şans

yuppi_77

Kayıtlı Üye
ŞANSLI DOĞULMAZ, ŞANSLI OLUNUR….
Herkes kendi şansını kendi yaratıyor…
Prof. Wiseman’a göre şanslı ve şanssız insanlar arasındaki dört temel fark:
1- Şanslı insanlar daima tesadüflere bağlı fırsatlarla karşılaşıyor. Yaşamlarında çok olumlu etkileri olacak insanlarla tesadüfen tanışıyor ve ilginç fırsatlarla karşılaşıyorlar. Şanssız insanlar ise bu tip deneyimleri çok az yaşıyor.
2- Şanslı insanlar sebebini bilmeden doğru kararlar veriyor. Hangi kararın çıkarlarına olacağını ya da kimin güvenilmez olduğunu bilebiliyorlar. Şanssız insanların kararları ise hep yanlış oluyor, hayal kırıklığı yaratıyor.
3- Şanslı insanların hayalleri sihirli bir değnek değmişcesine bir anda gerçekleşiyor; amaçlarına ulaşıyorlar. Şanssız insanlar için durum yine bunun tam tersi: Hayalleri fanteziden öteye gitmiyor.
4- Şanslı insanlar, şanssızlığı şansa döndürme yeteneğine sahipler. Şanssız insanların böyle bir kabiliyeti yok ve kötü şansları onlara her zaman mutsuzluk ve başarısızlık getiriyor.
Peki ya psişik duygular?
Araştırmalar, aslında şans meselesinin de pozitif düşünceyle göbekten bağlı olduğunu gösteriyor. Sadece Prof. Wiseman değil, tüm uzmanlar; algıları açık, çevrede olan bitene meraklı, hızlı hareket edebilen, çabuk karar veren, riskten korkmayan, mutlu ve pozitif insanların daha şanslı olduklarını vurguluyor.
Kişisel Gelişim Uzmanı Nil Gün de, “Şanssızlıkların, kendisini şanssız olarak addeden kişiyi bulması çok doğaldır. Çünkü bu inancı karşısına çıkan fırsatları görmesine engeldir,” diyor.
O halde ne yapıyoruz?
Önce hayata olan bakışımızı pozitife çeviriyoruz. Çevremizde olan bitene dikkat kesiliyoruz, gelen fırsatlardan kuşkulanmak yerine onları birer şans olarak değerlendirip, riskleri göze alıyoruz…
Ve tabii ki Prof. Richard Wiseman’ın araştırmasının ortaya koyduğu “Şansın Dört İlkesi”ni şiar ediniyoruz…
Şansın dört ilkesi
1. ilke:
Tesadüflere bağlı fırsatları çoğaltın!

• Şanslı insan güçlü bir “şans ağı” inşa eder ve bunu korur.
• Şanslı insan hayata daha esnek ve sakin bakar.
• Şanslı insan daima yeni deneyimlere açıktır.
2. ilke:
İş sesinizi dinleyin!

• Şanslı insan, iç sesini ve sezgilerini kullanarak başarılı kararlar verir.
• Şanslı insan, sezgilerini yükseltecek adımlar atar.

3. ilke:
Geleceğin iyi olacağını düşünün!

• Şanslı insanın gelecekle ilgili beklentileri, hayallerini gerçekleştirip amaçlarına ulaşmasını sağlar.
• Şanslı insan, şansının gelecekte de süreceğini düşünür.
• Şanslı insan, başarı olasılığı çok zayıf da olsa amacına ulaşmak için çaba gösterir ve başarısızlığa direnir.
• Şanslı insan, başkalarıyla etkileşiminin başarılı olacağı beklentisindedir.

4. ilke:
Kötü şansı talihe dönüştürün!

• Şanslı insan, kötü şansını talihe dönüştürme yeteneğine sahiptir.
• Şanslı insan, kötü kaderin iyi yanını görür.
• Şanslı insan, başına gelen talihsiz bir olayın uzun vadede en iyi şekilde sonuçlanacağına inanır.
• Şanslı insan, şanssızlıkların üzerinde durmaz.
• Şanslı insan, gelecekte daha fazla talihsizlik yaşamamak için yapıcı adımlar atar.

“Şans öğrenilebilir!”
Kaynak : http://www.kendinigelistir.com/sansli-dogulmaz-sansli-olunur/#ixzz1fBbcT8Vc

Denemekte fayda var..

Umarım herkezin şansı bol olur...

Sevgiyle...

Perina

Banlı Kullanıcı
Yazı okunmuyor:(

Ve nick isminiz ile bu konu başlığı ahenkli olmuş:) Ne güzel..Bu yazıyı merak ettim acaba havaara uçurur mu yupyy diye ,bu açıdan merak ettim şimdi:)

yuppi_77

Kayıtlı Üye
ewt yazı okunmuyor.... kötü şans benim için... :S yazı rengini ayarlayamamışım :)) ama hayat berbat bile olsa hep yuppiiiiiii.....
sonsuz sevgilerimle...

Perina

Banlı Kullanıcı
ewt yazı okunmuyor.... kötü şans benim için... :S yazı rengini ayarlayamamışım :)) ama hayat berbat bile olsa hep yuppiiiiiii.....
sonsuz sevgilerimle...

Ne güzel bir yaklaşım bu..Ve şansım oldunuz bugün siz..Yani böyle güzel sözler beni çok mutlu ederde..Ben de size sonsuz sevgilerimi göndermek istiyorum.

Biliyormusunuz bugün nette aynı durumu bende yaşadım.Bir yazım siyah gidecekti ama Allah'dan ön izleme yapmıştım o yazıda.Şöyle düzelttim:Yazıyı sildim.Ve alıntı yaptığım yerden tekrar kopyaladım.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Bu tür siyah arka planı göz önüne almadan yazılan yazılar için ctrl + a yapın...

Perina

Banlı Kullanıcı
Bu tür siyah arka planı göz önüne almadan yazılan yazılar için ctrl + a yapın...

Teşekkürler Sevgili BattleFury..

Yazıyı şimdi okuyabildim ve çok sevdim.Rep verecektim ama hakkım doldu da:) Ve evet ben bu kuralların hepsini uyguluyormuşum bilmeden.

Ama şu da var.Yay burcu doğuştan şanslıdır aslında.Uygulamasada şans zoraki de olsa kapımda olurdu biliyorum:) Hissediyorum:) Ama şu da var.Yay burcunun son gününde doğduğum için Satürn'ün ünlü şanssızlıkları da var bende..Şansın-şansızlığın ,iyimserlik- kötümserliğin tuhaf bir karışımıyım işte:)