İbranice ve Cinler!

lost66

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar,sitede çok dolaşıyo cin çağıracağım vb. yazılar bende genelliker yorum yapıyorum çağırmayın diye,sert tavır takınıyorum. Bakın taze olmuş şahit olduğum olay,geçen hafta arkdaşın köyüne gittik gezmek için. Evlerine girdik oturduk çay içecez,küçük kardeşi geldi abi koşun kadının biri deli gibi bağrıyo diye,bi gittik biraz kalabalık var hava bulanık akşam oldu olacak.Kadının gözleri adeta üzüntüden,korkudan çökmüş iskelet gibi olmuş göz çukurları ne. Evine girdi kadın,peşinden yardım edek dedik,demir kapıdan girdik evin kapısını açacaz tam kapı bi kapandı böyle,hani üfff dersiniz ya onun yankılanmış bi sesiyle çığlıkla böyle,Pencereden bi baktık kadının etrafında siyah gölgeler okadar hızlıki ilk defa cinleri öyle gördüm kafir oldukları belli,hatta ifrit diye şüphem vardı ki öyleymiş! Arkadaşın yüzüne baktım bembeyaz oldu korkudan bende tık yok alışık olduğum için,hafif ses tonuyla hadi gidelim dedim,dizlerim tutmuyo dedi,ayetel kürsinü okudum nas ,felak okdum sonra koluna girdim gidiyoz. Dedimki sakın korkma ben varım gelirse ben seni korurum dedim de beni kim koruyacak :) Sonra çıktık eve gittik,gece oldu usta yok böyle bi çığlık iliklerime işledi yaa..Kadın bi bağrıyo bi kalktım yataktan pencereye koştuk arkadaşla,kadın yardım edin diyo bize doğru,lakin kadının yüzü simsiyah gölge düşmüş gibi meğersem cin efendi bizi tuzağa çağırıyomuş! Girdim abdest aldım kafa attı benim. Sinirlendim beni karabasan felan çok rahatsız ettiği için ruhani varlıkları görünce korku değil sinir basıyo neyse Kuranıda aldık elimize çıktık,kadın kaybolmuş tabi evine doğru gidiyoz,İmamın evinin önünden geçiyoz pencereden adam dua okuyomuş bi yandanda dışarıyı gözeltliyomuş uyuyamamış imam,hşş dedi evinize gidin çocuklar dedi, amca rahat ol dedim. Adama ayıp oldu tersler gibi ama gecenin bi vakti kadının evine girdik odaya ışığı yaktım erkeksen gellan buraya dedim seni boğazlamasam adam değilim diye cine bağırıyorum,oda bi sallandı aha bu ifrit dedim,arkadaş bayıldı gitti. Yalnızım bide sitedeki olaylar aklıma gelince güven eksikliği oldu olacak.Kuranı kalbime doğru bastım sıkıca,Yarabbi şeytanın ve cinlerin şerrinden sana sığınırım dedim, korkmuyomusun diye bi fısıltı geldi kulağıma,dedim korksam buraya gelmezdim,acıyorum dedim,neden diye cevap geldi,bende cin öldürme duasını biliyorum tabi,seni öldürmemem için bi sebep söyle dedim,istemediğin kadar zengin olursun dedi,istemiyorum zaten sadece buradan tayfanı al ve git dedim,arkadaşlar ufak bi korksam beni büklüm büklüm ederdi öldürürdü.Ayetel kürsünü okudum,bi ferahlama geldi nas felak gene okudum ve kuran okuyamıyorum ama yanıma aldım.!Kendi kendime madem bi ifrite yaklaştım bukadar,emrime alıyım dedim geri durdum durdum yok olmaz oyuncudur bu dedim. Ve dehşet anı,usta yok böyle bişey karşımda bi belirdiler boyları kocaman bana vursa çivi gibi çakarlar yere. Ama beni göreceksiniz sanki cesaret hapı var,Allah yardımcımdır,sizden korkmuyorum,ölüme gelmiş cinlerden neden korkuyum dedim. ses yok tabi. Ayak ucumla arkadaşın beline dürtüyorum uyansın diye,mülk suresinden bi ayet okudum ,kayboldular gittiler o sırada. Arkadaşı uyandırdım ama tedirginim tabi,kadın girdi içeriye meğersem ifrit oymuş yani kılığına girmiş,yardım et dedi,tipe bi baktım öyle çirkinki,sitede okurdum başıma geleceği aklımın ucundan geçmezdi ben çocukken yaşamıştım böyle bişey. Sonra baktım kadına Allah yardım etsin sana dedim. Böğürme sesi olurya kulağımda çınlama oldu böyle...yeterrrrrr diye bağırdım ben insanım sen cin bensenden üstünüm dedim,git burdan neden geldin dedim,o çağırdı dedi,tamam bak seni öldürmek istemem ama zorlarsan öldürürüm dedim arkadaşımı alıyım gidiyim dedim,kayboldu duman gibi, Aldım arkadaşı, gidiyoz uyandı ama sarhoş gibi koluna girdim hoca çıktı karşımıza evlat Allah yardım etmiş yoksa ölüydünüz diye elimi dudağıma koydum hşş dedim hocaya,yola devam ettim. Sabah oldu kalabalık var gene evin orda dua felan okuyo millet,hocaya dedimki ne oldu ifriti kadın çağırmış ibranice yazılarla bişeyler yazmış kimse anlamadı dedi,hocam bana musallat olurmu dedim,dediği laf şu en son isteyeceği şey dedi,nasıl yani,delikanlı sende bu yürek varken Allah a sığındıktan sonra bi milim kımıldatamaz seni dedi,gittimi peki dedim,kadını almadan gitmez öldürmeden dedi kurtuluş yokmu dedim,kim kurtulduki ifritin elinden buzamana kadar dedi ben dedim, :) o ayrı dedi kadın kendi razılığıyla çağırmış yönetememiş ifriti musallat olmuş dedi. Evin etrafına muska felan yazmışlar dışardan birine musallat olmasın diye. Arkadaşlar ben aklıma gelmeyecek hayalime gelmeyecek bi olayı yaşadım iliklerimde hissetim demem o ki sakın çağırmayın!!

lost66

Banlı Kullanıcı
Ha bide bi şüphem var 5.sınıfta cinle ilgili olay yaşadım korkutmuştu,beni koruyan bi cin olduğu şüphesindeyim!!!

lost66

Banlı Kullanıcı
ilginççç bir olay olmuş kardeşim...

İlginçmi :) ben hatırladıkça tırsıyorum :) Korkmadım ama şimdi düşündükçe Allah a şükrediyorum. Yav başıma meteor yağacak deseler doğrudur derdim ama bu olay farklı ya hiç istemediğim bişeydi. Cinleri oldu bitti sevmem. Başıma geldi ,bu gecede kara basan bastı sabaha karşı ayetl kürsü okudum gelmedi. Ya okadar alıştımki böyle şeylere doğal geliyo.

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Olayın "ibranice" ile ilgisini ben algılayamadım.Yazı uzun olduğu için gözümü mü aldı,kaçırdım mı?

gümüş

Kayıtlı Üye
Sonlarında yazıyor hocanın söylediğine göre ifrit kadına ibrani harflerle bir şeyler yazmış kadın da etki altına girmiş.

S

SoNoL

Sonlarında yazıyor hocanın söylediğine göre ifrit kadına ibrani harflerle bir şeyler yazmış kadın da etki altına girmiş.
Hoca İbranice bildiğinden değil, sanırım yazı Türkçe ve Arapça olmadığından öyle demiş. Sanırım aklına ilk o gelmiş, ingilizce, Fransızca yada Rus' ça biliyorda sanki ayırt edebilmiş gibi. Ne dersin sevgili Lost, ibranice biliyormuş da ondanmı benzetmiş.

Saprohil

Kayıtlı Üye
İyi bir konu açmışsın umarım davet yapma kararı olan arkadaşlarımız korkmuştur.Olumlu bir şey söyleyeyim bu davet yapacak arkadaşlara.Korumanızı iyi alırsanız ve kendinizden emin olursanız benim gibi istediğiniz kadar davet yapabilir ve hiçbir musallat etkisinde kalmadan kurtulabilirsiniz.Dininiz önemli değil Müslümanlara musallat olmaz Hristiyana musallat olur diye bir kaide yok.Alın koruma terkiplerinizi ve yapın daveti.Hadi kolay gelsin.

gümüş

Kayıtlı Üye
Yazıyı yazan kadın galiba ya...Biraz karışık ben tam anlamadım ama...

S

SoNoL

Yazıyı yazan kadın galiba ya...Biraz karışık ben tam anlamadım ama...
:) Konu sulandı ama, haklısın gümüş. Yazıyı yazan kadın, İbranice olduğunu söyleyen hoca. Bizde takıldık detaylara. Detaydan ziyade hani sanki bir ön yargı var gibi algıladım ben. İbranice yazdırmış ya ifrit, hoca nasıl bu kadar emin ibranice olduğundan. İbranice bilmesi lazım, emin olabilmesi için.

gümüş

Kayıtlı Üye
:) Konu sulandı ama, haklısın gümüş. Yazıyı yazan kadın, İbranice olduğunu söyleyen hoca. Bizde takıldık detaylara. Detaydan ziyade hani sanki bir ön yargı var gibi algıladım ben. İbranice yazdırmış ya ifrit, hoca nasıl bu kadar emin ibranice olduğundan. İbranice bilmesi lazım, emin olabilmesi için.

Anlamaya çalışıyoruz :)

Yazı içinde bir şey yok da başlık ibranice ile cinler arasında ilişki kurmuş gibi olmuş. Arapça ve cinler de olabilirdi, yada çince ve cinler.

Hocanın ibranice bilmesi ya da ibraniceyi ayırd etmesi aykırı gelmedi , ibranice karakterleri dili bilmem ama ben de ayırd edebilirim diğer latinden farklı karakterleri de hangi dil diye ayırabilirim ama lisan olarak bilmem. Bu olabilir. Ama ya olay ne sonuç ne anlamadım, yani kadın ifrit çağırmış, hoca da ifriti kovamam ama en azından evden ayrılıp köye ziyaret yapmasına mani olurum demiş etrafına muska yapıp eve mi hapsetmiş yani ? Kadın ne olacak ? Ölüme mi terkedildi ? Evden o da mı çıkamıyor şimdi. Çıkıyorsa ve ifritte ona musallat olduysa eve okuyup üflemenin ne manası kaldı ? Yani anlamaya çalışıyorum da açıkta kaldım

lost66

Banlı Kullanıcı
Arkdaşlar kadın ibranice öğrenmiş kadın çağırmış ifriti yönetememiş korkmuşmu ne ifrit onu etkisi altına almış. İbraniceyi herkes ayırt edebilir aslında öyleymiş arapçaya benziyormuş. Harfleri felan. Davet yapacak arkadaşlarda bendeki korkusuzluk varsa üstüne ilim koyup yapsınlar!! Ama kadında başta öyleydi bunu not ederim!! Kısacası çağırmasın kimse bulunduğu mekanı etkisi altına alıyo.!!

gümüş

Kayıtlı Üye
Hazır buradayken sn lost
Kadın ne oldu sonra?

lost66

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar sonucu bende bilmiyorum. İmam adı üstünde onun görevi ibadet cin kovmak değil ilmi vardır elbet ama ifrte ilim fazlası gerek. Onunla aynı ortamda bulunmak paraşütle atlamak gibi kulak arkaları gıdıklanıyo taa böyle gondola binersiniz ya korku olur öyle bişey kalp atışı hızlanır öyle bişey. Hoca ayırt etti iyi kötü bilgisi var. İbranice bi ayinmi neyse onla çağırmış amacını bilmiyorum ama,kadına musallat olmuş kadını öldürmedi,ama yönetiyo gece geç saatlerde kötü oluyo,zaten kadının evi köyün uzağında sayılır 5 10 dk mesafe kadar.!! O yüzden bana hiç bi güç köye git diyemez :) tırstım :)Yav şöyle oturup düşünüyorum nasıl o karanlık odadaydım hala aklım ermiyo. Karşımda bir sürü cin,sonra ifrit,ordan nasıl çıktım sağ salim. Arkadaşı çıkardım bide. Geçen günlere kadar sitedeki arkadaşlara akıl veriyodum çağırmayın diye başıma gelene bak.

Kadın evde arkadaşlar,kafayı yemek üzere tam bilinci yitik değil. Geceleri uyumuyo kadın bağırıyo,belki bi çaresine bakıyolardır,çünkü o çığlıkları duymak akıl işi değil. Kadını ölüme felan terk etmek olmaz tabili ifritte haşa yenilemez bişey değil. Mesele konuşarak göndermek öldürmek zor değil ama kabilesiyle uğraşmak mesele şimdi havascılar bilir 7 cin padişahı çağırılıp ifrit ikna edilir ama 7 cin padişahıyla uzun sürü sohbet eden birisi yapar ancak. Kısacası pis iş,cin felan akıl mantık birbirine giriyo!

İyi bir konu açmışsın umarım davet yapma kararı olan arkadaşlarımız korkmuştur.Olumlu bir şey söyleyeyim bu davet yapacak arkadaşlara.Korumanızı iyi alırsanız ve kendinizden emin olursanız benim gibi istediğiniz kadar davet yapabilir ve hiçbir musallat etkisinde kalmadan kurtulabilirsiniz.Dininiz önemli değil Müslümanlara musallat olmaz Hristiyana musallat olur diye bir kaide yok.Alın koruma terkiplerinizi ve yapın daveti.Hadi kolay gelsin.

Ben hiç tavsiye etmem korumayla olacak değil. İfrit kibirli bişey,ve korumayla olacak gibi değil niye derseniz aklını kullananbişey,bana yaklaşamadı kuran vardı,o kuran elimden bi düşeydi varya..öttürürdü,bende öldürmesini,davet yapmasını biliyorum ama sorumluluğunu alamam.! Yönetmeyi herkes yapamaz cinin rızası olmalı bide. Kimse çağırmasın.!! Müslümansanız cinin şerrinden Allah a sığınır kurtulursunuz. Hristiyan felansanız o zor işte dua etme tarzı bile farklı,büyü müyü işi değil. Çağırmasın kimse. Zaten ibranice ile ilgili bilgim var ama şaşırdım ifrit davetlerinin geneli arapça ibranice zaten en pis tehlikelikleri ibranice harflerle yazarak çağırıyolar.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Ben hiç tavsiye etmem korumayla olacak değil. İfrit kibirli bişey,ve korumayla olacak gibi değil niye derseniz aklını kullananbişey,bana yaklaşamadı kuran vardı,o kuran elimden bi düşeydi varya..öttürürdü,bende öldürmesini,davet yapmasını biliyorum ama sorumluluğunu alamam.! Yönetmeyi herkes yapamaz cinin rızası olmalı bide. Kimse çağırmasın.!! Müslümansanız cinin şerrinden Allah a sığınır kurtulursunuz. Hristiyan felansanız o zor işte dua etme tarzı bile farklı,büyü müyü işi değil. Çağırmasın kimse. Zaten ibranice ile ilgili bilgim var ama şaşırdım ifrit davetlerinin geneli arapça ibranice zaten en pis tehlikelikleri ibranice harflerle yazarak çağırıyolar.

Hemen kurtulmak olsaydı o kadar kişi niye musallat yaşıyor.Euzu besmele çekip kuranı alıp dolaşırlar kurtulurlardı.Farkındaysan çok musallatı olan var ve okuma yapıp ta kurtulamıyor çoğu.Davetlerde mutlaka koruma terkipleri vardır.Hristiyanlık ta da Müslümanlık tada.Önemli olan ruhu kötülüklerden temizlemek.Sonrası da geliyor zaten.Her dinde de bu amaçlanır.Cini köle gibi yönetmek yanlıştır dost olarak yaklaşmak doğrudur.

lost66

Banlı Kullanıcı
Evet aynen cinle arkadaş olunur. Ve bana musallat değildi dikkatini çekerim. Koruma amaçlıydı! Musallat olsa doğru ama musallat olmasın diye aldım.

Osiris

Kayıtlı Üye
Perilerin dostluk kurduğu folklorde bahsedilmiştir.Ancak cin'den ne kadar dost olur bilemem =) Bambaşka ırklar.

lost66

Banlı Kullanıcı
:) Peri cinlerin dişilerine deniyo diye biliyorum :) Dost olunur müslüman olanı bulursanız oturun kuran okuyun dinler :)

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
sayın lost 66 öncelikle saygılarımı sunarım.yazınızı okudum anlatımınıza bayıldım .yalnız hoca kısmına takıldım ben de diğer arkadaşlarım gibi.hoca ibraniceyi iyi biliyor olmalı ki .ibranice yazılarla çağrıldığını söylemiş.birde şuna takıldım yanlış anlamazsan beni sayın hocanın inancı sizinkinden düşükmüymüşte sizden daha çok korkuyor o varlıktan.onun herkezden çok inanması gerekmezmi ki allaha o evinin camında dua ediyor.sizin eve tek başınıza girmenize müsade edebiliyor.Üstelik siz kuranı tefsir edemiyor o edebiliyorken.yani o hoca ibranice dili biliyor ama kuranı kerimi eline alıp sizle gelerek okuyamıyormu .karşımızda dil uzmanı ama inancı az tırsak bir hoca var desenize.tekrar saygılarımla.

lost66

Banlı Kullanıcı
sayın lost 66 öncelikle saygılarımı sunarım.yazınızı okudum anlatımınıza bayıldım .yalnız hoca kısmına takıldım ben de diğer arkadaşlarım gibi.hoca ibraniceyi iyi biliyor olmalı ki .ibranice yazılarla çağrıldığını söylemiş.birde şuna takıldım yanlış anlamazsan beni sayın hocanın inancı sizinkinden düşükmüymüşte sizden daha çok korkuyor o varlıktan.onun herkezden çok inanması gerekmezmi ki allaha o evinin camında dua ediyor.sizin eve tek başınıza girmenize müsade edebiliyor.Üstelik siz kuranı tefsir edemiyor o edebiliyorken.yani o hoca ibranice dili biliyor ama kuranı kerimi eline alıp sizle gelerek okuyamıyormu .karşımızda dil uzmanı ama inancı az tırsak bir hoca var desenize.tekrar saygılarımla.
Benim kaybedecek bi canım var!! Allah ın yarattığı kibirli bi safsatadan neden korkuyumki??? En fazla öldürür ötesi yok :) İmanla paranın kimle olduğu bilinmez! Kurana şart değil,çağır ifriti karşısına çıkarım zarar verse neyki enfazla bi can alır.!! Allah istemedikçe bişey olmaz. Ve Hoca ibraniceyi bilmiyor!!! 5.sınıfa giden çocuğa bile ibranice harfleri verin anlar!! Arapçaya yakın baya bi benziyo! Hoca dua ediyo imanını bilemem,ama dua edip korkmak akıl işi değil.!! Dua eden adam bilmeli Allah ın koruduğunu!!! Dua edip korkaklık yapmak,Allah ın sana yardım edeceğinden şüphe etmek demektir.!!! Ben öyle yapmadım,benim tavrım özürdilerim ama "Gel lan alacağın bi canım var gibisinden " Allah a sığındım!! Unutmayalım !! CESARET ZAFERE,KARARSIZLIK MALUBİYETE,KORKAKLIK ÖLÜME GÖTÜRÜR. SAYGILAR