paylaşmak istediğim farklı bir olayım var

qülqüzeli

Kayıtlı Üye
Aranıza yeni katıldım..
Evliyim ve bir yaşında bir oğlum var. Doğum yaptıktan 1 hafta sonra çok uykusuzluk çektiğim için yatak odasına gidip biraz kestirmek istedim. Annem yapma etme dediysede dinlemedim,eşimin ceketini yanıma alıp(bir arkadaşım bu şekilde korunabileceğimi söylemişti) soluma doğru yatıp uykuya daldım.. Benim uykum hep hafiftir,her çıtırtıya uyanırım ve tam daldığım anda bişeyin varlığı beni rahatsız etti. Gözümü açtığımda yerde annem oturuyordu ve simsiyahtı (ama annem olduğundan eminim) Gözlerinin içide siyahtı ve bana ''ben sana tek başına yatma demedim mi?'' dedi.'' Anne birşey olmaz yaa'' dedim ve o anda üstüme yüklenen şeyin tarifini bile yapamam size. Boğuluyorum zannettim... Çırpındıkça vücudumun sabit durduğunu ve yerimden oynayabildiğimi farkettikçe daha çok korktum.. Vücut sabit, ruh içinden çıkabiliyor... :( Başladım dua etmeye.. Yaklaşık 2 dakika çırpındım sürekli dua ettim, en son Allah'ım nolur kurtar beni bundan dedim ve birden uçtular... Buna annemin tabiriyle ''karabasan'' dedik. Çünkü hala lohusaydım...

Gelelim bundan 2 ay öncesine..
Doğumumun üzerinden 10 ay geçmişti. Eşimle normal yattık ve uyuduk. Bir ara biri beni oturma odasına çağırdı ve kalkıp oraya gittim. Ama yarı uyku halindeyim. Odaya girdim ve birşeyler arıyorum ne olduğunu bilmiyorum! Tam o anda uyandım ve ne olduğunu anlayamadım.. Bu bir;

İkincisi bu olaydan 15 gün sonra, eşim yattı uyudu benim de uykum yoktu, oturma odasında koltuğa uzandım akvaryuma bakıyodum. Yarı uyku moduna girmişim. Odada yine bişeyin varlığını hissettim ve gözlerimi açmamla onu görmem bir oldu :(
Simsiyah bir karabulut, daha doğrusu duman gibi hareket halinde. Gözlerimi açınca onunla karşılaştım ve görmemle ilerleyerek kaybolması bir oldu. Yaklaşık 10 saniyelik bir durum. Yerimden sıçradım ve koşarak eşimin yanına gittim :(

Sizce bu yaşadıklarımın açıklaması nedir? Şimdiden o güzel yorumlarınız için teşekkürler...

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Aramiza hosgeldin.Gerçi bende yeniyim.Senin bu anlattiklarin hemen hemen herkese oluyor.Bu karabasan denilen durumun aslinda cok faydali oldugunu bilmem hic duydun mu?? Bazende tam uykuya dalinca aniden sicramalar oluyor.İnsan düstügünü zannediyor ve birde uyur gezerlik var.Bunlarin sirri hep arastirildi.Ben bir ara okumustum,gercekten cok faydali bilgiler vardi,yalniz aklimda kalan bir kisimda -o yasadiklarimiz olmazsa- uyuyan kisi kendi kendine zarar verebilirmis.Ben onu arastirayim kaynagi ile beraber paylasirim. Simdi bunu yazmam sadece biraz olsun rahatlaman icin. Gecmis olsun güzelim.Dualarini birakma.Bol bol oku.

S

SoNoL

Siteye hoşgeldiniz.
Aslında lohusaları başta şöyle olur böyle olur diye, genel olarak şartlandırmalar her zaman mevcuttur. Her kültürde bu ve benzer hikayeler vardır, çeşitli isimlendirmeler verilmiştir. Aslında lohusalık sendromu denen bilimsel bir tanı mevcuttur. Eski dönemlerde böyle bir tanı olmadığından, anne çeşitli nedenlerle bir takım normal olmayan davranışlar sergilediğinde bunu hep doğa üstü varlıklara yormuşlar ve bu günümüze dek sürüp gelmiş. Aşağıda yazacaklarım uzman bir Doktorun araştırmalarıdır:
Doğum sonrası depresyon için risk faktörleri şunlardır; Geçmişteki ruhsal sıkıntılar (depresyon, bunaltı, kaygılar), evlilikle ilgili sorunlar, ailede ruhsal hastalık öyküsü, evli olmama, istenmeyen gebelik, annelik rolü için hazırlıksız olma, ilk gebelik olması, doğum korkuları, sosyal desteğin olmayışıdır.

Doğumla birlikte değişen rol tanımları (çift olmaktan anne, baba olmaya geçiş) ve bebek bakımının getirdiği psiko-sosyal stresler ruhsal sorunların ortaya çıkmasını tetikleyebilir. Gebelik süresince evlilik gerilimi ve doyumsuzluğu, istenmeyen hayat olayları ileri sürülmüş nedenlerdendir. Özellikle eşlerinden yeterli destek alamayan, evlilik ilişkilerinde sorunlu olan kadınlarda doğum sonrası depresif belirtilerinin ortaya çıkma riski yüksektir.

• Şiddetli hüzün ya da boşluk duygusu; duygusal küntlük ya da duyarsızlık
• Aşırı yorgunluk, enerji eksikliği gibi bedensel yakınmalar
• Aile, arkadaş ya da keyif veren etkinliklerden uzak durma
• Bebeklerini yeterince sevmedikleriyle yada bebeğin beslenmesiyle, uykusuyla ilgili endişeler, bebeğe zarar verme korkusu
• Konsantrasyon güçlüğü
• Bellek zayıflığı
• Psikomotor hareketlilikte artış, yerinde duramama
• Endişe, sinirlilik, sıkıntı, bunaltı, kendiliğinden ağlamalar ve panik atak
• İştahsızlık, kilo kaybı, uykusuzluk• Bebekle ilgilenmek istememe ve bebeği öldürmek istemeyle ilgili düşünceler
• Mutlu olmaları gerekirken çökkün duygulara sahip oldukları için suçluluk duygusu, ilgi ve istek kaybı.
Sanırım bu etmenlerden bir veya birkaçı, sizin tek kalmamanız gerektiği de söylenince bilinçaltında zaten bir korku oluşmuş ve bunun etkisinin devamını da yaşıyor olabilirsiniz. Naçizane fikrim, Ayetel kursi bir koruma kalkanıdır diye biliyorum, bunu okuyun güç kazanırsınız. Bebeğinizin varlığının mutluluğunu yaşayın ve hiç korkmayın, üstün olan sizsiniz bunu unutmayın.

lost66

Banlı Kullanıcı
Abla senin şu karabulut duman mevzusu banada oldu aynısı hemde.Yalnız ben 18 yaşında genç bi delikanlıyım. Bendede şu oldu gece uykuda ağırlık çöktü kış ayındayız tabi kanepede yatıyorum,soluma bi döndüm o kara duman gibi yüzümü tırmalıyo sanki lakin hiç bişey yapamadı hareket edebiliyorum ben. Bide lohusayken kadın ve çocuk yalnız kalmamalı çocuğa alkızı denilen şey geliyo,kırkı çıkana kadar yalnız kalmayacak bu bilinen şey,annenizi görmüşüsünüz karabasanmı bilemem çünkü karabasanı insan formunda olduğunu sanmam.İnsan formuna giren bi cindir.Gözleride simsiyah olur. Ama lohusa dönemi olduğu için bide ağırlık felan çökmüş kesinlikle kara basandır. Benim annemede olmuş kardeşime hamileyken hastanede yatıyodu,doğum yaklaştı,annemin başına bi yumruk gibi o siyah şey vurmuş odur budur başı ağrır arada. Bide gündüz gözüne yatak odasına girmiş annem anlatıyo zenci gibi bişeydi diyo ağzıma çöktü hareket edemedim dedi elini ısırdım kayboldu dedi. Tavsiye dua okuyun nas felak ayetel kürsü. Ben şu duman gibi şeyi gördüm acaba başka gören varmı diyodum demekki doğruymuş. Banada olurdu 5. sınıfa giderken babamın sesini duyar gece tv izliyodur deyip salona koşardım,halk arasında bu olaya conguluz diyolar,cinmi karabasanmı bilemem. Allah a sığının

Rapistic

Kayıtlı Üye
İş
Sataşıcı
Yazdıklarınızı okurken korktum ama sonradan bunun bilinçaltınızın size bir oyun, bir tuzak, bir komplo, öldürmeye teşebbüs olduğunu fark ettim. :) (Evet biliyorum abarttım. Saçmaladım )

Bence korkulacak bir şey olmamalı. Zihin açıklık- kapalılık arasında git gel yaparken ortaya çıkabilir bu tarz durumlar.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bu mesafeden bu duruma kesin birşey diyemem.

Ama iki tahminde bulunabilirim.
1. si Anadolu da lohusa kadınları rahatsız ettiği söylenen
alkarası - albastı adlı bir varlıktan bahsedilir.
Benimde bir tanıdığım vardı ; buna benzer bişey yaşadı.
Ama şimdi anlatıp sizi korkutmayım.

2. si de hamilelik ve doğum sürecinin
kadınları hormonal, psikolojik ve biyolojik yönden
dengesizliklere zorladığından dolayı olabilir.
Yani gerçek değilde geçici bir sanrı veya hayal.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tekrar ederse bunları özet halinde toplayıp Uruma mesaj yazın. Kontrol talebinde bulunun.

qülqüzeli

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için sağolun ama bana anlatılan o kadar lohusa hikayesi vardı ki inanın hiçbirine inanmadım.Zaten gidip içeri yatmamın sebebide oydu. Öyle saçmalık olmaz deyip dururdum.Acaba diyorum; aslında bilinçaltımda yatan bi korkumu vardı, belkide ondan dolayı yaşadım.Çünkü genelde öyle şeylerden korkmam.Yaşayınca durum değişiyor tabi :)

Eğer tekrar böyle bişey yaşarsam sizinle paylaşacağım, tekrar teşekkürler..

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Duman Şeklinde Bende Varlıklar Gördüm Size Saldırmalarının Nedeni bana sorarsanız özel durumlarınızdan dolayıdır özel durumlarda melekler koruyamaz sizi !

lost66

Banlı Kullanıcı
Aynen öyle özel durumda melekler olmaz! Erkeklerdede geçerli kadındada. Hocamız anlatırken gusulü. O bilgisayarın antivürüs programı neyse ,gusülde insan için o demek diye çok doğru.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Duman Şeklinde Bende Varlıklar Gördüm Size Saldırmalarının Nedeni bana sorarsanız özel durumlarınızdan dolayıdır özel durumlarda melekler koruyamaz sizi !

Aynen öyle özel durumda melekler olmaz! Erkeklerdede geçerli kadındada. Hocamız anlatırken gusulü. O bilgisayarın antivürüs programı neyse ,gusülde insan için o demek diye çok doğru.

Kim diyor olmaz diye Allah aşkına? Kim bunları fetva verenler?
Lütfen bir şey diyorsanız da araştırın ve biraz mantığınızla bakın. Başkalarının sözlerini değil kendi sözlerinizi yazın. Resim olan eve, köpek olan yere, tuvalete vs. vs. gelmezlermiş. Bunu söyleyen mahallenizin imamı da olsa, diyanet işleri başkanı da olsa kırk şeyhin torunu bilmem hangi şeyh de olsa yalancıdır. Ben şimdi tek başıma bu yalanlarını ortaya çıkaracağım. Bunu hala savunan varsa aşağıdakilere rağmen ben bir şey demiyorum. Gerisini Allah'ın size verdiği ''akıllara'' bırakıyorum.
Şimdi size sorarım, siz de öğrendiğiniz yerlere gidin sorun bakın yüzleri ne hale gelecek.
- Sürekli kayıtda bulunan yazıcılar
- Sizi korumak için gönderilmiş olanlar
- Canınızı almak için seçilmiş Azrail ve onun melekleri
Bunlar Kuran'da gayet net ve açık yazılı. İsteyene sure de veririm merak eden açıp okur. İyi de olur.
SORU:
Bana öyle bir özel durum anlatın ki veya söyleyin ki bu melekler orada o an görev yapamasın.
Melek ayrımı olmaz değil mi? Melek melektir. Evet bekliyorum ya siz yanıtlayın ya da bunları öğrendiğiniz kimseler yanıtlasın. Eğer ki yanıt yoksa sizden ricam bir daha ne bu forumda ne de başka yerde bunları yaymayın. Hem de sonuna öyle kesin ve keskin gibi ünlem işaretleri hiç koymayın.

lost66

Banlı Kullanıcı
Tamamda. Kayıtta bulunanlar var. Ama koruyanlar öyle bi durumda olmuyo. Bu yüzden insan bedeninin başka varlıklara savunmasız olduğu an odur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tamamda. Kayıtta bulunanlar var. Ama koruyanlar öyle bi durumda olmuyo. Bu yüzden insan bedeninin başka varlıklara savunmasız olduğu an odur.
Vallahi benim getirdiğim kayıt Kuran. Melek ayrımı da olmadığına göre? Demek ki melekler her an her yerde olabiliyor. Benim burada vurgulamak istediğim kesin ifadelerden kaçınılması gerektiği.

S

SoNoL

Vallahi benim getirdiğim kayıt Kuran. Melek ayrımı da olmadığına göre? Demek ki melekler her an her yerde olabiliyor. Benim burada vurgulamak istediğim kesin ifadelerden kaçınılması gerektiği.

Yerden göğe kadar haklısınız. Ben şahsen bıktım şu özel durumlarda dua edilirmi, yok şu olurmu, bu olurmu denilmesinden ve yargıya varılmasından. Burada biyoloji ve anatomi dersi de vermek gerekecek bundan sonra. Dini olarak da, arkadaşlar; Kadınların özel durumu Allahın bir lutfudur. Ve meleklerde yanında olmaz, diye bir şeyde yoktur.

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
değerli kardeşim
öncelikle geçmiş olsun.vucudumuz zayıfladığı anlarda onların daha fazla istismar ve tecavüzlerine uğruyoruz..öncelikle beslenmenize d,kkat edin,.uyumadan önce bazı dualar okuyup etrafınıza üfürün..(.birsüre daha ama etkisini giderek azaltarak ufak tefek karartılar şeklinde görmeye devam edebilirsiniz.bu durumda panik olmayıp dualarınızı aklınıza getirmeye ve okumaya gayret edin)eminim kısa süre bunlardan kurtulacaksınız ama kurtulamıyorsanız işte sorun burda,bence büyü işleriyle uğraşmayı bırakın,size göre değil.dönüp dolaşıp size musallat oluyorlar...

qülqüzeli

Kayıtlı Üye
kurtyıldızı kardeşim,ben büyü işiyle uğraşmıyorum çünkü Allah korkum var..şu aralar iyiyim şükür..inşallah birdaha başımıza bu tür kötülükler gelmez..AMİN.