Sınav Başarısı için Etkili Yöntem

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Sınav binası uzaktan görüldüğünde küçük parmaktan büyüğe doğru sırayla
" kef , ha , ya , ayn , sad " harfleri okunarak eller yumruk yapılır. Her bir harf bir parmağa gelecek şekilde. Binaya girilene kadar konuşulmaz. Binaya girince büyük parmaktan küçüğe doğru " ha, mim, ayn, sin ,kaf" okunarak yumruk açılır.

Umarım doğru yere açmışımdır konuyu. Kendim çokça kez yaptım ve faydasını gördüm.

miedit

Kayıtlı Üye
Bugün Sınavım Var Deneyeceğim Teşekkürler :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
sınavı bununlamı geçiceksin! ilginç!

Tabi canım çalışmadan sadece bunu uygulayıp gözleriniz kapalı geçiyorsunuz..
Ya ilginç olan sizin yorumunuz çalışmadan başarı olmayacağı gibi anlamadanda yorum yapmayınız bilmem anlatabildim mi?

ChiReiki

Kayıtlı Üye
şinçeyank arapça yasılacak degilmi :)

juba

Kayıtlı Üye
Sınav binası uzaktan görüldüğünde küçük parmaktan büyüğe doğru sırayla
" kef , ha , ya , ayn , sad " harfleri okunarak eller yumruk yapılır. Her bir harf bir parmağa gelecek şekilde. Binaya girilene kadar konuşulmaz. Binaya girince büyük parmaktan küçüğe doğru " ha, mim, ayn, sin ,kaf" okunarak yumruk açılır.

Umarım doğru yere açmışımdır konuyu. Kendim çokça kez yaptım ve faydasını gördüm.

Dua desen dua değil.Büyü desen büyü değil.Hangi konuya giriyor bu ?

mavişpery

Kayıtlı Üye
hangi elimize yapılacağı fark eder mi sol ve ya sağ ya da ikisi?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Sağ olması daha iyi olur ama farketmiyor

ekirek24

Kayıtlı Üye
şinceyank tam sınav zamanı süper oldu güzel paylaşım

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Konuşmadan binaya girebilmek için bazen erken gittim sınavlara ilk gittiğimde güvenlik kapıda soru sordu hiç bişey söylemedim girdim içeri parmaklarımı okuyarak açtım çıktım tekrar cevap verdim ona bana tuhaf tuhaf bakmıştı :D

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Küçük parmaktan büyük parmağa derken? orta parmak sonra yüzük sonra işaret sonra serçe sonrada baş parmak mı gelecek?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Küçük parmaktan büyük parmağa derken? orta parmak sonra yüzük sonra işaret sonra serçe sonrada baş parmak mı gelecek?

Baş parmağınız sonra serçe parmağınız yüzük parmağınız işaret parmağınız en son orta parmağınız olacak şekilde bende bir arkadaşımdan öğrendim kaynak odur. Ama faydasını gördüm mezunum artık :) Çalışmadan başarı olmaz fakat unutkanlık varsa benim gibi bu yöntemler kullanılabilir.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Anlamları nedir?

Kef Ha Ya Ayn Sad Hakkında

Birgün sahabe ilmin kapısı olan hz.Ali kv. efendimizden Kef Ha Ya Ayn Sad kelimesinin anlamını sordular,çok ısrar ettiler.Sen müminlerin halifesisin,veliler sultanısın,ilim şehrinin kapısısın sen bu kelimenin anlamını vermezsen kimse veremez dediler.Hz.Ali kv. efendimizde Resulullah ın anlamını vermediği kelimenin anlamını benden nasıl istersiniz ve ben nasıl veririm buyurdu.Sahabe ısrar edemedi.Birgün,sabah namazına giderken sahabeler hz.Ali kv. efendimizin birşey okuduğunu duydular,yavaşça yanına yaklaşıp dinlediler,Hz.Ali efendimiz şöyle diyordu; YA, KEF HA YA AYN SAD....FAĞFİRLİ...yani; Ya KEF HA YA AYN SAD...mağfiret et....Burdan sahabe şu sonucu çıkardılar ki bu mübarek kelimede ALLAH ın gizli isimlerinden biridir.En doğrusunu ALLAH bilir.

Alıntı