Perdeden çıkan evliya

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Çok küçüktüm ne olduğunu bilmiyordum. Teyzemle beraber oturmuş sohbet ediyorduk teyzem hamile idi ikimizden başka kimse yokdu.
O kadar yorulmuşumki uyumak istedim.
Uyuduğumda perdenin içinden sakalları ayağına kadar uzun ay yüzlü sesi mikrofon gibi titreten bir dede çıkdı. yunus resulü allahın kulu namazını kıl die 9 defa zikretti. uyandığımda teyzem korkmuş bir vaziyetde duruyordu benim düşümde gördüğümü o gerçekde görmüş.. Anlıycağınız teyzem o zamanlar zikirlere çok giderdi. desenli bir perdesi vardı o gördü o güzelliği ve bunu bende düşümde gördüm.
Arkadaşlar biri açıklarsa çok sevinirim bu durumu ?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Eğer gerçekten böyle birşey yaşadıysanız bir daha yaşayamıycağınızı söyleyim öncelikle. Çünkü bunlar kişinin kendi içinde kalması gereken bir olaydır. Ayrıca bir arkadaşımın anneannesi böyle bir olaydan ötürü ödü patlayarak 40 gün içinde öldü. Olayı anlatayım daha gençmiş 30lu yaşlarında evine bir dilenci gelmiş biraz ekmek istemiş sanırım çok zorluk çekiyorlarmış kadın ekmeği getirmiş al amca demiş adam tebessüm ederek almış ve gitmiş. Gece kadın rüyasında o amcayı görmüş ve beni gördüğünü kimseye söylemeyeceksin demiş avcunu açmış elinde altın bulmuş ama bu olay onu çok korkutmuş görünen için evliya olabilir diyorlar çünkü sıkıntı için çokça hızır as duasını okurmuş arkadaşımın anneannesi. Dayanamamış diğer gün komşusuna anlatmış. Ve evine dönerken adam kapıda bekliyormuş kimseye anlatma demedimmi demiş ve kadının ödü patlamış 40 gün sonra ölmüş. Mesela peygamber efendimizide bir arkdaşım bize anlattı ağlaya ağlaya ama bir daha göremedi tabi rüyasındaydı.

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Bu Bir Uyarıdır Banada Yapıldı Kalk ve Rabbine İbadet Et Uyarısıdır ! Müdessir Suresini Oku !
Namaz Kılmıyorsunuz büyük ihtimal öyle değilmi ?

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Bu Bir Uyarıdır Banada Yapıldı Kalk ve Rabbine İbadet Et Uyarısıdır ! Müdessir Suresini Oku !
Namaz Kılmıyorsunuz büyük ihtimal öyle değilmi ?

Aynen öyle namaz kılmıyorum teyzemde O zamanlar kılardı şimdi bırakdı.

golgeler

Banlı Kullanıcı
çok ilginç şaşırdım kaldım korkmamak elde degil

gümüş

Kayıtlı Üye
Söylerseniz bir daha olmaz uyarısında çekimserim biraz ve belki bazı hallerde doğru bazı hallerde doğru değil diye düşünüyorum. Belki bazı rüyalarda gelen ziyaretçi söyleme uyarısını yapıyor ve o zaman söylenmemesi lazım uyarısı haklı olabilir ama bazı rüyalarda da söyle denir mesela.
Evliya, ermiş vb gibi ünvanlarla tanıdığımız kişilerin rüyalarını okumuşuzdur bir şekilde. Eğer onlar anlatmasa bu rüyaları biz nereden bileceğiz ve eğer gerçekten anlatmamak lazımsa onlar neden anlattılar. Rüyayı anlatmakla anlatmamak arasında ki çizginin bir daha gelir mi gelmez mi ? den farklı bir şey olduğunu sanıyorum ama ne olduğunu bilmiyorum.

Ve sn thejoker,
Belki bir sürü farklı yorum yapılabilinir, ve muhtemelen tüm yorumlar farklı gözlerden doğru olan olacaktır ama sizin hissettiğiniz bence asıl dikkate almanız gereken. Bir de ben bunun doğruluğunu bilmiyorum ama bazen duygu yakınlığı olan kişinin yaşadığını rüyanızda eş zamanda görme olasılığınız var sanıyorum Bu bana 2 kez olmuştu birisinde arkadaşımın rüyasını eş zamanda rüyamda görmüştüm, diğeri biraz daha farklı olduğu için bu konuya yazmayacağım. Ama teyzenizin uyurken ya da uyanıkken gördüğü şeyi sizin de kendi uykunuzda paylaşmış olmanız bu bağlamda mümkün gibi

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Söylerseniz bir daha olmaz uyarısında çekimserim biraz ve belki bazı hallerde doğru bazı hallerde doğru değil diye düşünüyorum. Belki bazı rüyalarda gelen ziyaretçi söyleme uyarısını yapıyor ve o zaman söylenmemesi lazım uyarısı haklı olabilir ama bazı rüyalarda da söyle denir mesela.
Evliya, ermiş vb gibi ünvanlarla tanıdığımız kişilerin rüyalarını okumuşuzdur bir şekilde. Eğer onlar anlatmasa bu rüyaları biz nereden bileceğiz ve eğer gerçekten anlatmamak lazımsa onlar neden anlattılar. Rüyayı anlatmakla anlatmamak arasında ki çizginin bir daha gelir mi gelmez mi ? den farklı bir şey olduğunu sanıyorum ama ne olduğunu bilmiyorum.

Ve sn thejoker,
Belki bir sürü farklı yorum yapılabilinir, ve muhtemelen tüm yorumlar farklı gözlerden doğru olan olacaktır ama sizin hissettiğiniz bence asıl dikkate almanız gereken. Bir de ben bunun doğruluğunu bilmiyorum ama bazen duygu yakınlığı olan kişinin yaşadığını rüyanızda eş zamanda görme olasılığınız var sanıyorum Bu bana 2 kez olmuştu birisinde arkadaşımın rüyasını eş zamanda rüyamda görmüştüm, diğeri biraz daha farklı olduğu için bu konuya yazmayacağım. Ama teyzenizin uyurken ya da uyanıkken gördüğü şeyi sizin de kendi uykunuzda paylaşmış olmanız bu bağlamda mümkün gibi

Yalnız benim bu rüyamda gördüğüm vakanın aynısını teyzem gerçekde görüyor.. güzel sözlerin için ayrıca teşekkür ederim