Kaburga ağrılarının sebebi ne olabilir?

Ken

Kayıtlı Üye
Uzun süredir kaburgalarımın bittiği yere yakın bir yerde (sağ ve sol tarafta) yanma ile karşık acı duyuyorum. Bu ağrılar bir süredir var ancak herhangi bir sağlık problemim yok. Ayrıca bir yere de çarpmadım. Tuhaf olan bu ağrıların bazı zamanlarda sıklaşması. İlk olduğu zamanlarda nefes almamı dahi etkiliyordu ancak şimdi ağrı seviyesinden öteye geçemiyor. Sadece bundan 2-3 gün önce sancı şeklinde çok canımı yaktı ve kalp üzerine kadar sıçradı. Ağrının biçimi de değişti üstelik. Sanki birisi bir sürü şişi kılcal damarlarımdan sokuyormuş gibi tuhaf bir acıydı. Kısa süreli oldu. Sebebini bir türlü anlayamadım. Bu yakınlarda sağlık kontrolü için hastahaneye gideceğim, bakalım orada birşey çıkacak mı?

Ben bu kaburgadaki ağrıların bazı bedensiz varlıklarla ilgisi olduğunu düşünüyorum çünkü bununla ilgili bazı şeyler oldu. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak isterim, sizce böyle birşey mümkün mü? Bana zaten içsel ses ve anlık görüntü gösteriyorlar. Yani başka şeyler de var ama gözümle görüp bir insanla konuşur gibi konuşamıyorum tabii ki...

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Doğaüstü bir olay olmasının yanında,cin yada peri çarpması da olabilir.

Ori

Kayıtlı Üye
Bence paranormal olaylar yerine bilimsel yönden düşünmelisiniz. En kısa zamanda bir doktora görünmelisiniz. Kaburga ağrılarının nedenleri hakkında ufak bir yazı buldum paylaşayım.

Kaburgalarımız boynumuzla karın boşluğumuz arasında vücudumuzun öntarafında olan iskelet kemiği grubudur. Hemen iki köprücük kemiğimizin altından başlayarak karın boşluğumuzda sona erer ve içerisinde akciğer ve kalp gibi organları barındırır. Her ne kadar kalp ve akciğeri korusa da kaburgalarımızın asıl görevi soluk alıp vermede akciğerlere yardımcı olmaktır. Kaburga ince ve yassı kemiklerden oluşan birden fazla kemiğin bir araya gelerek oluşturduğu bir kemikler sistemidir. Bu kemikler vücudun ön kısmında göğüs kemiğine, vücudun arka kısmında ise sırt omurlarına bağlantı yapar.
Bütün bu yapı ve özellikleriyle kaburga vücudumuzdaki en önemli yapılardan birisidir. Kaburga değişik nedenlere bağlı olarak insanı rahatsız edecek belirtiler verir. Bu belirtiler;
Ağrıması,
İnsana sıkışıklık hissi vermesi, gerilmesi, şişmesi şeklinde sıralanabilir.

Kaburga ağrısı doğrudan kaburgadan meydana gelebildiği gibi dolaylı olarak da meydana gelebilmektedir.

Doğrudan kaburgadan meydana gelen kaburga ağrıları,

Kaburga kırıkları
Kaburga kemiği iltihabı(osteoartrit)
Kaburga kıkırdağında hasar
Romatoid artrit
Kaburga kaslarında “multibl myelom”
Osteoporoz şeklinde sıralanabilir.

Dolaylı yollardan kaburga ağrıları;
Akciğer iltihabı
Pnömoni
Tüberküloz
Asbest maruziyeti
Akciğer kanseri
Kadınlarda göğüs kanseri
Ankisiyete(gerilim)
Sırt omurlarındaki bazı rahatsızlıklar
iç organlarda meydana helen hastalıklar şeklinde sıralanır.

Kaburga ağrısından şikayetçi olursanız mutlaka bir iç hastalıkları(dahiliye) uzmanına görünmeniz gerekir.

Alıntı.

• Beğendim
Tepkiler: Ken

Ken

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Evet, hastahaneye zaten görüneceğim. Olmadan olmaz zaten ama doğaüstü olasılık mevcut mu diye meraktan sormuştum. Çünkü genelde bazı durumlarda meydana geliyor bu ağrı. Eskiye nazaran azaldı muska kullandığımdan beri. İlk zamanlar nefes alamaz haldeydim. Şimdi hafifledi özellikle bu aralar. Muskamı kullanamıyordum bir süredir. Şimdi sadece banyoda çıkarıyorum. Ağrılar da zamana bağlı olmuyorlar. Arada sıklaşıp arada hiç olmuyor. Yatağımı da değiştirdim acaba yataktan mıdır diye. Ama sonuç aynı. Hastaneye gittikten sonra sonucu buraya yazacağım.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

zona

Kayıtlı Üye
Keşke önce bir doktora göründükten sonra sıkıntınızı yazsaydınız ona göre sağlık açısından ya da paranormal yönden düşünürdük.Ben sağlık açısından bakarak, yaşınızı da bilmiyorum gerçi ama skolyoz rahatsızlığınız olabilir diye düşünüyorum.

Warlord

Kayıtlı Üye
Bardak ile yapılan bir yöntem vardı bardakların içine gaz doldurulup bir şekilde sırt ağrılarını kesiyordu eski bir yöntem ama çok işe yarar. Denemenizi öneririm.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu agrilarin sebebi vitaminsizlik ve düzensiz beslenmekten gelir. Simdi Siz düzenli besleniyorum diyeceksiniz ama,bunu hangi birimiz düsünmüyorki :)

Gecmis olsun..

• Beğendim
Tepkiler: Ken