Panik atak!

Kayraaa

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.. Uzun zamandır panik atak rahatsızlığını bünyemde taşıyorum. Gitmediğim psikolog,psikiyatrist kalmadı. Fakat bu rahatsızlığın tedavisi olmadığı gibi psikolojik ilaçlar depresanlar da bünyeme çok zarar verdi. Bu konu hakkında herhangi bir bilgi sahibi olan,hastalığı yaşamış arkadaşlarımız deneyimlerini ve eğer aşmışsa ya da bu atak krizini bir şekilde terapi ile en az boyuta indirmişse yöntemlerini paylaşırlarsa sevinirim :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Size sarıkantaron otunu alıp çay olarak içmenizi tavsiye ediyorum ama öncelikle şöyle söyliyim kendinizi şartlamayın hani iyi gelmedi falan diye. Bu ot bitkisel prozac etkisi gösterir ve antidepresan tedavilerinde kullanılır. Sabahları ve akşamları sıcak suya koyup 8-10 dakika demlenmesini bekleyip içebilirsiniz. Tadı başta pek hoşunuza gitmeyebilir ama panik atakta oldukça faydalıdır. İlaçlarınızla birlikte kullanın. İçmeye başlarsanız 4 hafta devam edin.
İyi forumlar

S

SoNoL

Merhaba arkadaşlar.. Uzun zamandır panik atak rahatsızlığını bünyemde taşıyorum. Gitmediğim psikolog,psikiyatrist kalmadı. Fakat bu rahatsızlığın tedavisi olmadığı gibi psikolojik ilaçlar depresanlar da bünyeme çok zarar verdi. Bu konu hakkında herhangi bir bilgi sahibi olan,hastalığı yaşamış arkadaşlarımız deneyimlerini ve eğer aşmışsa ya da bu atak krizini bir şekilde terapi ile en az boyuta indirmişse yöntemlerini paylaşırlarsa sevinirim :)

Benim bir yanımımda da var. Tedavi gördü gerçi, ama azaldığını da pek söyleyeyemem. Bazı durumlar tetikliyor. Kaldı ki onun hafifmiş. Sevgili Yule' ye özelden mesaj yazın. Çok geçmiş olsun.

faith1

Kayıtlı Üye
arkadaşımın babasında vardı, ama bayağı ciddiydi onunki hastaneye yattı daha sonra düzeldi. şimdi ufak tefek korkuları var ama çok daha iyi. siz de tedvi yöntemlerini araştırabilirsiniz geçmiş olsun..

iyigiq

Kayıtlı Üye
Bu rahatsızlık bende de var üniforma asker polis vs.. Görünce başlar tetikleyeni biliyorsan azmettren sebebi bula bilirsin kendine dürüst ol cevapla üstüne git önce düşüncede sonra pratikte taki bunlardan korkunu yenene kadar tabi yenilerini türetmeden sen yaptınmı dersen hayır yapmadım önemsemedim ve bu yüzden çok zarar gördüm görüyorum birde şuvar gerçekten panik atakmısın tam hatırlamadığım bir hikayede azrail bir tezgahtan birşeyler alır bu arada satıcı azraili tanır beni almayamı geldin derken hayır der falan yerde savaş olacak orada çok can alacağım der bir zaman sonra aynı tezgaha gelir satıcı sorar kac can aldın 10 bin der azrail satıcı hiç üzülmezmisin acımazmısın nasıl alırsın onca canı diye sorar çok kolay oldu der azrail üç beş bini savaşırken geriye kalanıda korkudan öldü..

Kayraaa

Kayıtlı Üye
Size sarıkantaron otunu alıp çay olarak içmenizi tavsiye ediyorum ama öncelikle şöyle söyliyim kendinizi şartlamayın hani iyi gelmedi falan diye. Bu ot bitkisel prozac etkisi gösterir ve antidepresan tedavilerinde kullanılır. Sabahları ve akşamları sıcak suya koyup 8-10 dakika demlenmesini bekleyip içebilirsiniz. Tadı başta pek hoşunuza gitmeyebilir ama panik atakta oldukça faydalıdır. İlaçlarınızla birlikte kullanın. İçmeye başlarsanız 4 hafta devam edin.
İyi forumlar

Çok teşekkür ederim şinçeyank :) Melisa ,papatya,sinirotu,bal ve sarıkantaron karışımını daha bu sabah bir arkadaş daha önermişti. Burda duyunca da çok mutlu oldum deneyeceğim.
Ayrıca bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Denedikçe paylaşacağım gelişmeleri. :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Geceleri uyurkende papatya çayı içebilirsiniz :) Hastahaneye yatıracak kadar büyük bir hastalık değil stresten uzak durun tam olarak geçmez ama çok çok hafifler :) Korku değil tedirginlik kaynaklıdır. Yaşayan insanlar tanıyorum. Her zaman herşeyin bir çözümü olduğunuda unutmayın :) Panik atakta yaşanan asıl sorun budur çünkü " şimdi ne yapıcam eyvah " sakin ve sabırlı olun atlatacaksınız :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Kayraaa, size pranik nefes tekniğini önereceğim. Eğer her gün 5 veya 10 dakika yaparsanız, kısa zamanda hiç bir şeyiniz kalmaz. Hatta nefes problemi yaşadığınız an yaptığınızda da anında etkisini gösterir. Eskiden aynı rahatsızlık bende de vardı ve Pranik şifayla tanışınca nefes teknikleri sayesinde ilaçlardan da rahatsızlıktan da problemsiz bir şekilde kurtuldum, hem de çok kısa bir sürede.
Verdiğim linklerde detaylı ve kolay nefes teknikleri vardır.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=24772&highlight=pranik+nefes

http://www.gizlimabet.com/showpost.php?p=104798&postcount=5

Herhangi bir sorunuz olursa verdiğim linklerdeki konuların altında sorabilirsiniz.

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
bendede bir dönem oldu panik atak bu zaten beyninin oynadığı bir oyun sana karşı ben ilaç tedavi vs almadım ve kendi başıma yendim depresyonda geçirmiştim ondada ilaç vermişlerdi kullanmamıştım kendim yenmiştim zaten depresyon atlatan veya depresyonlu birinin panik atağa girme ihtimali daha yüksek bunu kendi psikolojinle halledebilirsin birini sevmek aşık olmak gibi hoş duygular sana bu atakları unutturacaktır bende bu sayede yendim çünkü :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Bende bu rahatsızlığın ilaç ile tedavi olabileceğine inanmıyorum. Anti depresanlar sizi geçici olarak sakinleştirecektir. Sebebini bulup, o sorunu çözerseniz geçebilir ancak.

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
insan beyninde bitiriyor her şeyi 'ben panik atak hastası değilim' kelimesini beynine empoze edeceksin anti-depresan vb şeyler daha ilerletiyor bu rahatsızlığı beynin vücudun kendisi direnç göstermeli ilaçlardan yardım almadan marlaya katılıyorum bu konuda :)

Kayraaa

Kayıtlı Üye
Geceleri uyurkende papatya çayı içebilirsiniz :) Hastahaneye yatıracak kadar büyük bir hastalık değil stresten uzak durun tam olarak geçmez ama çok çok hafifler :) Korku değil tedirginlik kaynaklıdır. Yaşayan insanlar tanıyorum. Her zaman herşeyin bir çözümü olduğunuda unutmayın :) Panik atakta yaşanan asıl sorun budur çünkü " şimdi ne yapıcam eyvah " sakin ve sabırlı olun atlatacaksınız :)

Deneyeceğim dediğiniz bitkileri,çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Dediğiniz gibi tamamen kaygılar,tedirginlik..Ben lise 2 den beri psikolojik yardım ve sonrasında ilaçla tedavi görüyorum. Şuan 21 yaşındayım hayatımın her alanını etkiliyor bu rahatsızlık,resmen evden çıkmak istemiyorum.. Öyle bir umuttur belki benden daha bilgili biri ,belki yaşamış aşmış biri ne yaptıgını ya da yapılabileceğini paylaşır diye yazıverdim.

insan beyninde bitiriyor her şeyi 'ben panik atak hastası değilim' kelimesini beynine empoze edeceksin anti-depresan vb şeyler daha ilerletiyor bu rahatsızlığı beynin vücudun kendisi direnç göstermeli ilaçlardan yardım almadan marlaya katılıyorum bu konuda :)

Bende biliyorum ilaçla tedavi olunamayacağını ya da bunu kendi zihinsel telkinlerimle halledebileceğimi biliyorum. Fakat bu ciddi bir rahatsızlık, 'ben panik atak hastası değilim' dediğinde panik atak daha doğrusu panik bozukluk geçmiyor. Krizler geldiğinde bu şekilde engellenemiyor. Bunu yıllarca yaşamının sonuna kadar aşamayan çok ciddi boyutlarda yaşayan insanlar var. Dediğiniz kadar basit bir olay değil o 'beyinde bitirmek ' .

Sayın Kayraaa, size pranik nefes tekniğini önereceğim. Eğer her gün 5 veya 10 dakika yaparsanız, kısa zamanda hiç bir şeyiniz kalmaz. Hatta nefes problemi yaşadığınız an yaptığınızda da anında etkisini gösterir. Eskiden aynı rahatsızlık bende de vardı ve Pranik şifayla tanışınca nefes teknikleri sayesinde ilaçlardan da rahatsızlıktan da problemsiz bir şekilde kurtuldum, hem de çok kısa bir sürede.

Herhangi bir sorunuz olursa verdiğim linklerdeki konuların altında sorabilirsiniz.
Teşekkür ederim inceleyeceğim :)

bendede bir dönem oldu panik atak bu zaten beyninin oynadığı bir oyun sana karşı ben ilaç tedavi vs almadım ve kendi başıma yendim depresyonda geçirmiştim ondada ilaç vermişlerdi kullanmamıştım kendim yenmiştim zaten depresyon atlatan veya depresyonlu birinin panik atağa girme ihtimali daha yüksek bunu kendi psikolojinle halledebilirsin birini sevmek aşık olmak gibi hoş duygular sana bu atakları unutturacaktır bende bu sayede yendim çünkü :)

Ya açıkçası panik atağın depresyonla bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Fakat yaşadığınız şeyin neler olduğunu ve sizdeki sonuçlarını bilemiyorum. Hayatımda duygusal hiçbir boşluk yok. Aslında çok rahat bir insanım. Fakat bir durumu aklımda kurduğum zaman sonucu atak krizi oluyor ve o zaman kendi kafandan kurtulamıyorsun bu rahatsızlıktan. Sizin rahatsızlığınız daha hafiftir belki. Yine de geçirdiğiniz için gerçekten şükredin. Çünkü berbat bir rahatsızlık.

mega

Kayıtlı Üye
kardeşim bende 2 yıl bu açıyı çektim allaha şükürler olsun şimdi iyiyim biraz sıkıntım var ama oda yavaş yavaş geçeçek inşallah haaa birde sakın üfürükcülere gitme korkudan ölürsün allah muhavaza istanbulda bakırköyde bir bu doktor 10 numara ben buna gittigimde 2..3.. aysonra iyi oldum devlet hastanelerine gitme onlarda kötü tam ilgi görmüyorsun valla bende 2 yıl boynca her gün doktara gitmekten bıktık allah saglık şifa versin

ve kardeşim evt aşık olmayı dene ama karşılıklı olsun olmassa kötü bende aşık oldum birazda onun güçüyle ayaga kalktım ama seni seven biri olsun sonradan daha kötü olma

reidikonto

Kayıtlı Üye
Bende uzun zamandır panik atak yaşayan insanım... Bununla baş etmek gerçekten çok zor. Aniden oluyor zaten durdurmak imkansız... O anki duygu düşünceler ancak yaşayanlar bilir... 1 yıldır ilaç kullanıyorum şuan bırakma aşamasındayım baya azalttım... Fakat bazı korkular meydana çıktı.. Bu korkularla ancak meditasyon yaparak kurtulmayı umuyorum... Çünkü baya işe yarıyor gibi... Zİhnimi genelde kitap okuyarak meşkul ediyorum.. Buda bir çözüm yolu gibi... Şuana kadar yaşadıgım şeylerden yola çıkarsak, kendimizi kontrol altına almamızla alakalı bir durum gibide görünüyor.. Genelde bana panik atak krizi geldiginde Kendime tek söyledigim söz HERŞEY YOLUNDA... Zorlansam bile... Şuan daha iyim.. Bu lanet hastalıkta olan tüm arkadaşlara ALLAH tan şifa diliyorum... Umarım düzeliriz ve bunu atlatabiliriz...

hasan06

Kayıtlı Üye
bir uzmana görünmenizi tavsiye ederim. yada ev hayvanı alıp zaman geçirmenizi öneririm. akvaryum balığı olur kanarya olur , bülbül yada çok af buyrun kedi köpek filan . bunlarla zaman geçirmeniz kendinize zaman ayırmanız çok iyi olucaktır.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın reidikonto, ilk sayfada ki mesajımı ve verdiğim linkte ki nefes tekniğini okumanızı ve uygulamanızı öneririm. İnanın çok faydasını göreceksiniz! Kalp krizi geçirdiğimi sanmış ve acile kaldırılmıştım, nefes teknikleri sayesinde ilaçlardan kurtulmuş, hastalığı da yenmiş oldum. Sonrasında zaten şifacılığa yöneldim ve doğru nefesin hayatımızda ki önemini daha net anladım.
Geçmiş olsun:)

nostalgıa1

Kayıtlı Üye
Bende 7 seneden beri panik atak hastasıyım.İlk sene daha ağırdı çok zorlandım tek başıma hiçbirşey yapamıyordum(birde çevrenizde anlayışsız insanlar varsa daha zor oluyor aman buda hastalıkmı şımarıklık diyenler bile vardı)evde yalnız kalamıyordum,otobüse binemiyordum dışarı bile çıkamıyordum o dönemde hamile kaldım ama inanın hiçbir sorun yaşamadım sanki herşey düzelmişti ama doğumdan sonra yine başladı neyse fazla uzatmayım ilk önce hastalığımı kabul edip Psikolağa gittim nekadar yararı oldu bilmiyorum ama akanpunktur tedaviside gördüm ama sanırım beni hırslandıran bütün bir topluluğun içinde bebekmisin sende otobüse binip gelemiyorsun diye alay edilmesi oldu ama şimdi çok şükür iyiyim herşeyi tek başıma yapabiliyorum.Allahım kimseye muhtaç etmesin ama herşey senin elinde Sayın embriyonunda tavsiye ettiği üzere nefes tekniklerini bende deniyeceğim.Acil şifalar diliyorum umarım en kısa sürede üstesinden gelirsin.

Ü

Üye silindi 58480

Panik atak bir "fill in the blanks" hastalığıdır.

Beyinde a, b, c, d, e noktaları birbirine bağlıdır.
Ve normal hayat akar.

Ama ne var ki kişi zamanla b, c, d noktalarını ihmal eder ve a noktası ile e noktası arası tanımsız kalır.

Yani evde yangın çıkarsa itfaiyeyi arayacak akıl ve özveri gider, onun yerine kibrit ateşini görür görmez tarifi mümkün olmayan bir korku ve anlamsız davranış bozukluğu görülür.

O halde beyin boşlukları iyice bağlamalıdir. İnsan boşta kaldıkça tövbe edip arinmalidir. Çünkü günahlar ile yüzleșilmezse, kişi haddini așmıș bir hal üzere yaşamaya çalışır ve bu hal altında iken de evrene kendisini uydurması gerekirken evrenin kendisine diz çökmesi gerektiği zannı ile hareket ederek kendini sürekli strese sokar.

Alzaimer, panik atak, herturlu kaygı bozukluğu vs gibi hastalıklar beyindeki bağlantı noktalarını değişik günahlar ile koparma hatta bloklama dolayısı ile olur.

Her ișe besmele ile başlamak, tek bir operatöre bağlı beyin haritasını oluşturup kolayca işletmek gibidir. Hafıza ve zihin çok güçlü paralel yollarla bağlanır. Ama belli haramları işlemek ve tövbe etmemek beyin haritasında amaç dışı ve kopuk bölgeler olușturur. İşte bu da paradoxlar ve kaygı bozuklukları olark tezahür eder.

Boşta kaldıkça kendinizi sorgulayın. Arınma yapın. Tüm hastalıklar ruhsal temelidir. Niyeti bozulanin sağlığı da bozulur.

moonshine

Kayıtlı Üye
O zaman ben o kadar günahkar biriyim ki şu son zamanlarda her anım panik-kaygı ile geçiyor. Merak ediyorum bir katilde mesela neden panik atak sorunu yok? Sonuçta en büyük günahlardan biridir insan öldürmek. Bir insanı öldürmek tüm insanları öldürmeyle eş.