İnsanın Başına Gelen Korkunç Ağrı:SİNÜZİT ama çaresi burada :)

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
14 yaşımdayken korkunç başağrıları çekiyordum, acıya dayanıklı olamama rağmen ağlıyordum bu yüzden.Çünkü sinüzit ve migren başlangıcıymış bunlar.Annem bir arkadaşından bir karışım öğrenmişti ve banada uyguladı bunu.Baş ağrılarım son buldu ve sivilcelerimde kurudu çok uğraştırmayacak sizi üstelik malzemeleri vereyim ben :)

Çörek otu,Mezeki sakızı ve Polat şekeri bu üç karşım töz haline gelinceye kadar ezilir.bu karışım balla alabildiği kadar karıştırılır.Sabah aç karnına bir tatlı kaşığı alınır suyla birlikte şimdiden kolay gelsin :)

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
Bir şey değil manifold etkisini göreceksin aynı zamanda vücudunda varsa sivilce, iltihap onlarda iyileşmiş olacak şimdiden kolay gelsin :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
14 yaşımdayken korkunç başağrıları çekiyordum, acıya dayanıklı olamama rağmen ağlıyordum bu yüzden.Çünkü sinüzit ve migren başlangıcıymış bunlar.Annem bir arkadaşından bir karışım öğrenmişti ve banada uyguladı bunu.Baş ağrılarım son buldu ve sivilcelerimde kurudu çok uğraştırmayacak sizi üstelik malzemeleri vereyim ben :)

Çörek otu,Mezeki sakızı ve Polat şekeri bu üç karşım töz haline gelinceye kadar ezilir.bu karışım balla alabildiği kadar karıştırılır.Sabah aç karnına bir tatlı kaşığı alınır suyla birlikte şimdiden kolay gelsin :)
Ne kadar süre ile kullanılmalıdır? Günde sadece 1 kere mi içilir?

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
Evet günde 1 kere oda uyandığında aç karnına kullanacaksın :) kesin bir süre veremiyeceği şu kadarda olur diye çünkü kendini şartlandırmış olacaksın ama ben denedim ve gördüm etkisini gayet olumlu şimdi Allaha şükür o sıkıntıyı yaşamıyorum artık :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet günde 1 kere oda uyandığında aç karnına kullanacaksın :) kesin bir süre veremiyeceği şu kadarda olur diye çünkü kendini şartlandırmış olacaksın ama ben denedim ve gördüm etkisini gayet olumlu şimdi Allaha şükür o sıkıntıyı yaşamıyorum artık :)

Paylaşım için teşekkürler. Mezeki sakızı bildiğimiz damla sakızı mıdır? Ayrıca polat şekeri tam olarak nedir? Nöbet şekeriyle aynı mıdır?

alin

Kayıtlı Üye
Ham kavun (acı kavun) da kullanılır sinüzit için.Hatta en etkili yöntem olduğu söylenir. İki ayrı yakınım kullandı ve mucizevi etkisi olduğunu söylüyorlar.
Kullanımı internetten iki ayrı kaynaktan teyit ettim duyduğum yöntemi;
Faydaları: Sinüzit Hastalığına iyi gelir. Acı kavun uc kısmından kesilir ve hafif hafif 3 defa koklanır. Koklamadan sonra alındaki sinüzit burundan ve ağızdan akmaya başlar. Acı Kavun çok fazla koklanmaması gereklidir
Bu bitkinin suyunu burnunuza çekmeyin. Sakın ola, bunun bir tek damlasını dahi burnunuza damlatmayın.

"O halde, bu illetten kurtulmak için, bitkinin suyunu bir çay tabağına damlatın ve kulak pamukçuğu gibi minik bir pamuk parçasını bu zehirli suya bandırırıp hafifçe ıslattıktan sonra, bunu burnunuzun iç yüzeyine yavaşça sürün.

"Yani, ilacın suyunu burnunuza damlatmayın; bir pamukçuk ile sıvıyarak burnunuzu sadece ıslatıp nemlendirin, yeter. Çünkü, bu acı suyun kokusu ve nemi dahi sinüziti tedavi etmeye kafi gelebiliyor."

Kısaca buruna damlatma, yakından koklama vs. olmadan, oldukça dikkat edilerek uygulanırsa. Yan etkisi de olmaksızın tedavisi mümkündür deniliyor. Yine de doktorunuza danışıp ve bahsedilen hususlarda çok dikkatli olunacaksa, bu hastalıktan muzdarip olanlara önerilir.İyi forumlar...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ham kavun (acı kavun) da kullanılır sinüzit için.Hatta en etkili yöntem olduğu söylenir. İki ayrı yakınım kullandı ve mucizevi etkisi olduğunu söylüyorlar.
Kullanımı internetten iki ayrı kaynaktan teyit ettim duyduğum yöntemi;
Faydaları: Sinüzit Hastalığına iyi gelir. Acı kavun uc kısmından kesilir ve hafif hafif 3 defa koklanır. Koklamadan sonra alındaki sinüzit burundan ve ağızdan akmaya başlar. Acı Kavun çok fazla koklanmaması gereklidir
Bu bitkinin suyunu burnunuza çekmeyin. Sakın ola, bunun bir tek damlasını dahi burnunuza damlatmayın.

"O halde, bu illetten kurtulmak için, bitkinin suyunu bir çay tabağına damlatın ve kulak pamukçuğu gibi minik bir pamuk parçasını bu zehirli suya bandırırıp hafifçe ıslattıktan sonra, bunu burnunuzun iç yüzeyine yavaşça sürün.

"Yani, ilacın suyunu burnunuza damlatmayın; bir pamukçuk ile sıvıyarak burnunuzu sadece ıslatıp nemlendirin, yeter. Çünkü, bu acı suyun kokusu ve nemi dahi sinüziti tedavi etmeye kafi gelebiliyor."

Kısaca buruna damlatma, yakından koklama vs. olmadan, oldukça dikkat edilerek uygulanırsa. Yan etkisi de olmaksızın tedavisi mümkündür deniliyor. Yine de doktorunuza danışıp ve bahsedilen hususlarda çok dikkatli olunacaksa, bu hastalıktan muzdarip olanlara önerilir.İyi forumlar...

Bunu burnuna damlatanlar hastanelik oluyormuş. Zira asit iç dokuyu parçaladığından sinüzit iltihabı da dahil etinizi de söküyor. Burundan kezzap çekmek gibi bir şey. :)

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
mezeki sakızı biraz benzemekte damla sakızına ama sert bir sakızdır bu aktarladada bulunmaktadır zaten polat şekeri kristale benzer tadı aynı şeker gibidir bunuda rahatlıkla bulabilirsin ses kısıklığınada birebirdir aynı zamanda kısacası bu malzemeleri rahatlıkla bulabilirsin şimdiden kolay gelsin derim sana chillout :)

alin

Kayıtlı Üye
Aynen sevgili Chillout hatırlatma için teşekkürler.Aslında özellikle uyardığım halde paylaşma nedenim; bu hastalıktan uzun yıllar muzdarip ama mucize diye nitelendirenlerdendi. Riski yanlış uygulamaktan ama bahsedildiği gibi uygulayanlara da gerçekten derman olabilir. Sadece dikkat yeterli...

mehmet970

Kayıtlı Üye
benimde başımın arka kısmı sürekli ağrıyo bundanmıdır acep ?

marinagr

Kayıtlı Üye
Esek hiyari (Ecballium elaterium), "aci hiyar" olarak da bilinir. Bitkinin meyvesini patlattiginizda tohumlarini da iceren mukus benzeri bir salgi fiskirtir. Sinüzit tedavisinde kullanılabildigine dair yorumlar olmasına karsin ciddi zararlara yol acabilir. Bu zararlar arasinda mukoza tabakasında hasar, bogazda yanma, nefes almada güclük sayılabilir. 2 yil once cektigim sinüzit agrilarina son vermek amaciyla alin'in soz ettigi sekilde kullandim. Her burun deligimde mukusla islanmis pamugu 20 sn tuttum. Genizden akinti basladiginda kesinlikle yutmadim, derhal lavaboya tukurdum. Bir sure akinti kesilinceye kadar bu isleme devam ettim. Sag tarafimim cok rahatladi. Burnumun solunda deviasyon olmasi sebebiyle sol tarafa pek etkisi olmadi. Fakat bu islemi takip eden 10 gün boyunca ben hic olmadigim kadar hasta oldum. Yaz ayi olmasina ragmen hasta olmamdaki sebep, sanirim sinüzitin akmasiyla mikroplarin bir sekilde serbest kalmasiydi. Alerjik bünye sahibi kisilere ozellikle uzak durun bu islemden derim. Gecen kis sinüzit ameliyati oldum. Simdi hic olmadigim kadar rahatim. Little Tin Goddess, yonteminizi sinüzitten muzdarip bir dostuma hemen ilettim. Size cok tesekkur ediyorum.

Salick

Kayıtlı Üye
Tam zamaninda olmus bir paylasim bir aydir sinuzite bagli bas agrisi cekiyorum..Deneyecegim...Allah sifasini verir..Paylasim icin tesekkurler..

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
Bir şey değil sayın üyeler :) Bildiklerimizi paylaşmamız için kurulmuş bir site bu sayede sorunlarımızı en aza indirgeyeceğiz kullananlara şimdiden şifalar :)

hussein30

Kayıtlı Üye
paylaşım için sağol yalnız bu üçünün karıştırılma miktarı nedir eşit mi olucak? 1er tatlı kaşığı falan olur mu?

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
öyle şu kadar şu kadar diye bir ölçüsü yok aslında ama çörek otu biraz daha fazla olacak göz kararı yapacaksın orta boy bir kavanoza koyarsın reçel kavanozuda olabilir bu sonuçta bunların bir araya gelip yapacağı eyki aynıdır kıvamı katı olacak bu arada balı fazla koyma yedir bu karışıma ;)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Sinüzite en etkili çare tuzlu sudur. O da eşittir deniz. 6 yaşımda başıma dert olan sinüzitin iyileşmesine vesile oldu. Yaklaşık olarak 3 aylık bir denizsel tatil sonrası sinüzitüm geçmişti.