evliyalar ve hayatımızdaki yerleri.

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
Sevgili arkadaşlar cinler ,şeytanlar,ruhlar,büyüler ve vs gibi bir çok konudan bahsediyoruz.Amma bir konuyu hepimiz es geçtik. Evliyalar ve bizlerin hayatımızdaki önemleri ve yerleri hemen hemen hepimiz başımız dara düşse onlara koşar onların vasıtasıyla rabbimizden yardım istemişiktir.Abdül geylani hz.Aziz mahmut hüdai hz. somuncu baba vs.gibi. onları neden hiç anma gereği duymuyoruzda hep bize kötülüğü dokunacakları çağırmaya onlardan bir şeyler beklemeye uğraşıyoruz doğrusu hiç anlıyamıyorum. Bir canki o bana sevgiyi anlatır.Bir musubetki o bana acıyı yaşatır............ Sevgi ve Saygılarımla.

furkan40

Banlı Kullanıcı
Evet haklısın.Ayrıca elviyaların kalp gözüde açıktır bildiğim kadarıyla.Bir gün bir elviya ve sıradan bir adam sohbet ediyolarmış.Sıradan adam elviyaya sormuş -Senin benden farkın ne ? demiş.Elviyada gülümseyip -Gözlerini kapat ve havaya bak birşey görebiliomusun ? die sormuş.Adam hayır göremiyorum demiş.Elviyada ama ben görebiliyorum demiş.

Lopelaz

Kayıtlı Üye
Cok guzel bir konu acmissin hama hic kimse birsey yazmamis :(

watcherboy

Banlı Kullanıcı
güzel konu açmışsın kardeş ALLAH razı olsun evliyalar,Allah dostları bunları sevmek gerek,zaten Allah u Teala kuluyla dost olmak istiyo ama biz günahlara dalarak Allah la aramıza mesafe koyuyoruz...Nefis tezkiyesi ve kalp tasfiyesini başarabilsek...ah ah..

Nursade

Kayıtlı Üye
Ben yillar önce cok büyük ailevi bunalimlar icinde türkiyeye gelmistim. halamlar bizi annemle birlikte Eyyüp Sultan Hz.lerine götürmüslerdi. Hayatimda ilk defa bir türbeye gitmistim ve nasil dua edilecegini bile pek bilmiyordum. Ama o kadar icten isteyerek üc ihlas bir fatiha ile dua etmisimki Rabbim iki dilegimide o yil icinde kabul etti. Ama insan oglu nankör ve coook cabuk unutuyor mucizeleri :(((

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
böylesi güzel yazılarla anlatmaya çalıştığım konuya iştirak ettiğiniz için öncelikle teşekkürler.haklısınız gerçek mucizelerin sahibi ALLAHU TEALAYI Unutmaya başlıyoruz sanırım artık isteklerimizi şeytandan yada onun kapı bekçilerinden ister olduk.Gerçek mucize olan insanı yani kendimizi göremiyoruz artık düşünürsek eğer bir insanın doğumu nasıl başlıyor.Onlar ne mutlu insanlarmışki rabbimiz onlara kendi mucicevi kapılarını açıp bizlere manevi destekçi olarak seçmiş.

Lopelaz

Kayıtlı Üye
Dunyada Evliyalar olmasa yerle bir olurdu okadar cok gunah islenior..