başka hangi varlıklar var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nizam-ı ilmiye

Kayıtlı Üye
Bu alemde ya da başka bir alemde,insan cin vampir demon vs... gibi yaradılan hangi varlıklar var?ve bunların özellikleri nedir?ben bu konuda gerçekçi bir şekilde bilgilenmek istiyorum.

demonic

Kayıtlı Üye
size hepsini sayabilecek bir üye olduğunu sanmıyorum...ancak melek ve cinler kesin vardır...bunun dışında orb ve vampirlerinde olduğu söylenir...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Herkesin farklı inancı vardır. Ben kendi bildiğim ve inandığımı yazacağım:
-İnsanlar 2 tür. Biri biz biri de diğerleri. (Bunu açamıyorum)
-Cinler çok farklı türleri var. Amaçları, inanışları, biçimleri de bu farklılığa göre değişiyor. Geniş bir konu.
-Melekler farklı türleri var. Görevleri de bu farklılığa göre değişiyor. Güçlerinin sınırı önceden belirlenmiş ama en güçlü varlıklardır. Diğer hiçbir yaratılmış gibi olmadığından aslında ayrı ele alınmalıdır.
-Bedenliler inanılmaz sayıda çok farklı türleri vardır. Bilinen ve bilinmeyen uzayda, paralel evrenlerde yaşarlar. Biçim, yapı, inanış, özellik, amaç, güç vs. vs. de çok sayıda farklı varyasyona sahiptir. Benim öğrendiğim 1000'e yakın tanımlanan tür olduğudur. Bu türlerin de bilgilerinde başka milyonlarca tür vardır.
-Bedensiz olarak çeşitli enerji ve titreşim aralıklarında aynen bedenliler kadar çok sayıdadırlar. Temel olarak belirtilen ''nur'' ve ''ateş'' temelli yaratımlar aslında semboliktir. Nur da ateş de tek kaynaktan gelen farklı frekanslara, yoğunluğa ve biçime sahip enerjilerdir zaten. Bu farklı bedensiz varlıklara verilen isimler de herkese göre değişir. Benim kendime göre isimlendirdiklerim 20 civarındadır. Bazı kimseler tarih boyunca 130 sayıya kadar tanımlandığını söyler. Oysa ki sayı ifade etmek komiktir. Katrilyon kere katrilyon sayısında farklı tür olduğu da bilinir. Mesele tanımlamaktır.

nizam-ı ilmiye

Kayıtlı Üye
chillout hiç böyle düşünmemiştim,haklısın..bu konuda biraz daha farklı düşünmem gerekiyor,çok teşekkür ederim :)

ZACKRİAH

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.Vampirlerin olduğuna dair somut bir delil insanoğlunun elinde var mı ?

nizam-ı ilmiye

Kayıtlı Üye
olduğuna ya da olmadığına dair bi kanıt yok.hem ispatlayamama hem de çürütememe durumu anlayacağın.ama 15-18 yy orta ve doğu avrupayı araştırınca aklı karışıyor insanın.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Vampirizm gibi bir ruh hastalığının olması,insanların o dönemlerde pelerin kullanıyor olması ve Vampir yarasa denen insan kanıyla da beslenen bir yarasanın hayvanlar aleminde varoluşu ile bütünleşip oluşturulmuş şehir efsaneleridir vampirler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.Vampirlerin olduğuna dair somut bir delil insanoğlunun elinde var mı ?
Bu konuda çok eski kaynaklarda kan içen yaratıklardan bahsedilir. Sonra bildiğimiz vampir tanımı sulandırılan ve çoluk çocuğa düşen cadı işleri gibi bir yığın çöp halini almıştır. Aslında o eski kaynaklar o kadar farklı kültürlerde çeşitli ki, adını hatırlamadığım bir veya iki üniversitede vampirleri araştıran akademik çalışmalar da var.

lost66

Banlı Kullanıcı
Vampir deli saçmasıdır! İyi bende bi isim uyduruyum destekli bişey atıyım.Olup olmadığının kanıtı yok desinler.Ama şüphe etsinler. şüphecilik Satanislerin kulladığı bişey,kendi tarikatlarına adam almak için Allah ın varlığından şüphe ettirmeye çalışyolar. Vampir vb saçma şeylere inanlara acıyorum yok çünkü! Cin,melek,şeytan var! Ama demon,vampir,orb,vb şeyler uydurmadır!kanıtım varmı yok.! Olduğuna dair sizinde yok!Kuranda geçenler dışındakine inanmak yanlış. Ha bide dünya dışından varlıkların geleceğini Hz.Ömer söylemiş.Bu. Vampir vampir vampir acaba bu kelimeyi lim uydurdu bu güne kadar geldi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Vampir deli saçmasıdır! İyi bende bi isim uyduruyum destekli bişey atıyım.Olup olmadığının kanıtı yok desinler.Ama şüphe etsinler. şüphecilik Satanislerin kulladığı bişey,kendi tarikatlarına adam almak için Allah ın varlığından şüphe ettirmeye çalışyolar. Vampir vb saçma şeylere inanlara acıyorum yok çünkü! Cin,melek,şeytan var! Ama demon,vampir,orb,vb şeyler uydurmadır!kanıtım varmı yok.! Olduğuna dair sizinde yok!Kuranda geçenler dışındakine inanmak yanlış. Ha bide dünya dışından varlıkların geleceğini Hz.Ömer söylemiş.Bu. Vampir vampir vampir acaba bu kelimeyi lim uydurdu bu güne kadar geldi?
Kur'an katrilyon kere katrilyon varlığı tek tek sınıflandırmıyor. Yani bu konuyu Kur'an çerçevesinde bu belirttiğiniz mantıkla irdelemek yanlış olur. Vampir nedir? Bu hikayeler ve anlatımlar nereye dayanır? Bunları araştırmak ve bu ''vampir'' meselesinin ortaya çıkmasında besleyici rol oynayan kaynakları bulmak lazımdır. Belki bugün anlatıldığı gibi olmasa da bu tanımlanan türün bir ya da daha fazla özelliğini barındırmış bir canlı türü yaşadı mı, yaşadıysa ne yaptı, hastalık mıydı, neler yapardı bunları da kapsayacak biçimde düşünürsek karşımıza değişik şeyler çıkabilir.

blueblure

Kayıtlı Üye

Hz.Ömer gerçekten böyle birşey söylemiş mi? Ben hiç duymamıştım.

lost66

Banlı Kullanıcı
Evet arkadaşlar yanlış hatırlamıyosam söylemiş. Ama o ama sahabe yada ona yakın kişi ben Hz.Ömer diye hatırlıyorum hatta bunu tvdede anlattılar. Dünya dışından varlıkların geleceğini kıyamet vaktinde. Hatta şuanda bile var. Yücüc Mecüc müydü ne tam hatırlamıyorum. Gündüz dünyanın altından başlarmış en yukarısına kadar çıkmaya akşam olurmuş yaklaşınca uyurlarmış.Allah tarafından tekrar alta indirilirmiş bu hergün böyleymiş ama gün gelecek Allah geçmelerine izin verecek o gün dünyadaki suyu kurutacaklar işte. İnsanları yiyecekler felan böyle bişeyde anlatılmıştı bana.

demonic

Kayıtlı Üye

satanistlere neden kötü gözle bakıyorsunuz?imzanızdan müslüman olduğunuz anlaşılıyor...peki islam hoşgörü değil mi?siz neden hoşgörmüyorsunuz?şüphe satanist işi demişsiniz,peki şüphe etmeden doğru bulunur mu?her bilgiyi doğrumu kabul edelim?işin diğer boyutu allah sebepsiz bir şeyi yaratır mı?peki vampir yok demişsiniz ateş olmayan yerden duman çıkar mı?konu başlığı başka hangi varlıklar var vampir denmiyor ancak akıllar hemen vampire kayıyor...demon yok demişsiniz ha o kadar siğil,tarif,kitap yalan yani!ancak ben hoşgörerek bu dediklerinizi görmemezlikten geliyorum...

turco

Kayıtlı Üye
70.000 alemden bahsediliyor bizim aklımız kesmez guzel kardeşim Allahu alem en iyisini bilir =)

Perina

Banlı Kullanıcı
70.000 alemden bahsediliyor bizim aklımız kesmez guzel kardeşim Allahu alem en iyisini bilir =)

Buna katılmmak elde değil.Evet illaki bazı varlıklar vardır ve bilmediklerimiz bildiklerimizden çok fazla olabilir..

laedri

Kayıtlı Üye
Cınler melekler seytanlar ve bunların altında bunların yardımcıları sıfatında bır cok canlı yaratılmıs cınlerın alt sınıfı perıler meleklerın alt sınıfı huddamlar seytanların alt sınıfı ıfrıtler ben devlerın de oldugunu bılıyor ve ınanıyorum bır arkadas pararel evrenlerden bahsettı evet dıger evren yada dunyada ıletısıme gecme yolu bulunursa onlar ıle de gorusulebılır bır de bıldıgım "cazı" lar var ama onun hangı yaradılmısın alt sınıfı oldugundan emın degılım dıger soyledıklerınız ıcın de soyle dusunuyorum ınsanlar korktukları seylerı masallastırmıs ve bır sure sonrada ınanmaya baslamıslar cunku baska bır arkadasın dedıgı gıbı somut bır kanıt yok.

lost66

Banlı Kullanıcı
satanistlere neden kötü gözle bakıyorsunuz?imzanızdan müslüman olduğunuz anlaşılıyor...peki islam hoşgörü değil mi?siz neden hoşgörmüyorsunuz?şüphe satanist işi demişsiniz,peki şüphe etmeden doğru bulunur mu?her bilgiyi doğrumu kabul edelim?işin diğer boyutu allah sebepsiz bir şeyi yaratır mı?peki vampir yok demişsiniz ateş olmayan yerden duman çıkar mı?konu başlığı başka hangi varlıklar var vampir denmiyor ancak akıllar hemen vampire kayıyor...demon yok demişsiniz ha o kadar siğil,tarif,kitap yalan yani!ancak ben hoşgörerek bu dediklerinizi görmemezlikten geliyorum...

İslam hoşgörüdür evet. Ama aşı sapkınlığa gelince insan sinirine gidiyo satanizm!!! Madem o kadar siğil var felan fişman. Musevilerinde tevratı var o tevrata göre türkiyenin bi bölümü onlara ait sözde verek gitsin okadar sayfa boşa! Unutmayınki herkes bir sürü kitap yazar ortaya çıkarır!!! Ama bi kaç bitanesi doğrudur!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...