Kendi Kendine Telkin(Oto-hipnoz)Çalışmaları

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bilinçaltımıza yerleşen ve hayatımızı büyük ölçüde etkileyen olumsuz kayıtların silinmesi ancak bilicimizin büyük ölçüde geri çekildiği ve bilinçaltımızın ortaya çıktığı derin gevşeme durumlarında mümkün olmaktadır.

Hayatınızın kalitesini düşüren
virgul.gif
yaşam enerjinizi etkileyen olumsuz kayıtları kendi kendine telkin çalışmasıyla silebilirsiniz.

Kendi kendine telkin (oto hipnoz) çalışmalarıyla;

1. Psikosomatik hastalıklar: Mide ülseri, asabi tansiyon, cinsel soğukluk vs...

2. Psikolojik rahatsızlıklar: Sebepsiz korkular
virgul.gif
fobiler
virgul.gif
öfke kontrolü, stres, depresyon, obsesyon vs...

3. Fiziksel ve psikolojik alışkanlıklar: Alkol
virgul.gif
sigara ve uyuşturucu bağımlılığı vs...

4. İstenmeyen davranış biçimleri: Topluluk karşısında konuşamamak
virgul.gif
kendini ifadede zorluk
virgul.gif
utangaçlık ve içe dönüklük gibi sosyal fobileri yenebilirsiniz.

Bu çalışmada yapacağınız ön hazırlık çok önemlidir.

En önemli ve birinci şart başarısızlık endişesinden tamamen kurtulmanız ikincisi ise kendinizde değiştirmek istediğiniz noktalar ve hedeflerinizi iyi tespit etmenizdir.

ÖN HAZIRLIK

Kendi kendinize telkin çalışmanızda bir kaset çalara ihtiyacınız olacak.

Daha önce üzerine kayıt yapılmamış boş bir kaset ya da CD alın. Kasetin başından 15-20 dakika boş bırakın.

Sonra isteğinize bağlı bilinçaltınıza iletmek istediğiniz telkin cümlelerini kaydedin.

Buradaki önemli ayrıntılara dikkat edin:

1. Kuracağınız cümleler uzun
virgul.gif
devrik ve anlaşılması zor olmamalıdır.

2. Cümlelerinizde asla OLUMSUZLUK öğesi olmamalıdır. Oluşturulacak cümlelerin tamamı olumlu emirler içermeli ve hepsinde ŞİMDİKİ ZAMAN kullanılmalıdır.

Doğru cümle kalıpları
virgul.gif
örneğin konu güvensizlikse; Kendime güveniyorum
virgul.gif
yaşama güveniyorum şeklinde olması istenen şey olmuş varsayılarak hazırlanmalıdır.

3. Cümle sayıları tekrarca fazla
virgul.gif
sayıca mümkün olduğunca az olmalıdır.

4. bilinçaltına telkin çalışmalarında altın kural; TELKİNİ KUVVETLİ YAPAN ONUN TEKRARIDIR.

Aynı cümleyi en az 5 kez tekrarladıktan sonra yeni bir cümleye geçin. En fazla 8-9 farklı kelimeyi 5 kez tekrarladıktan sonra baştaki cümlenize geçin ve 10 dakika süresince kaydedin.

5. Cümleler kendinden emin bir üslupla hafif kısık sesle ve çok hızlı okunmamalıdır. Ses size ait olabileceği gibi başkasının sesi de olabilir.

Gözlerinizi kapayın. Gevşeme metotlarını uygulayarak derin gevşeme haline ulaşın.

Bu süre içinde 15-20 dakikalık bir zamanda kasetinizin boş kısmı çalışacak.
Tam gevşeme durumuna ulaştığınızda bilinçaltınıza yollayacağınız telkinler kaydedilmeye başlayacaktır.
Telkinler sona erdiğinde 1-2 dakika daha gevşeme halinde kalın yavaş yavaş gözlerinizi açın.

DİKKATE ALINMASI GEREKEN NOKTALAR

Bilinçaltınız siz onu neye ikna ederseniz onu yapar. Buna inanın arzu ettiğiniz sonuca ulaşacaksınız.

Başarının kaç seansta geleceğini önceden belli değildir. Gönderdiğiniz telkinlerin sonuçları daha sonra ortaya çıkacaktır. Telkin seanslarını yaparken bilinçaltınıza bir nevi reaktif enerji kaynakları bırakıyorsunuz. Bu nedenle hiçbir şey olmuyor gibi hissettiğiniz zamanlarda bile onlar içten içe tesir etmeye devam ederler. Ve belli bir süre sonra etkileri bir anda ortaya çıkabilir.

Seçtiğiniz konu üzerinde 25 günden fazla çalışmayın. Günde 1 kez olmak üzere toplam 25 gün çalıştıktan sonra başka bir konuya geçebilirsiniz.

Sizin hiçbir şey hissetmediğiniz zamanlarda bile bilinçaltınız çalışıyor. İsterseniz mutlaka başarırsınız.

Alıntı.

men0

Kayıtlı Üye
horlaması olan birine telkin için nasıl olumlama cumlesi hazırlayacagız acaba saglıklı uyuyor mu diyecegız ne yazmam gerektıgınıbilemiyorum lutfen yardım edin teşekkurler

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
horlaması olan birine telkin için nasıl olumlama cumlesi hazırlayacagız acaba saglıklı uyuyor mu diyecegız ne yazmam gerektıgınıbilemiyorum lutfen yardım edin teşekkurler

İçinde sevgi ve haz olmayan düşüncelerimi bırakıyorum. Yeniyi, tazeliği, canlılığı seçiyorum.

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Sayın BeLLa91, çeşitli konulardaki telkn cümlelerini ya da bu konuda bir kaynak paylaşırsanız çok sevinim.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Kaynak paylaşmam şu an için mümkün değil ama rahatsızlığınıza göre olumlama ya da telkin cümleleri isterseniz burada paylaşabilirim.

aaalll232

Kayıtlı Üye
Olumsuzluk anlamca mı yoksa eksel bakımdanmı . Veya neye göre olumsuzluk...

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Olumsuzluk anlamca mı yoksa eksel bakımdanmı . Veya neye göre olumsuzluk...

Olumsuzluk durumun ne olduğuna bağlı. Neye göre olumsuzsunuz? Olumsuz olduğunuz durumu olumluya çevirmeliyiz. Olumsuza değil olumluya odaklanın.