Yaşanmış Bir Alkarısı Olayı

bendekiben

Elit Üye
Çoğu kişi böyle şeylere inanmaz evet yaşamadan önce bende inanmazdım alkarısının ne olduğunu biliyorsunuzdur ben yine bir tekrarlıyım genellikle yeni doğum yapmış bir anneye (lohusa) gelen kötü amaçlı varlıklar.Bu gibi durumlar olmasın diye lohusa 40 gün boyunca yanlız bırakılmaz yada uyuduğu zaman yanlız olmaması gerekir.Hatırlayınca bile tüylerim diken diken oluyor. Kendime değil çocuğuma zarar vermesinden korktum

Bende yeni lohusaydım kayınvalidem 7-8 gün yanımda kaldı. Evine dönmesi icap etti ve ben de kaldım yanlız. Aklımda da hiç böyle şeyler yok ben gündüz vakti uyuyan bir insan da değildim ama bebişim gece hiç uyumadığı ve ben günlerdir uykusuz kaldığım için onu uyuttuğum sırada bende yanına uzandım besmelesiz yatmıştım ama böyle şeylere inanmıyordum ya zaten aklımada gelmezdi besmele çekmek uzanır uzanmaz dalmışım birisi saçımı çekti yataktan sıçradım yatağın yanına sağına soluna baktım kimse yok sanırım saçımın üstüne yattım böyle oldu dedim sonra tekrar uzandım tekrar dalarken tekrar canımı yakarcanısına kuvvetlice saçım çekildi yataktan nasıl fırladığımı bilemiyorum kalbim fırlayacaktı yerinden korkudan sonra bu anlatılanlar aklıma geldi ve bir daha lohusalığım bitene kadar evde kimse yokken gözümü kırpmadım.Yani anlatılarlarda gerçeklik payı varki bu söylentiler hep dilden dile dolaşır inanmıyanlara duyrulur.

bendekiben

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Benim annemin başınada geldi böyle bir olay lise zamanlarımdı. Kardeşim yeni dünyaya gelmişti annemin 40'ı çıkmamıştı ben oluyordum sadece yanında ama ben okula gidince dalmış bu sıradada amcamın ikiz kızları 4 yaşında vefat ettiler. Onları karşısında görmüş bebeği görmeye geldik demişler, her ne kadar ziyaret amaçlı görünsede annem geldiğimde hala donuk vaziyetteydi ve bende çok korkmuştum. Buna benzer bir olay yengeminde başına geldi. Allah kimsenin başına vermesin. Bizde bebeklerin başının altına kapalı çakı koyarlar yada babasının veya annesinin herhangi bir kıyafetini. Yaklaşamıyorlarmış. Savunmasız oluyorlar anne ve bebek sanırım o dönemde.

bendekiben

Elit Üye
Eğer ben umursamayıp uyusaydım çok kötü sonuçlarla karşılaşacaktım.O anda şimşek hızında aklımdan bu anlatılanlar geçti ve sıçradım.Allah korudu böyle şeylere batıl inanç derler ama oluyor bir denenmiş olayım daha var hamileyken gül kokladım ve kokladıktan sonra aklıma geldi "hamileyken gül koklarsan çocuğun suratında kırmızı leke olur "lafı sonra elimi burnuma götürüp sildim sonra afedersiniz gayrı ihtiyarı popoma götürdüm ve sildim içimden kırmızı leke çıkacaksa poposunda çıksın dedim ve inanmassınız çocuğumun poposunda kırmızı leke var hem de elimi sürttüğüm yerde.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Aaa uyununca çok kötü şeyler olabileceğini bilmiyordum bakın. Annemde uyumamış zaten uyanık olduğunun farkındaymış hani içiniz geçer ya öyle. Zaten donuklaşmıştı. Ürkütücü... Hamilelikte bazı şeylere bencede dikkat edilmeli , benim bir arkadaşımın anneside sizin gibi gül koklamış ve arkadaşımın yanağında gül izi var kapatıcı kullanıyor gizlemek için. Ciğer elleyincede bir yerinize dokunursanız leke oluşuyor bununlada çok karşılaştım. Hamilelik ne hassas bir dönem böyle :)

andrah

Kayıtlı Üye
Allah nasip ederde kardeşim doğarsa,bende annemin yanımda ayrılmasam iyi olacak anlaşılan :(

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Al karısına da, çarşamba karısına da inanıyorum.
Aralarındaki farkı çözemedim, belki aynı varlıktır.

Sizin durumunuzda iyiki sizle uğraşmış.
Bebeğe yönelse durum çok daha karışık olabilirdi.

demonic

Kayıtlı Üye
Alkarısı okuyunca aklıma lilith geldi...musevilerde lilith bizde alkarısı ve ben bu alkarısı olayının gerçek olduğunu düşünüyorum...

bendekiben

Elit Üye
Aaa uyununca çok kötü şeyler olabileceğini bilmiyordum bakın. Annemde uyumamış zaten uyanık olduğunun farkındaymış hani içiniz geçer ya öyle. Zaten donuklaşmıştı. Ürkütücü... Hamilelikte bazı şeylere bencede dikkat edilmeli , benim bir arkadaşımın anneside sizin gibi gül koklamış ve arkadaşımın yanağında gül izi var kapatıcı kullanıyor gizlemek için. Ciğer elleyincede bir yerinize dokunursanız leke oluşuyor bununlada çok karşılaştım. Hamilelik ne hassas bir dönem böyle :)

Evet birde ciğer olayı var kayınvalidemde inanmamış ve ciğer doğrarken dur bakayım nasıl oluyor deyip elindeki bulaşığı kulağının kenarına sürmüş ve oğlunun yani eşimin kulağının kenarında siyaha yalın bir leke var.Al buyur bir de burdan yak:D

Alkarısı okuyunca aklıma lilith geldi...musevilerde lilith bizde alkarısı ve ben bu alkarısı olayının gerçek olduğunu düşünüyorum...

Tabi senin seçimin inanıp inanmamak ama ben yaşadıklarımı anlattım gerisi sana kalmış Ben uyarımı yapayım da inananlar önlemini alsın sevgiler...

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Allah nasip ederde kardeşim doğarsa,bende annemin yanımda ayrılmasam iyi olacak anlaşılan :(

:) Kardeşiniz mi olacak ne güzel. Tebrik ederim doğduğunda bal sürün bal gibi koksun ömür boyu :D Tırnaklarını unlayın uzamadan kendiliğinde kırılıyor:) Benim kardeşimde bunları yapamadık ama yengemde yaptık :D Benim kardeşiminde kaşlarını çizmiştiler yay gibi öyle kaldı.

Ben Alkarısı vs. isimlerinin olduğunu şimdi duydum ama biliyordum hamilelikte böyle olaylar olduğunu.

nsnnsn

Kayıtlı Üye
:) Kardeşiniz mi olacak ne güzel. Tebrik ederim doğduğunda bal sürün bal gibi koksun ömür boyu :D Tırnaklarını unlayın uzamadan kendiliğinde kırılıyor:) Benim kardeşimde bunları yapamadık ama yengemde yaptık :D Benim kardeşiminde kaşlarını çizmiştiler yay gibi öyle kaldı.

Kardeşinizin kaşlarını neyle nasıl çizdiler

andrah

Kayıtlı Üye
deneyim bakayım bal,gibi koksa fena olmaz :D

Zülkarneyn1

Banlı Kullanıcı
Cinlerin insanlara musallat olması yada rahatsız etmesi durumları genellikle yoğun psikolojik bunalım içerisinde olan, manevi anlamda büyük boşluğa düşmüş kişilerde görülür. Bu durum içerisinde olan kişilerin manevi kalkanları yok denecek kadar zayıftır. Zira lohusalık döneminde olan kadınlar yoğun bir psikolojik boşluk içerisindedir. Anneliği tecrübe etmiş arkadaşlar ne demek istediğimi iyi anlayacaklardır. Böyle zamanlarda cinlerin rahatsızlık vermeleri yada gözüküp kaybolmaları sıklıkla rastlanır. Bizim yakın bir aile dostumuzun başına da gelmişti benzer bir olay. Bu hanımın kocası çalıştığı iş dolayısı ile ancak sabah 9-10 civarlarında eve dönerdi. Doğum yaptıktan kısa süre sonra bu bahsettiğim hanım bebeğiyle yatarken kocasının gelip yatağa uzandığını görüyor. Hiç konuşmuyor ve üzerini çıkartmıyor. Bir-iki saat sonra arkası dönükken oda kapısından asıl olan kocası içeri giriyor ve bu hanım soruyor "nereye kalkmıştın hala üzerini çıkartmamışsın" diye, kocasıda "ne diyorsun ben şimdi geldim" demesiyle kadın buz gibi oluyor. İşte bu tip durumlarda insan boşluklarını Allah'a sığınarak kapatmalı ve sabretmeli. Ayetel Kürsi, Nas Suresi, Felak Suresi'ni bol bol okuyunuz. Manevi kalkanınızı kuvvetlendiriniz. Abdestsiz asla ve asla adım atmayınız. Özellikle Ayetel Kürsi'nin esrarı akıl almazdır ve farklı bir enerjisi vardır. Bir hocam kulakları çınlasın Ayetel Kürsi için "manevi silah" derdi, hakikaten öyle...

Sevgi ve hürmetler...

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
selam arkadaşlar bende1 yaşındaki kızım dünyaya geldiğinde sizinkilere benzer bir olay yaşadım ben ve eşim aynı anda şu anda ikinci kızım dünyaya geldi halen devam ediyor olaylar.1Yaşındaki kızım osıralar 15 günlüktüsabah 8 gibiydi kızım uyandı kalkıp biberonuna mamasını hazırlayıp getirdim 175ml dı yaptığım mama kızım bir kısmını yiyip geri kalanını yemek istemedi bende gazı var diye biberonu iki yastığın arasına sıkıştırdım dökülmemesi için 1. 2 dakika sonra biberonu biri emiyordu sanki önce emzikte hava birikti sanıp havasın çıkardım tekrar aynı yere koydum biberonu aynı anda yine biberonu biri emmeye başladı bir an öylece kaldım ne oluyor böyle diye sonra aklıma gelip biberonu alınca mamanın geri kalan 100 ml ramınında içilmş olduğunu görünce korkup yanımızda uyuyan eşimi kaldırdım panikle.oda kalkar kalkmaz demezmi havadaki bebeği gördünmü diye ne bebeği diye sorduğumda demin uyurken elimin üzerinde biri geziyordu bende sen kızımızı gezdiriyorsun elimin üzerinde sanıp kafamı kaldırınca havada bir bebek bana bakıyordu alnının iki yanında küçük boynuzlara benzer şeyler vardı ayaklarıda yoktu ayrıca bir elbise vardı sırtında uzun belkide ondan ayaklarını göremedim bana bakıp gülümsüyordu o sıradada sen kaldırdın bende gördümn sandım dedi. o bunları anlatınca aynı anda bende yaşadıklarımı anlattım kendisine.bu olayı büyütmedik aramızda.Olayın üzerinden 5 6 gün geçmiştiki bir gece eşim gece vardiyasındaydı üst katta oturan bir teyzemiz var ona çıkmıştım kahve içimeye kısaca ona anlattım olanları birazda sohbet ettik daha sonrasındaysa aklıma geld birden dedim teyzecim biz bu evi tutarken evin mutfağında bir muska asılıydı halada orada acaba ondan olabilirmi diye öyle şeyler tutulmaz at onu dedi bana neyse saat yarım gibi evime indim yeni taşınmıştık yerleşemeden doğuma girdim ben .Baktım kızımda uyudu onu yatırdım yatağına banyoyu temizliyeyim dedim çok pisti banyom üst katın bütün pis suları benim banyoma akıyordu tam duvarlarını yıkıyordum ki kapı vurdu bir kaç kere işimi bırakıp kapıyı açtım baktım kimse yk tam kapadım işime başlıycam bir daha çaldı kapı tekrar açtım o anda bir rüzgar yaladı geçti sanki yüzümü kimseyi göremeyince kapatıp kapıyı içeriye işimin başına döneyim banyoya doğru yürürken aniden kapılar açılıp kapanmaya başladı birden kızım aklıma geldi onun yanına koştumki kapıyı açamıyorum inanılmaz korkunç bir geceydi benim için ardından bunu bir arkadaşıma anlattım yardım istedim benimle dalga geçti güldü bir gün bize oturmaya gelmişti bende kızıma mama yapmıştım birden biberonda aynı şeyler olmaya başlayınca çok korktu ama bana belli etmekte istemiyor güldü ya ondan derken bir nescafe yapta içilim bari dedi tam ben cetılı açmak için kalkıyordum ki kendiliğinden düğmesi açılıp çalışmaya başlayınca işte o zaman anladı beni .Ben kalkayım geç oldu dedi arkasına bile bakmadan korkuyla kaçıp gitti.bir hocaya anlatmış bizi telefon açtı bizim ordaki cafeye çağırdı beni gittim hoca evde olanları duydum kızım şeytan kızınızı kendi bebeğiyle değiştirmek istemiş olmayıncada çok öfkeli öfkesini saçıyor eve dikkat et kızına dedi eve geldi o da görünce inanın o hepimizden çok ürktü kaçarcasına gitti .Saygılarımla.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kardeşinizin kaşlarını neyle nasıl çizdiler

Tam olarak hatırlamıyorum sizin için sorup öğrenicem. Benimkinide çizmişler ve beni bir teyza elbisesine sarmış onu seveyim diye. Bazen çok kızsamda onu gerçekten çok seviyorum bende kardeşime yapmıştım bunu :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Allah korumuş şükür ki. Dikkat etmek lazım.

damned

Kayıtlı Üye
Benim kardeşim i doğduğu zaman reyhan otunun suyuyla yıkamıştık hep güzel koksun diye..tüy sorunu olmasın diye de karınca yumurtası yağı sürmüştük:) Alkarısı ve Çarşamba karısı aynı şeymi gerçekten? ben Çarşamba karsının çocukları kaçırmak için geldiğini duymuştum..

semyanocibel

Banlı Kullanıcı
Benim kardeşim i doğduğu zaman reyhan otunun suyuyla yıkamıştık hep güzel koksun diye..tüy sorunu olmasın diye de karınca yumurtası yağı sürmüştük:) Alkarısı ve Çarşamba karısı aynı şeymi gerçekten? ben Çarşamba karsının çocukları kaçırmak için geldiğini duymuştum..

ikisi aynı varlık biri anne digeri onun evladı çok tehlikeli varlıklardır...ismi bilseniz bir..

can-dan

Kayıtlı Üye
Gerçekten de benim çevremde de bu tür olaylar yaşanıyor.Bu tür kötülüklerle karşılaşmamak için ,lohusa kadın yalnız uyuyacaksa ,bulunduğu odanın kapısının arkasına ters şekilde çalı süpürgesi koyarlar.Çok faydalı olduğu söyleniyor..

XTO

Kayıtlı Üye
İş
Yönetici
Sayın bendekinben
böyle bir konuyu paylaştığınız için çok teşekkürler hiç duymamıştım
doğumdan 40 gün sonrasına kadar annenin yanlız bırakılmaması gerektiğini çok duymuştum ama alkarasını hiç duymamıştım
acaba neden bu ismi vermişler bilğiniz varmı

ve sayın blodeangel
yaşadığınız olay gerçekten çok sıradışı film gibi
oda eve gelince çok ürktü kaçıp gitti demişsiniz korkup kaçıp gitti dediğiniz o varlık mı

Ori

Kayıtlı Üye
Çoğu kişiden böyle hikayeler duyuyorum ama bir gerçeklik uyandırmıyor bende, yaşadıklarınız bir çeşit halisünasyondur belkide... Ne olduğu hakkında bir kesinlik yoktur bence. Bir örnek vereceğimde yanlış anlamayın lütfen. Örneğin akıl hastaları kendılerıne zarar verıyor ama kendılerının degılde başkalarının veya varlıkların yaptığına ınanıyorlar. Bu bile olası bir ihtimal değil midir sizce? Herşey olabilir ama çeşitli varlıklar tarafından rahatsız edılmek konusu hiç inandırıcı gelmiyor. Bu devirde herşeyin bilimsel bir açıklaması var.