Ortamdan uzaklaştırma ve gönderme

cennet626

Kayıtlı Üye
İlk önce herkese merhaba
İş yerinde aynı ortamda çalıştığım kişiden çekmediğim kalmadı.Kişinin ona birşey yapmış olması yada yapmaması farketmiyor.Kendisine göre rakip gördüğü (her konuda) kişiyi uzun vadeli planlarla ya işten attırıyor yada pasivize ettriyor. Benim sizlerden ricam bu kişiyi nasıl iş yerinden uzaklaştırabilirim.Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler...

anktekinc

Kayıtlı Üye
Benimde başıma geldi bu. öncellikle bol sabırlar dilerim size. ben yönetime bildirdim ama pek fayda etmedi. Bazen kötülük kazıyor sanırım..

cennet626

Kayıtlı Üye
Sabır dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Buna gerçekten çok ihtiyacım var.Çünkü bu yeni bir olay değil tam 8 yıldır mücadele ediyorum bu şahısla.İnan kendim yaşamasaydım bir insanın bu kadar fesat ,kötü vede kendi hırsları için insanları mahvedeceğine inanmazdım.Bu zamana kadar kendi yapmış olduğum okumalar,zikirler,tesbihler gibi bir takım uygulamalarla zararlarını engellemeye çalıştım

bendekiben

Elit Üye
İlk önce herkese merhaba
İş yerinde aynı ortamda çalıştığım kişiden çekmediğim kalmadı.Kişinin ona birşey yapmış olması yada yapmaması farketmiyor.Kendisine göre rakip gördüğü (her konuda) kişiyi uzun vadeli planlarla ya işten attırıyor yada pasivize ettriyor. Benim sizlerden ricam bu kişiyi nasıl iş yerinden uzaklaştırabilirim.Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler...

Benimde yaşadığım bir olaydı Ayağımı kaydırmak isteyen bu kişi benim altıma olan bir elemandı.Tek erkek olması ve patronlara hergün neler olduğunu gereksiz şeyleri bile rapor vermesi dolayısıyla yalakalıkta 1 sıraya yükselip en eski eleman olan benim ayağımı kaydırma ve yıldırma politikalarına başladı Ve 15 günlük tatilden döndüğümde bir de ne göreyim müdür olmuş başıma Ben ne yaptım peki vasız işçi olduğumu (ki oda üniversite mezunu değildi) ve buna bir son verip kendi mesleğimde bir yere gelmek istiyorsam ünv. mezunu olmam gerektiğini düşünüp sınavlara girdim ve bank.sigortacılık bölümünü kazandım tabi bu arada beni yıldırdı en sonunda çıkan bir tartışmada ayrılmak zorunda kaldım ama ne oldu biliyormusunuz ? ben 2 senede ünv. bitirdim.Şu anda bir yerde müdür olarak çalışıyorum ne demişler "kötü komşu insanı mal sahibi yapar " Kendisi de para gasp etmekten dolayı daha sonra işten çıkarıldı Bu duruma özet olarak sakın üzülme insanın ahı yerde kalmaz En kötü olaylar bile insana yeni bir kapı açar veya iyi bir olaya vesile olur Dirayetli ol sabır diliyorum sevgiler

cennet626

Kayıtlı Üye
Normal şartlarda mücadele edilebilecek birisi olsa hiç korkum olmaz.Ama bu öyle bir kişi ki eşini bile büyüyle muskalarla nikahlamış.Zaten yakın akrabası da bu tür işlerle uğraşan bir hocaymış.Çok canımı yaktı.Herşeyi unutsam bile beni saatlerce ağlattığını unutamıyorum.En azından dökmüş olduğum gözyaşlarının hesabını vermesi lazım.Bu yüzden aynı şartlarda mücadele edebilmek için yapılabilecek ne tür uygulamalar olduğunu öğrenmek istedim.

cennet626

Kayıtlı Üye
Akılın akıldan üstü olduğuna inandığım gibi bilgininde bilgiden üstün olduğu su götürmez bir gerçektir.İşte bu doğrultuda sizlerden yardım rica ettim.Bana uygulama konusunda yardımcı olabilecek birisi yok mu acaba?

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Bu iş yerinde uygulanan durum mobing kavramına girer bu konuda kendisine dava açabilirsiniz. Tazminat talep edebilirsiniz. mobing kelime anlamıyla iş yerinde yıldırma, duygusal ve fiziksel taciz vs gibi konuları kapsar. Bir avukata başvurursanız bence daha mantıklı olur.

bendekiben

Elit Üye
Akılın akıldan üstü olduğuna inandığım gibi bilgininde bilgiden üstün olduğu su götürmez bir gerçektir.İşte bu doğrultuda sizlerden yardım rica ettim.Bana uygulama konusunda yardımcı olabilecek birisi yok mu acaba?

Anladım ki çok çaresizsiniz ilk başta inançlı olmanız Her ne isteyecekseniz yaradandan isteyerek işe başlamanız gerekiyor
Size havas olarak değil ama esmaü'l hüsna zikirlerinden vereceğim bunların
esma zikri tabloları vardır okuma zamanını belirten soz konusu tablolar internettede de vardır benim kitabımda var ama size ulaştıramıyorum siz ordan takip edin okuma saatleri gezegenlerin konumuna göre değişir ben gezegen isimlerini vereceğim siz tablodan bakıp ona göre okuyabilirsiniz Hem anlamlarına(sizin isteğinize bağlı olarak) hemde okunacak saatlerine göre bir tertip hazırladım 2 li ve 3 lü.Aslında 99 unun anlamını hafızamıza kazıyıp ona göre zikretmek çok sevap inşallah nail olurum.

1.
El-Cebbar- 206 merih
El-Kahhar - 306 merih
El-Müntakim- 630 merih

2.
El-Hakem - 78 zühre
el-Adl -104 güneş
Er-Rafi 351 güneş

cennet626

Kayıtlı Üye
Yardımlarınız ve yorumlarınız için çok teşekkürler...