Dünyamız reenkarnasyonmu geçiriyor?

bendekiben

Elit Üye
Hani bazen insana bir haller olur yaşadığı ortam sanki onun çevresi değil sanki o an bir yerden kopup hooop diye bulunduğun yere ışınlanmışsın 30 yıllık hayatın hiç yaşanmamış gibi olur.İşte bana bu his geldiği zaman sorgulama yaptığım zamandır. Neyimi sorguluyorum tabiki dünyayı, kendimi fizik kurallarını herşeyi ... işte bu sorgulamam sırasında açtığım konulardada okuyabilirsiniz atlantisin devleri ,piramitlerin sırları derken yine beynim de bir şimşek çaktı ve düşündüm acaba dünyamız bizim gibi reenkarnasyon mu geçirdi veya geçiriyor acaba 2. bir dünyamız daha varmıydı ?Belki çok gelişmiş bir toplumduda bize kalan akla sığmayacak bazı şeyleri miras mı bıraktılar tekrar biz aynı şeyleri mi yaşıyoruz öyle bir şey var ise bence muhakkakki bize yok olma nedenlerinide söylemelilerki bizde aynı hataya düşmeyelim bu konu ile ilgili araştırması olan varsa yorumlarını bekliyorum

Bende-ki-ben

S

SoNoL

Benzer teoriler var. Aslında dünyanın daha önce çok gelişmiş bir uygarlığa ev sahipliği yaptığı ve hala bilinmeyen, açıklanamayan sırlarlarıyla gizemini koruyor. Mimari yapılarıyla, resimlerle, bulunan tabletlerle ve yapılan son dönem arkeolojik keşiflerle açıklanmayı bekleyen bir yığın sırları barındırıyor. Ama bunun tanımı rearkarnasyon mudur bu ayrı bir muammadır,sevgiler.

Kaylee

Kayıtlı Üye
Paralel evrenlerle kafayı bozmuş olabilirim belki... :) ama onu araştırsanız bu bahsettiklerinizle ilgili kafanızda birkaç fikir oluşabilir sanırım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kafa bozmak dediğiniz konu aslında bu konuyla alakalı olabilecek bir konu. :)
Bu tür durumlar o kadar karmaşık ki. Her şeyle alakası olabiliyor.
Örneğin:
- Paralel evrenler
- Bilinçaltı ve etkileşimleri
- Misafir edilen varlıklar
- Algı dalgalanmaları
- Nörolojik faktörler
gibi konular sıralanabilir.

out_of_the_limit

Kayıtlı Üye
ben Allah' ın yoktan var ettiği büyük patlama (big bang) gibi, kıyametin de kopacağına ve bunun birçok kez tekrarlandığına vede tekrarlanacağına inanıyorum....

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Reenkarnasyon derken tam nasıl birşey düşündüğünüzü anlayamadım ama dünyada bizden önce, bizden daha gelişmiş uygarlıklar olabileceğine bende inanıyorum...

tunny

Kayıtlı Üye
Dünyamız diyemem ama reenkarnasyon madde ve ruh aleminde yaşayan bütün varlıklar için bir kuraldır.Ruhun ölümsüzlüğü ve maddenin geçiciliği bu şekilde anlaşılır.Ezoterik kaynaklar bizim uygarlığımızı dünyada bulunan 3.uygarlık olarak anlatır.Bizden önceki 2'si yok olmuşlardır.Örneğin ilk uygarlık ateş ikincisi su ile yok olmuştur.Bizim uygarlığımızında ateş ile yok olacağı söylenir.tabi bu yok olmaları madde evreninde düşünmelisin.Eğer ruha inanıyorsan yok olmayacağını bilirsin.Başka gezegenlerden veya başka evrenlerden bahsetmek tabiki mümkün.Zaten evren sonsuzluktadır.Ama biz bu dünyanın ruhu ile yaratıldık ve onun gözetiminde evrimleştik.30 yılın sana az gelmesi çok doğal, çünkü insan bazen ruhunun derinliklerindeki geçmişini hisseder.Ama bu iyi bir şey değildir.Reenkarnasyon bu yüzden vardır.Geçmişi unutmak geçmiş başarısızlıkları unutmak yeni şanslar için.Yoksa evrimin bize verdiği görevleri başaramaz ve evrenin gelişim kuralını çiğnemiş olurduk.

hasan06

Kayıtlı Üye
sana katılıyorum Chillout kardeşim

Kafa bozmak dediğiniz konu aslında bu konuyla alakalı olabilecek bir konu. :)
Bu tür durumlar o kadar karmaşık ki. Her şeyle alakası olabiliyor.
Örneğin:
- Paralel evrenler
- Bilinçaltı ve etkileşimleri
- Misafir edilen varlıklar
- Algı dalgalanmaları
- Nörolojik faktörler
gibi konular sıralanabilir.

la79

Kayıtlı Üye
bir an geliyor ve sanki o anı daha önceki bir hayatta yaşamışsın hissine kapılıyorsun bu bendede sık sık oluyor sanki daha önceki yaşam çevrimlerimi tekrarlıyoum ve bu tekrarı Kader ve Nietzschenin ortaya attığı bengidönüş teorisiyle bağdaştırıyorum

Voy

Kayıtlı Üye
Tek ve bilimsel açıdan ele alındığında zaten herşey birbirinin içinde tek bir enerjinin sürekli evrim geçiren farklı halleri ve birbirinden bağımsız olmasına imkan yok.Damarlarımızda akan kan yokluktan varlığa kadar insan ve dünya gezegeninin oluşumundan öncesine kadar olan geçmişi dna da taşıyor ve zaten her anda gelişerek ilerlemeye devam ediyor.Bu yüzden benim teorime göre deneyimlemeye ihtiyaç duyduğumuz her an tüm bu birikimi tekrar yaşatıyoruz farklı bir boyut olarak da olsa.

bendekiben

Elit Üye
Arkadaşlar ozaman bu teorilerin hepsini toplayıp bir çıkarıma varırsak dünyamız daha evveldende vardı yok olacak ve tekrar doğacak ve uzaylı dediğimiz varlıklarda başka bir boyuttan gelip arada bizi ziyaret edip bir şekilde bilgi birikimlerini paylaşıyor Kuranda kıyamet günü ölüp tekrar dirileceğimizle ilgili yazılar var belkide anlatılmak istenen budur.