geri gitmeye başlıyor. 14 Nisan’da ise 3 derece Başak burcuna kadar gelmişken düzgün harekete dönüyor. Daha sonra 4 Temmuz’a kadar Başak’ta ilerlemeye devam edecek. 4 Temmuz’dan itibaren Mars Terazi Burcunda hareket etmeye başlayacak.

Alıntı

ebru83

Kayıtlı Üye
İş
Mimar
Simdi neden bu kadar sinirli oldugumu anladim. Iki gündür sabir denen birsey kalmadi bende. Doktorda beklerken cocuklar ses yapiyorlar diye onlara resmen kizdim. Tahammülüm yok.
Paylasim icin cok tesekür ederim...

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Bende bugün inaılmaz sinirliydim aylardır ilk defa ağladım şirkette kime saldıracağımı şaşırdımda Allah yardım etti saldırdıklarımı yerinde bulamadım. Yarın devam edecektim ancak sevgili joys un paylaşımı bana yol gösterdi. Vazgeçtim lanet olsun ne olursa olsun modumdayım ve yarından itibaren kabuğuma çekileceğim.Teşekkürler joys bu yaşananlar gerçekten doğru.

azade

Kayıtlı Üye
Bu durumdan en çok hangi burçlar etkilenir?

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...

azade

Kayıtlı Üye
Teşekkürler, ben Kova'yım ama bir arkadaşım Koç. Onu daha çok etkilemiş gibi, o yüzden sordum...:))))))