Ne yaparsam yapayım meditasyon yapamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Öncelikle şunu belirteyim meditasyon yapmak ile ilgili çoğu konuyu okudum ve yazılanları uyguladım ama yinede tam olarak meditasyona geçiş yapamıyorum.Zihnimi boşaltamıyorum her zamna aklımda bir düşünce oluyor çok deniyorum saatlerde oturarak nefesime odaklanıyorum ama yinede hiçbirşey olmuyor ne yapmalıyım ?

bendekiben

Elit Üye
Ozaman yine nefesini al ama bu arada "şimdi rahatlıyorum ve gevşiyorum ve içimdeki ses artık konuşmuyor hiç birşey düşünmüyorum zihnim tamamen boşaldı "diye telkin yapabilirsin ve bunu tekrarladıkça sen istemesen bile şartlanarak zihnini boşaltabilirsin yeter ki iste..sevgiler

xxboy88

Banlı Kullanıcı
Öncelikle şunu belirteyim meditasyon yapmak ile ilgili çoğu konuyu okudum ve yazılanları uyguladım ama yinede tam olarak meditasyona geçiş yapamıyorum.Zihnimi boşaltamıyorum her zamna aklımda bir düşünce oluyor çok deniyorum saatlerde oturarak nefesime odaklanıyorum ama yinede hiçbirşey olmuyor ne yapmalıyım ?

zihnini sen boşaltamazsın sadece nefes aracılığıyla onu izleyebilirsin ve o kendi kendine boşalır yavaş yavaş, onu boşaltma isteği bile seni engeller.
sana tavsiyem sadece meditasyon yaparken değil her an nefesinin farkında olmaya çalış ki(tabi ki fazlası psikolojik rahatsızlık yaratabilir, fazla da zorlama) meditasyona oturduğun zaman izleyici durumuna çok daha rahat geçebilirsin

YasinLY

Kayıtlı Üye
Sürekli deneyimlerde bulunun sitede mevcut olan meditasyon müziklerinden yararlanabilirsiniz. Fakat sürekli uğraşın deneyin...

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Sanirim siz bir seyler hissetmek istiyorsunuz meditasyon sirasinda ve bu düsünce sizin odaklanmanizi engelliyor olabilir.

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Sanirim siz bir seyler hissetmek istiyorsunuz meditasyon sirasinda ve bu düsünce sizin odaklanmanizi engelliyor olabilir.

Aynen nokta atışı diye buna derim ben tam demek istediğimde bu.bu arada diğer yazılan cevapları da okudum arkadaşlar teşekkür ederim hepinize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...