Kedimin gözbebekleri değişiyor..

Kraliçe*

Kayıtlı Üye
arkadaslar kedimin gözbebekleri şekilden şekle giriyor.. bu nasıl yorumlanır..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şekilden şekle derken? Yani sadece kedilerin değil insanlarınki de öyledir. Yok şekilden kastınız farklı bir şey ise bu nedir ve hangi zamanlarda olur?

Kraliçe*

Kayıtlı Üye
Yeni farkettim bi yusyuvarlak oluyor bi de uzun elips şeklini alıyor. ormal birşey mi ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gayet normal. Işığa göre, kızışma dönemine göre veya bir rahatsızlığa göre bunun süreleri ve zamanları değişir. Bir de yuvarlak olduğu zaman dikkat edersiniz korktuğu ve strese girdiği zamanlarda da olur.

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Benim kedimde öyleydi. Sorun yok yani. Bazen korkunç olmaları dışında. :p

Perina

Banlı Kullanıcı
Gözleri elips seklini alinca ciddi anlamda degisim oluyordu benim kedimde. Huysuzlasiyor, yerinde duramiyordu. Beni bile korkutuyordu bazen. :D

Kedilerde evet ürkütücü bir elektirik oluyor.Ne de olsa küçük bir canavarcık sayılır kediler.Yani tamam evciller ama yine de yabani bir yanları var işte.Ama bu asaletleriyle de ilgli.Yani birkedinin tam olarak eğitilmesi ve evcileştirilmesi imkansız gibi.Bunun için fazla asil öyledeğil mi?

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Kedilerde evet ürkütücü bir elektirik oluyor.Ne de olsa küçük bir canavarcık sayılır kediler.Yani tamam evciller ama yine de yabani bir yanları var işte.Ama bu asaletleriyle de ilgli.Yani birkedinin tam olarak eğitilmesi ve evcileştirilmesi imkansız gibi.Bunun için fazla asil öyledeğil mi?

Aynen öyle sayin Perina. Köpek egitimi kedi egitiminden daha kolay.
Tüm yaptiklarina ragmen ondan ayrilamazdim ama. :D

Perina

Banlı Kullanıcı
Aynen öyle sayin Perina. Köpek egitimi kedi egitiminden daha kolay.
Tüm yaptiklarina ragmen ondan ayrilamazdim ama. :D

Tam bir kedi aşığı gibi konuşmuşsunuz Sevgili OneRepublic..Kedi aşkını nerde görsem tanırım:) Çünkü kan kardeşlerimden biri iflah olmaz bir kedi aşığıdır da:) O kadar ki kedilerden çekinen beni bile kedilere aşık etti.Bulaşıcı bence kedilere aşk:) Hatta bu konuda bir sms i var.Sıçrama oluşturdu bu sms ruhumda diyebilirim:) Sonra paylaşırım bu sms'i .Şuan yanımdadeğil,bir defterde yazılı bu yazı:) Dediğim gibi daha O'nunla ilk tanıştığımda bulaşmıştı bu kedi sevgisi ama o sms büyük sıçrama yaptı ruhumda:) Keşke o arkadaşım mabede gelse.Banaüye olmak için sözvermişti ama o kadar yoğun ki henüz üye olmadı sanırım.Nete yazmayı sevmez ama(aslında çok iyi bir yazardır)ama kedilerle ilgili başlıklara yazarsa(yazar belki kedi mevzu olunca,tutamaz kendini) kedi aşkı tavan yapar bence:) Çok çok seviyor ya..

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Tam bir kedi aşığı gibi konuşmuşsunuz Sevgili OneRepublic..Kedi aşkını nerde görsem tanırım:) Çünkü kan kardeşlerimden biri iflah olmaz bir kedi aşığıdır da:) O kadar ki kedilerden çekinen beni bile kedilere aşık etti.Bulaşıcı bence kedilere aşk:) Hatta bu konuda bir sms i var.Sıçrama oluşturdu bu sms ruhumda diyebilirim:) Sonra paylaşırım bu sms'i .Şuan yanımdadeğil,bir defterde yazılı bu yazı:) Dediğim gibi daha O'nunla ilk tanıştığımda bulaşmıştı bu kedi sevgisi ama o sms büyük sıçrama yaptı ruhumda:) Keşke o arkadaşım mabede gelse.Banaüye olmak için sözvermişti ama o kadar yoğun ki henüz üye olmadı sanırım.Nete yazmayı sevmez ama(aslında çok iyi bir yazardır)ama kedilerle ilgili başlıklara yazarsa(yazar belki kedi mevzu olunca,tutamaz kendini) kedi aşkı tavan yapar bence:) Çok çok seviyor ya..

Dogru tanidiniz sayin Perina. :) Ahh ah, ben bulastiramadim bir türlü.. Koskoca ailede hayvan hastasi olan bir ben varim. Evden cikarken yanima mutlaka ufak tefek yiyecek alirim olur da yolda soguktan üsümüs ve acikmis bir hayvan görürüm diye.. Bazen onlarla beraber olmak bir insana derdini anlatmaktan cok daha huzur verici olabiliyor. Birsey oldugunda hemen kedimin yanina uzanir aglayarak derdimi anlatirdim, o da sanki bana karsilik verirmiscesine miyavlardi.. Cok özledim dünya tatlisi Badem'i..

Perina

Banlı Kullanıcı
Dogru tanidiniz sayin Perina. :) Ahh ah, ben bulastiramadim bir türlü.. Koskoca ailede hayvan hastasi olan bir ben varim. Evden cikarken yanima mutlaka ufak tefek yiyecek alirim olur da yolda soguktan üsümüs ve acikmis bir hayvan görürüm diye.. Bazen onlarla beraber olmak bir insana derdini anlatmaktan cok daha huzur verici olabiliyor. Birsey oldugunda hemen kedimin yanina uzanir aglayarak derdimi anlatirdim, o da sanki bana karsilik verirmiscesine miyavlardi.. Cok özledim dünya tatlisi Badem'i..

Yoksa badem yanınızda değil mi?:( Ve yazdıklarınız ne kadar güzel,ne kadar insanca..Ve çok hazin aslında..

Biliyormusunuz bir ara bende kendimi hayvanlara daha yakın hissediyordum,insanlardan çok uzaklaşmıştım.Hatta bir ara değil uzun yıllar sürdü bu ruh halim.Yeni yeni insana ısınmaya başladım.Tamam insanı o zamanlarda seviyordum ama uzaktan..

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Öldü.. Insanlarla olan iliskilerimiz hayvanlarla olan iliskilerimizden cok daha farklidir aslinda.. Fakat bu insandan insana degisen bir durum. Ben bir hayvana baglanirsam tam baglanirim ama insanlarla olan iliskim o derece ilerlemez.

Perina

Banlı Kullanıcı
Öldü.. Insanlarla olan iliskilerimiz hayvanlarla olan iliskilerimizden cok daha farklidir aslinda.. Fakat bu insandan insana degisen bir durum. Ben bir hayvana baglanirsam tam baglanirim ama insanlarla olan iliskim o derece ilerlemez.

Dediğim gibi ben de öyleydim eskiden ama belli bir yaştan sonra kan kardeşlerime çok bağlandım.O kadar onlara kendimden daha çok güveniyorum..

Perina

Banlı Kullanıcı
Zamanla demek istediginizi anlarim sanirim. :)

Evet sanırım çok gençsiniz henüz.Evet henüz çok erken olabilir bunu anlamanız ama ben gençlere bunun hatırlatılması gerektiğini düşünüyorum.Bir kızım olsaydı bunu illaki söylerdim ona da:)

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Evet sanırım çok gençsiniz henüz.Evet henüz çok erken olabilir bunu anlamanız ama ben gençlere bunun hatırlatılması gerektiğini düşünüyorum.Bir kızım olsaydı bunu illaki söylerdim ona da:)

Gün gelecek kiziniza söyleyebileceksiniz, inaniyorum. :)

Perina

Banlı Kullanıcı
Gün gelecek kiziniza söyleyebileceksiniz, inaniyorum. :)

Sizin sezgilerine güvenmemi söyledi şimdi içimdeki ses:) Sizgencecik bir insasınızhenüz.Melekler çoktur yanınızda.Ben gençleri çok sever ve güvenirim..Allah söyletmiştir belki size bunu..