dovme yaptirmak gunah mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Merhaba,

Ben kalici dovme yaptirmayi dusunuyorum biraz internette arastirdim fakat herkes farkli birseyler demis birde mabete sormak istedim.
Islam inancina gore dovme yaptirmak gunah midir? Yada ibadeti engeller mi?
Bir sanat olarak algilayip yaptirsam nasil olur?

havaileadem_

Kayıtlı Üye
Hayır günah değil diye biliyorum. Nerden biliyosun dersen bu soru Yaşar Nuri Öztürk'e sorulmuştu ve günah değil demişti

Katarina

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Ben kalici dovme yaptirmayi dusunuyorum biraz internette arastirdim fakat herkes farkli birseyler demis birde mabete sormak istedim.
Islam inancina gore dovme yaptirmak gunah midir? Yada ibadeti engeller mi?
Bir sanat olarak algilayip yaptirsam nasil olur?

Açtığınız konun edebiyat,kültür içerinde olduğuna dikkat ettiniz mi?Sizin sorduğunuz sorunun edebiyatla bir alakası var mı sevgili synergy?

Bir ikincisi ise; site bir büyü okuludur.Sevap mı günah mı diye tartışma yapabileceğiniz başka siteler nette mevcut.

Sevgiyle kalın..

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Açtığınız konun edebiyat,kültür içerinde olduğuna dikkat ettiniz mi?Sizin sorduğunuz sorunun edebiyatla bir alakası var mı sevgili synergy?

Bir ikincisi ise; site bir büyü okuludur.Sevap mı günah mı diye tartışma yapabileceğiniz başka siteler nette mevcut.

Sevgiyle kalın..

sadece fikir almak istemistim yazimda da belirttigim gibi dovmeyi bir sanat olarak algiliyorum
site sadece buyu okulu ise ben bazen tarih icerikli konular yada cok hos hikayelerde paylasildigini goruyorum dedigim gibi mabete sormak istedim sadece internette birbirini tutmuyor birinin dedigi.

Sevgi ile...

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı

Sevgiyle kalın..

ALLAH En büyük sanatçıdır !

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Arkadaşım bu arada dövme yaptırmak islam dinine göre genel olarak haramdır !
bir Buhari hadisi :

Hz. Peygamber (s.a.v.) vücuduna dövme yaptıran ve yapana lanet etmiştir. Müslim, K. el-Libâs, 119; Buhârî, K. el-Libâs, 82-87

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Forumda islam ile ilgili bir konu açılamazmı illaki edebiyat kültür veya sanatla ilgili büyü ile ilgili açılmakmı zorunda ? forumda islamla ilgili bölümler var dikkatli incelerseniz ! üstelik forumun büyük bir kısmıda müslüman

Katarina

Kayıtlı Üye
Forumda islam ile ilgili bir konu açılamazmı illaki edebiyat kültür veya sanatla ilgili büyü ile ilgili açılmakmı zorunda ? forumda islamla ilgili bölümler var dikkatli incelerseniz ! üstelik forumun büyük bir kısmıda müslüman

Havastan mı bahsediyorsunuz :) Bu günah mı değil mi diye bir konu paylaşmıyoruz.

gizliyim

Kayıtlı Üye
Simdi ben günah diyecegim, biride cikip yok yahu ne günahi, degil diyecek.. ee sonuc?

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Sevap günah tartışmalarını burada yapmıyoruz. Diyanet işlerine sorabilirsiniz. Yoruma dayalı bir konu olduğunu düşünüyorsanız kendi yorumunuzu kendiniz yapınız, kimse kimsenin yorumundan ya da fetvasından sorumlu olmadığını biliyorsunuz. İslamla ilgili konular dedikleriniz Havas'tır, yani büyüdür. Zaten konunun yeri de Sanat bölümü değil ayrıca konu daha önce tartışılmış. Bkz. dövme yaptırmak - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu" Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...