Kücük cocuklarda yüksek ates ve sonrasi...

ahya

Kayıtlı Üye
Merhaba Mabet sakinleri,
ben sitede yeniyim, yazdiklarininizi büyük heyecanla okudum ve bir konu acmaya karar verdim.

Benim kizim (22 aylik) dün gece aniden ates basti 40,5 derece, buraya kadar cok dogal ama etrafda bir seyler gördügünü söyledi ve korkudan bana sarildi. Bu olay aynen sabaha kadar sürdü ve böyle bir olay ilk kez oldu.

Sizce ne görmüs olabilir??? Bilgi sahibi olan varmi?

Simdiden cok tesekkürler.

Ahya

alin

Kayıtlı Üye
Sayın ahya öncelikle hoş geldiniz. Bir doktora göründünüz sanırım, ateş kaynağıyla ilgili. Çok yüksek ateş, mutlaka doktor kontrolü ister. Onun dışında, uzman görmüş, teşhis koymuş, tedavi yöntem belirlemiş ise 6 ay - 6 yaş arası çocuklarda ateşe bağlı halüsinasyon görülmesi olasıdır. Sayıklamalar vb. de yaşanabilir. Devamı halinde, yine de doktoruna danışmakta fayda varsa da ateşe bağlı halüsinasyon olasılığını düşündürdü. İyi forumlar..

ahya

Kayıtlı Üye
Sayin Alin, sizin yazdiginiz gibi yüksek atesi olan kücük yastaki cocuklarda böyle haller cok dogalmis. Bügün doktora göründük ilacimizi da aldik, simdilik bizim kücüklük uyuyor.

Herkese iyi forumlar.

Ahya

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tekrarlanırsa çocuğu ciddiye alın ve bir yandan da halüsinasyon etkisini diğer elinizde tutun.
Ne gördüğünü ve nasıl gördüğünü uygun biçimde öğrenin. Ne çok aşırı şaşırıp ilgiliymiş gibi olun ne de tamamen saçmalık veya tamamen halüsinasyon diye bir kenara atın. Eğer gerçek bir şey varsa sizin tepkiniz veya tam tepkisizliğiniz nedeniyle gizleyebilir. Eğer gerçek bir şey yoksa ve siz illa olsun gibi bir izlenim verirseniz, çocuk bir sürü sebepten olmayan şeyleri de uydurmaya başlayabilir. Anlayacağınız her ihtimali göz önünde bulundurup, ne olur ne olmaz diye bilgilerinizi toplayın. Bir gün gerekirse bu bilgiler çok önemli olacaktır çünkü.

guzelcem

Kayıtlı Üye
ALLAHIM şifalar versin yavrunuza, ALLAHIMA sonsuz şükürler olsun oğluşum doktor yüzü görmedi MAŞAALLAH bağışıklık sisteminin güçlü olduğunu söylemişdi doktorumuz neye borçluyum RABBİME ve her sabah aç karnına tahta kaşığa bıldırçın yumurtasını kırıp üstüne organik yüzde yüz doğal keçi boynuzu pekmezi akıtıtır üstüne hemennn kafasını kaldırır oğluşum luppp diye gider ve azeri çocuk doktoru bana MAŞAALLAH çok iyi bakmışsın ne verdin bu çocuğuna dedi bende hastalarıma annelerine söyleyeyim demişdi ben söylesem de anneleri yapmaz demişdim bana hak vermişdi, önemli olan kendi kendinin doktoru olacaksın bakım çok önemlidir diyorum sağlıcakla kalın...