Havvas(Havas)büyü mü değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yakaza

Kayıtlı Üye
Bu konuda pekçok yazı okuyorum.Biliyosunuz havvas vefkten oluşuyor.Herkes farklı şeyler söylüyor.Anlamı anlaşılmayan için ebced,figürler,çizimler,şekiller olanlar islama göre caiz değilmiş anlamı anlaşılanlar caizmiş bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorum yazabilirler mi?(Yani islami açıdan bakarsak bir müslüman olarak bunları yapmam caiz midir değil midir?)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Urum abinin bu konuda bir yazısıvardı galiba ama bulamadım..Ben havas ın büyü olduğunu biliyorum bir normal olarak dua etmek var birde su duayı sukadar suna oku gibi demek var.Acaba haklı mıyım ?

Yakaza

Kayıtlı Üye
Ben havasın büyüye giren kısmının ve büyüye girmeyen kısmının olduğunu biliyorum.Bununla ilgili ilk eserin Hz.Ali tarafından yazıldığı söyleniyor.Eğer bu doğruysa Hz.Ali'nin büyü yapmayacağına göre havasın caiz olan kısmının olduğunu gösterir.Anlamı anlaşılmayan vefkler büyüye giriyomuş diye biliyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bu konuda pekçok yazı okuyorum.Biliyosunuz havvas vefkten oluşuyor.Herkes farklı şeyler söylüyor.Anlamı anlaşılmayan için ebced,figürler,çizimler,şekiller olanlar islama göre caiz değilmiş anlamı anlaşılanlar caizmiş bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorum yazabilirler mi?(Yani islami açıdan bakarsak bir müslüman olarak bunları yapmam caiz midir değil midir?)

Havvas büyüyse - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Havass -Maji Açıklamaları - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Dikkat: Havas, Büyü, Dua Okumadan Geçmeyin - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Konularına bakabilirsiniz

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Havas konusunda benim yaptıklarım kesinlikle haramdır.Ama bir başkasının yaptıkları kesinlikle helaldir.Ya da kişiye göre tam tersi de olabilir.Önce havasın ne olduğunu bir araştır konu açmadan önce.Onlarca benzeri konu var.Bugüne kadar dua ediyordun,ama hiç büyü mü diye sorgulamadın.Ama siteye üye oldun,şekiller haram mı diyorsun.Demekki bugüne kadar ettiğin duaları bir başkası öğretmiş sana.Yani din senin ile yaradan arasındaki bir etkileşim sonucudur.Onunla aranda bir bağlantı olmadıysa bugüne kadar,istediğin büyü,istediğin haramdır.Başkasının yazdıkları kanunlar ile dini yaşıyorsan,bu yaradanı senden ayrımaya çalışan kişilerin uydurduklarıdır ve kesinlikle bildiğin yaradan,asıl var olan değil.Tabii bunları anlamıyorsun,o yüzden site geçmişinin en eski konularında okumaya başla...

Yakaza

Kayıtlı Üye
Havas konusunda benim yaptıklarım kesinlikle haramdır.Ama bir başkasının yaptıkları kesinlikle helaldir.Ya da kişiye göre tam tersi de olabilir.Önce havasın ne olduğunu bir araştır konu açmadan önce.Onlarca benzeri konu var.Bugüne kadar dua ediyordun,ama hiç büyü mü diye sorgulamadın.Ama siteye üye oldun,şekiller haram mı diyorsun.Demekki bugüne kadar ettiğin duaları bir başkası öğretmiş sana.Yani din senin ile yaradan arasındaki bir etkileşim sonucudur.Onunla aranda bir bağlantı olmadıysa bugüne kadar,istediğin büyü,istediğin haramdır.Başkasının yazdıkları kanunlar ile dini yaşıyorsan,bu yaradanı senden ayrımaya çalışan kişilerin uydurduklarıdır ve kesinlikle bildiğin yaradan,asıl var olan değil.Tabii bunları anlamıyorsun,o yüzden site geçmişinin en eski konularında okumaya başla...

Zaten araştırıyorum havası ama hep aynı şeyler.".Bugüne kadar dua ediyordun,ama hiç büyü mü diye sorgulamadın."Ne demek bu şimdi dua büyü değildir.Sen kendi yazdıklarında çelişiyosun.

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Zaten araştırıyorum havası ama hep aynı şeyler.".Bugüne kadar dua ediyordun,ama hiç büyü mü diye sorgulamadın."Ne demek bu şimdi dua büyü değildir.Sen kendi yazdıklarında çelişiyosun.

Böyle bir soru soracağını gayet iyi biliyordum.Gayet basit,kıs,öz ve net bir şekilde kısa bir şekilde açıklayayım.
1-Kişiye iradesi dışında birşey yaptırmak büyüdür.
2-Havas ise sırlı dualardır.
3-Bugüne kadar dua ediyordun,bu havas.
4-Şimdi ise,havas büyü müdür,diye soruyorsun.
5-Eğer bir dua ediyorsan,ve bu kişinin iradesine aykırı ise,bu dua değil,büyüdür.Yani havas değil,büyüdür.
6-Şimdi kim yazdıkları ile çelişiyor?
İstersen daha basit bir şekilde de anlatabilirim.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Böyle bir soru soracağını gayet iyi biliyordum.Gayet basit,kıs,öz ve net bir şekilde kısa bir şekilde açıklayayım.
1-Kişiye iradesi dışında birşey yaptırmak büyüdür.
2-Havas ise sırlı dualardır.
3-Bugüne kadar dua ediyordun,bu havas.
4-Şimdi ise,havas büyü müdür,diye soruyorsun.
5-Eğer bir dua ediyorsan,ve bu kişinin iradesine aykırı ise,bu dua değil,büyüdür.Yani havas değil,büyüdür.
6-Şimdi kim yazdıkları ile çelişiyor?
İstersen daha basit bir şekilde de anlatabilirim.

Evet gene yazıyorum çelişiyosun."Kişiye iradesi dışında birşey yaptırmak büyüdür".Bunu bende biliyorum.Senin bilmediğin benim okuduğum havasla ilgi başka yazılar var.Havası birine karşı yapacağımı(yani büyü yapacağımı)nerden biliyosun?

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Evet gene yazıyorum çelişiyosun."Kişiye iradesi dışında birşey yaptırmak büyüdür".Bunu bende biliyorum.Senin bilmediğin benim okuduğum havasla ilgi başka yazılar var.Havası birine karşı yapacağımı(yani büyü yapacağımı)nerden biliyosun?

Amacın nedir anlamadım.Sormak istediğin ne?Birine karşı büyü yapacağını nerede yazdım?Herhangi bir havas kitabı alıp inceledin mi?Özgür iradeye etki eden,imkanlar dahilinde yapabileceklerinin dışında başka yollardan yaptıkların,dua ederken aracı kullanman,başkasının yöntemi ile onun ulaşmaya çalıştığına ulaşmaya çalışman,dua edeceğin ile dua etmeni isteyen ile aranda hiç bir etkileşim olmamasına rağmen duanı bir başkasının duası ile dua etmen vb. birçok yöntem büyüdür arkadaşım.Yazdıklarımdan hala nasıl bir çelişki çıkardın,gerçekten akıl ermiyor.Direk yaradan dua ayrıdır,diğerleri ayrıdır.Aradaki farka âgâh olmadan havasın içindeki büyüleri ve duaları,yada dua içindeki havasları nasıl ayırt edeceksin?Bir yazı okumuşsun,ama nerden okuduysan,okuduğun yazının tam metnini bul öyle oku.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Tam metnini bilmiyorum güvenilir kaynaktan ama sendeki bu hiddet neden bir türlü anlamadım.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Sitede bu konu hakkında neredeyse yüzlerce konu ve bilgi mevcut. Bir zahmet konulara bakın. Bilgileri yap-boz gibi birleştirip anlamaya çalışın. Anlayamıyorum diyorsanız zaten bu konuda uğraşmanız sizin zararınıza olur. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...