korkutucu ve entrsan bir olay bilen arkadaşlar belki açıklar..

emreçam

Kayıtlı Üye
aradaşlar bi ara gece 3 4 etrasan bir şey yaşadım uykuyla uyanıklık arasında ama bilincim tamamen açık. normal uyanık hali gibi düşünebiliyorum. Kapalı olan gözlerimin önüne sanki ışık tutulmuş gibiydi sonra yanıbaşımda tarif edemediğim bir şey hissettim dilini tam çözemedim şekilde dua şeklinnde durmadan birşeyler sölüyordu. ve birden korkuya kapıldım ama kıpırdayamıyordum. sonra aralıksız 1 dakika blki dha fzla titremeye başldım ayak prmklarımdan kafama kadar titriyodum başıma ilk defa böle birşey geliyordu. sonra aklıma dua okumak geldi dua okudumda titreme kesildi ve gögüs tarafımdan birşeyin sanki çıktığının onun hafifliğini hissettim. ve gözümü açtımda olay kesilmişti ama yarım yamalak sadce gayrülbela gibi bir kelime işittim blki aranızdan biri bu olayın ne olduğunu açıklayabilir sizce ne olmuştur o gece?

Zülkarneyn1

Banlı Kullanıcı
Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun,

Sevgili kardeşim, eğer yatmadan evvel çok yemek yediyseniz bu size rahatsızlık vermiş olabilir ve bu rahatsızlığınız rüyanıza yansımış olabilir. Mesela bir insan birkaç gündür tuvalete çıkamıyorsa, rüyasında kendisini tuvaletini yaparken görür. Bunu bana anlatanlar çok oldu. Öte yandan halk arasında "karabasan" diye tabir edilen şeytanîlerden bir cin de size rahatsızlık vermiş olabilir. Aşağıdakilere cevap verebilirseniz o zaman biraz daha net yardımcı olabiliriz sanırım,

- Abdestsiz miydiniz?(Yani cünüp müydünüz)
- Yatmadan evvel ne yiyip içtiniz
- Son dönemlerde uç noktada sizi derinden sarsan bir olay yaşadınız mı?

Ayrıca hani duayı okuduğunuzda rahatladınız? Çünkü hiçbir fiziksel sebep yokken yaşanılan bu tip metafizik olaylarda öyle alelade okunan duaların tesiri olmaz. Bu sadece bir rüyadan ibarette olabilir. "Dua okursam giderler" mantığı beyninize yer etmiş ve bu rüyanıza yansımış olabilir.

Cünüplük halinizi yazıp yazmama konusunda belki çekinebileceğinizi tahmin ederek sizi rencide etmeme adına bunu yazmayabilirsiniz diyorum. Ama böyle olmadığını varsayarak size birkaç tavsiyede bulunacağım. Gusül abdesti olmadan asla evden adım bile atmayınız. Abdestli insanın enerji aurası kuvvetlidir. Manevi bir kapı düşünün. Abdestsiz insanın kapısı açıktır ve içeri girilmeye müsaittir. Abdestli insanın kapısı ise kapalıdır. Hele ki gün içerisinde namaz abdestiyle de duruyorsanız bu kapı hem kapalıdır hem de kapıda korumalar vardır. Ayet-el Kürsi'yi bilmiyorsanız mutlaka ezberlemenizi tavsiye ediyorum. Ezberlediğiniz takdirde hayatınızda olumlu anlamda gelişen güzelliklere hem maddi hem de manevi anlamda bizzat tecrübe ve tanıklık edeceksiniz. Sevgili kardeşim, Ayet-el Kürsi kısmını geçtikten sonra sana bol bol Nas ve Felak Surelerini okumanı tavsiye ediyorum. Nas ve Felak Sureleri seni şeytanî cinlerin, nazarların, büyülerin ve gecenin şerrinden Allah'ın izniyle koruyacaktır...

Sevgi ve hürmetler

salley

Kayıtlı Üye
Olay gercekten ilginç.. Gecmiş olsun diyeyim.

Zülkarneyn açıklamalarından dolayı tesekkur ederim. Olayı gercekten guzel analiz etmişsin..

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
bu tip durumlarda iki ihtimal vardır. Ya kötü bi rüya gördünüz ya da üç harfliler veya karabasan.

emreçam

Kayıtlı Üye

Sevgili kardeşim, eğer yatmadan evvel çok yemek yediyseniz bu size rahatsızlık vermiş olabilir ve bu rahatsızlığınız rüyanıza yansımış olabilir. Mesela bir insan birkaç gündür tuvalete çıkamıyorsa, rüyasında kendisini tuvaletini yaparken görür. Bunu bana anlatanlar çok oldu. Öte yandan halk arasında "karabasan" diye tabir edilen şeytanîlerden bir cin de size rahatsızlık vermiş olabilir. Aşağıdakilere cevap verebilirseniz o zaman biraz daha net yardımcı olabiliriz sanırım,

- Abdestsiz miydiniz?(Yani cünüp müydünüz)
- Yatmadan evvel ne yiyip içtiniz
- Son dönemlerde uç noktada sizi derinden sarsan bir olay yaşadınız mı?

Ayrıca hani duayı okuduğunuzda rahatladınız? Çünkü hiçbir fiziksel sebep yokken yaşanılan bu tip metafizik olaylarda öyle alelade okunan duaların tesiri olmaz. Bu sadece bir rüyadan ibarette olabilir. "Dua okursam giderler" mantığı beyninize yer etmiş ve bu rüyanıza yansımış olabilir.

Cünüplük halinizi yazıp yazmama konusunda belki çekinebileceğinizi tahmin ederek sizi rencide etmeme adına bunu yazmayabilirsiniz diyorum. Ama böyle olmadığını varsayarak size birkaç tavsiyede bulunacağım. Gusül abdesti olmadan asla evden adım bile atmayınız. Abdestli insanın enerji aurası kuvvetlidir. Manevi bir kapı düşünün. Abdestsiz insanın kapısı açıktır ve içeri girilmeye müsaittir. Abdestli insanın kapısı ise kapalıdır. Hele ki gün içerisinde namaz abdestiyle de duruyorsanız bu kapı hem kapalıdır hem de kapıda korumalar vardır. Ayet-el Kürsi'yi bilmiyorsanız mutlaka ezberlemenizi tavsiye ediyorum. Ezberlediğiniz takdirde hayatınızda olumlu anlamda gelişen güzelliklere hem maddi hem de manevi anlamda bizzat tecrübe ve tanıklık edeceksiniz. Sevgili kardeşim, Ayet-el Kürsi kısmını geçtikten sonra sana bol bol Nas ve Felak Surelerini okumanı tavsiye ediyorum. Nas ve Felak Sureleri seni şeytanî cinlerin, nazarların, büyülerin ve gecenin şerrinden Allah'ın izniyle koruyacaktır...

Sevgi ve hürmetler

Herhangi bir abdestsiz durumum yoktu ayrıca yemekten olduğunu düşünmüyorum karabasan durumlarıda yaşadım ama farklıydı dua konusuna gelirsekte doru düzgün bir nas süresini okuduğumu hatırlayabilliyorum ozamnlar doru düzgün pek dua da bilmiyordum genelde o durumdan çıkmak için allaha yalvardığımı hatırlıyorum ama titreme olayı daha garipti

Dex

Banlı Kullanıcı
Aynısını bende 1 ay kadar önce yaşadım . Yaımda bir varlığın olduğuna emindim çünkü o varlığn bir kısmı gçğsümün üstündeydi . ve onu hissebiliyordum ama kafamı çeviripte ona bakamadım çünkü kıpırdayamıyordum . Ne kadar dua okuduysam açıkçası geçmedi . Sonra kendiliğinden bitti üstümden çekilirken sanki biri üstümden kalkıyormuş gibi hissettim . Metafizik olaylara inanmam ama bunuda bilimsel olarak açıklayamamıştım.

emreçam

Kayıtlı Üye
Aynısını bende 1 ay kadar önce yaşadım . Yaımda bir varlığın olduğuna emindim çünkü o varlığn bir kısmı gçğsümün üstündeydi . ve onu hissebiliyordum ama kafamı çeviripte ona bakamadım çünkü kıpırdayamıyordum . Ne kadar dua okuduysam açıkçası geçmedi . Sonra kendiliğinden bitti üstümden çekilirken sanki biri üstümden kalkıyormuş gibi hissettim . Metafizik olaylara inanmam ama bunuda bilimsel olarak açıklayamamıştım.

dediğiniz şekle yakın bi olaydı bende dua şekilnde konuşuyo olabilmesi garipti arapçaya benzer sözler tam emin değilim blki başka dilde olabilir.

Zülkarneyn1

Banlı Kullanıcı

Sevgili arkadaşlar, o halde ben de yıllar evvel başımdan geçen bir hadiseyi sizlerle paylaşayım. Normalde bu tip şeylerin muhabbeti yapılmaz ama sizlere daha samimi, daha açıklayıcı ve daha aydınlatıcı olması açısından Allah rızası için paylaşmam gerektiğini düşünüyorum.

Bundan yıllar evvel Ayet-el Kürsi'yi ezberlemeden önce bana üç harfliler çok rahatsızlık verirlerdi. Allah'ın merhametinden midir bilinmez, bu geliş gidişler sadece rahatsızlıktan ibaretti ve fiziksel olarak bir zarara çok şükür maruz kalmadım. Genellikle rüyalarımda her uykuya dalışımda rahatsızlık çekiyordum. Yalnız işin enteresan tarafı bunları rüya bilincinde değil adeta gerçeklik bilincinde yaşıyordum. Artık canıma tak etmişti derken bir vesile ile Ayet-el Kürsi'yi ezberleme olanağı buldum. Allah'ın izniyle 3-4 tekrar edişten sonra yarım saatte ezberledim. O yıllardan bugünlere artık hiçbir rahatsızlığa maruz kalmıyorum. Teşebbüste bulunanları Ayet-el Kürsi okuyarak yakıyorum. En son gördüğüm rüyada 4 tanesini gözlerimin önünde cayır cayır yanarken gördüm. Asıl can alıcı nokta şu, daha evvelden Nas, Fatiha, Felak gibi sureleri okumama rağmen rahatsızlık devam ederdi. Ama bu Ayet-i İlahiyye çok farklı, çok esrarlı, çok tesirli. Kulakları çınlasın bir hocam bu duanın manevi bir silah olduğunu söylerdi ve son cümlesi olan "ve la yeudühu hıfzuhüma ve hüvel alıyyül azım" kısmının manevi bir kurşun olduğunu söylerdi. Evet hakikaten de öyle. Sanki bir silahın namlusundan çıkan kurşun gibi rahatsızlık vereni vuruyor ve yakıyor. Çok tecrübe yaşadım ve sizlere samimiyetle söyleyebilirim ki bu Rahmet-i İlahiyye tam bir kalkandır. Bol bol okuyunuz, ezberleyemeyen arkadaşlarım bu duayı ezberlesin, evden çıkarken, yatarken/kalkarken, bir işe başlarken, korktukları zaman, şüpheye düştükleri zaman okusunlar. Ayet-el Kürsi'yi Nas ve Felak Sureleri ile destekleyin. Tek başına kapınıza bir ejdarha konur, Nas ve Felak ile birleştirince bu ejdarha üç başlı bir hale bürünür.(teşbihte hata olmaz)...

Sevgi ve hürmetler