Ayetel kürsi'yi üzerinde taşıyan kimse

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Eğer bir kimse Ayet'el-Kürsi'yi yazıp üzerinde taşırsa, Allah (c.c.)'ın izni ile türlü âfât ve musibetlerden emin olur. Gece gezen şeytan ve cinnîlerin şerrinden muhafaza olunur

watcherboy

Banlı Kullanıcı
Ben üzerimde taşımıyorum..ama ayetel kürsinin faziletini biliyorum..çok esrarları var....paylaşım için sağol..

bendekiben

Elit Üye
Bence her müslümanın ayetel kürsi yi ezberlemiş olması gerekir ki ezberimde olan surelerdendir.

ali42

Kayıtlı Üye
İş
Tarih Öğretmeni
Ayetel Kursi,Yüce Allah'ın bize kendisini anlattığı çok güzel ayetlerdir.Örneğin " ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm."(Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O'nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O'na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür. Yani biz insanlar ancak Yüce Allah'ın bize verdiği düşünme yetisi kadar onu bilebiliriz,aynen evrenin sınırının ne olduğunu biz insanlar bilemediğimiz gibi...

sakince

Kayıtlı Üye
merhaba ayetel kürsi büyük bir duadır herkezin öğrenmesi dileğiyle selamlar.