Ters Tepki

havaileadem_

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hep olumlu düşünün olumlu olsun deriz. Fakat olumlu düşünsem bile hep tersi oluyor. Olumsuz düşündüğümde de olumlu oluyor bazen tabi. Acaba bazı kişilerde böle mi oluyor yani negatif düşün pozitif olsun gibi

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Düşüncelerin farkında olmak farkındalık ister. Bilinçaltı denen koca bir deniz var, orada birbiriyle içiçe örülmüş ağları farkındalık odağına getirmeden çok ilerleme kaydedemezsiniz. Sizin bilinçli olarak seçtiğiniz düşünceler bütün düşüncelerin yanında yok denecek kadar azdır. Eğer istiyorsanız azmedin, sebat edin. Bir zaman sonra daha iyi olduğunuzu görürsünüz. Size yardımcı olacak en önemli faktör içtenliktir, zihni sessiz tutmayı deneyin, en büyük değişim sessizlikle gelir.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Olumsuz düşünce sessizliğe yardım ettiği zaman yararlıdır. Bir şeyi sürekli düşünürsünüz zihninizde evirip çevirirsiniz, sempati ve antipatilerle doldurur taşırırsınız. Sonra bakarsınız ki değişen bir şey olmuyor. O zaman nasılsa bir şey değişmiyor, herşey zaten kötü dersiniz ve düşünmeyi bırakırsınız. Ondan sonra akışına bırakmış gibi bir şey oluyor, ki o zaman da o düşündüğünüz şeyin size doğru bir adım attığını görüyorsunuz.

Bir de stres ve acı insanı tetikte tutuyor, uykudan uyandırıyor tabii.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bence zorlamaya gerek yoktur olması gereken kendiliğinden olur. Olumlu veya olumsuz :)
Hatta şu sözler bana zamanında çok iyi gelmişti
Yaşam üzerine fazla geldiği zaman onu zorlama,
biraz duraksa, neler olup bittiğine anlam verme
.
Mutlaka yanlış bir şey oldu ve düşüncelerin ile
dileklerin aynı orantıda değildi ve varlığın ile buluşamadı.
Sorun yok, sadece bekle.

Güneş doğacaktır, çimler yeşerecektir, çiçekler açacaktır,
rüzgar esecektir ve yağmur yağacaktır, zorlamaya gerek yoktur, olması gereken kendiliğinden olur !
İzlemeye devam et, şahitlik güzeldir, hem olayın dışındasındır hem de içinde, o bir dengedir, o anlamlıdır, şahit ol, tanık ol, olan ile bütünleş, güzellik olanların içinden filizlenecektir; zorlamaya gerek yoktur, olması gereken kendiliğinden olur

:)

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Tanıklığı küçük kolay bir şey gibi görmeyin. Tanıklık yüksek bir haldir. Güç ve kudret doludur, ama pasif olarak. Sadece düşünmeniz bile onu gerçek yapmaya yetebilir, ama ardından bakmazsınız, obsesyon gibi olmaz. Egonuzu ilgilendirmediğinden sürekli kendini tekrarlayıp durmaz tanıklık halinde düşünceler. O sözler çok güçlüdür çünkü hayatın derin sırlarından birini söylemiş. İsteyerek ancak değersiz şeyler elde edilir, istemeyerek kendiliğinden gelenler en değerli olanlardır. Tabi bunun için açık olmak, izin vermek gerekir.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Tanıklığı küçük kolay bir şey gibi görmeyin. Tanıklık yüksek bir haldir. Güç ve kudret doludur, ama pasif olarak. Sadece düşünmeniz bile onu gerçek yapmaya yetebilir, ama ardından bakmazsınız, obsesyon gibi olmaz. Egonuzu ilgilendirmediğinden sürekli kendini tekrarlayıp durmaz tanıklık halinde düşünceler. O sözler çok güçlüdür çünkü hayatın derin sırlarından birini söylemiş. İsteyerek ancak değersiz şeyler elde edilir, istemeyerek kendiliğinden gelenler en değerli olanlardır. Tabi bunun için açık olmak, izin vermek gerekir.

Çok güzel açıklamışsınız teşekkürler :)

havaileadem_

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için çok saolun arkadaşlar napcağımı bilemedim akışına bırakayım diyorum artık.Tabi başarabilirsem :)) Şinceyank yazdığın söz banada iyi gelir umarım :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Yorumlarınız için çok saolun arkadaşlar napcağımı bilemedim akışına bırakayım diyorum artık.Tabi başarabilirsem :)) Şinceyank yazdığın söz banada iyi gelir umarım :)

Herkesin düşüncesi farklıdır bana iyi gelebilen size gelmeyebilir paylaşmak istedim sadece :) İyi forumlar