Sizce bunun sebebi nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gallant

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, normalde oldukça sakinimdir, fakat hayatımda iki kere gerçek anlamda sinirlendim ve ikisinde de sinirlendiğim kişiye bir zarar vermemek için haklı olsamda sustum (normalde de yaşadıklarımı hep içime atarım). Bu iki sinirlenmemde de felç geçiriyormuş gibi ellerim istemsiz olarak kapanıyor ve kolay kolay açamıyorum, dudaklarım titriyor ve ayaklarım inanılmaz derecede uyuşuyor. Bu anlattıklarımın aynısını esmaül hüsna okurken de yaşadım. Fakat sinirli falan değildim yatağımda gece vakti bağdaş kurmuş bir şekilde esmaül hüsna okuyordum, yavaş yavaş bu anlattıklarımın aynısını yaşadım. Bu şekilde ikinci gece de aynı şeyler oldu. Sizce bunun sebebi nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Katarina

Kayıtlı Üye
Sevgili gallant,

Öfkenizi dışarı vurmayıp sürekli kendi içinizde yaşadığınız için;vücudunuzun bu şekilde tepki verdiğini düşünüyorum.

''Haklı olsam da sustum''Demişsiniz..Bu büyük bir sorun bana kalırsa.İnsanları kırmaktan bu kadar korkmayın.Zaten sakin yapıda bir insana benziyorsunuz.

İnsanlar; sizin sinirlendiğinizi anladıklarında gereken yerde durmayı bileceklerdir.Böylece sizinde ne etrafınıza nede kendinize zararınızın olmayacağını düşünüyorum.

Sevgiyle kalın..

gallant

Kayıtlı Üye
Sevgili gallant,

Öfkenizi dışarı vurmayıp sürekli kendi içinizde yaşadığınız için;vücudunuzun bu şekilde tepki verdiğini düşünüyorum.

''Haklı olsam da sustum''Demişsiniz..Bu büyük bir sorun bana kalırsa.İnsanları kırmaktan bu kadar korkmayın.Zaten sakin yapıda bir insana benziyorsunuz.

İnsanlar; sizin sinirlendiğinizi anladıklarında gereken yerde durmayı bileceklerdir.Böylece sizinde ne etrafınıza nede kendinize zararınızın olmayacağını düşünüyorum.

Sevgiyle kalın..

Öncelikle tavsiyeniz için teşekkürler. Ben de bu huyumu değiştirmek istiyorum ama birisine bir karşılık verdiğimde kendimi bir daha hiç tutamayacakmışım gibi geliyor, bu yüzden hep bu şekilde davranıyorum.

Katarina

Kayıtlı Üye
Öncelikle tavsiyeniz için teşekkürler. Ben de bu huyumu değiştirmek istiyorum ama birisine bir karşılık verdiğimde kendimi bir daha hiç tutamayacakmışım gibi geliyor, bu yüzden hep bu şekilde davranıyorum.

Sakin yapıda bir insan sinirlendiğinde çoğu insan sessiz kalmayı tercih eder.Çünkü gerçekten ürkütücüdür :)

Bana kalırsa bir seferde kendinizi tutmayın ne kaybedersiniz ki?

ali42

Kayıtlı Üye
İş
Tarih Öğretmeni
Kendimize zarar vermemek şartıyla öfkemizi cansız varlıklara yönelterek o sinir bozucu şeyden
kurtulmuş oluruz,ayrıca sinirli olduğumuz durumlarda yürüyüş ve koşu yapmak vücuda gayet iyi geliyor,yukarıda anlattığınız durum sinirsel kitlenmeden başka bir şey değil,öfke ve üzücü durumları içe atmak doğru değil dışa doğru bir şekilde çıkarmak en güzelidir,aynen vücuttaki statik elektriği toprağa aktarmak gibi.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef

aman kardesim,cok dikkat etmeni tavsiye ederim,hatta bir doktora görünsen iyi edersin.ALLAH korusun,bu durum sonunda cinnet gecirirsin,etrafina zarar verirsin,veya kendine bir zarar verebilirsin.ve en önemlisi hasta olursun.cogu kanser sebebi sinirdir,Kendine iyi bak kardesim.:driving:

gallant

Kayıtlı Üye
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim fakat benim sorum neden bu olay esmaül hüsna okurken tekrer etti?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Nikotin ve alkol gibi sinirlenmek de beyin hücrelerine hasar verebiliyor. Hatta sinapslar arası bioelektronik iletişimde sorunlar çıkarıyor. Hücreler ölebiliyor. Bu bazı kişilerde damarlara da etki ederek tansiyon durumu ve kalp ritmi sorunlarına da neden oluyor. Yani mesele beyin.
Demek ki artık ne okuyorduysanız ve ne okuyorduysanız benzer bir his yaşadınız, o anı hatırladınız veya benzer bir anı ki beyninizde aynı durum oluştu ve tepki de bu şekilde tekrar etti. Acaba merak ettim de, sinirlendiğiniz ve üzüldüğünüz o olay için mi esma okuyordunuz?

gallant

Kayıtlı Üye
Nikotin ve alkol gibi sinirlenmek de beyin hücrelerine hasar verebiliyor. Hatta sinapslar arası bioelektronik iletişimde sorunlar çıkarıyor. Hücreler ölebiliyor. Bu bazı kişilerde damarlara da etki ederek tansiyon durumu ve kalp ritmi sorunlarına da neden oluyor. Yani mesele beyin.
Demek ki artık ne okuyorduysanız ve ne okuyorduysanız benzer bir his yaşadınız, o anı hatırladınız veya benzer bir anı ki beyninizde aynı durum oluştu ve tepki de bu şekilde tekrar etti. Acaba merak ettim de, sinirlendiğiniz ve üzüldüğünüz o olay için mi esma okuyordunuz?

Hayır, zaten ilk defa başıma gelmişti iki sinirlenme halimde 1 hafta arayla olmuştu. Esma okumamda bu olaylardan 4 ay sonra oldu. sürekli sinirli değilimdir. Sakin olduğumu yazmıştım zaten. Ben o an o kişilere kızdım fakat 1 gün sonra kızgınlığım gitti.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hayır, zaten ilk defa başıma gelmişti iki sinirlenme halimde 1 hafta arayla olmuştu. Esma okumamda bu olaylardan 4 ay sonra oldu. sürekli sinirli değilimdir. Sakin olduğumu yazmıştım zaten. Ben o an o kişilere kızdım fakat 1 gün sonra kızgınlığım gitti.
Sürekli kızgınlıkla zaten ilgisi yok. Bir de hangi esmaları ne şekilde okuyorsunuz hangi amaçla? Bunu da anlamak lazım.

gallant

Kayıtlı Üye
Sürekli kızgınlıkla zaten ilgisi yok. Bir de hangi esmaları ne şekilde okuyorsunuz hangi amaçla? Bunu da anlamak lazım.

Okuduklarımı hatırlıyorum. er rahman, er rahim, es samed, er rezzak, el celil, el vehhab, el kabid hepsini 100'er defa okudum yarısından sonra kasılma yaşadım ve okudukça bu arttı.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Okuduklarımı hatırlıyorum. er rahman, er rahim, es samed, er rezzak, el celil, el vehhab, el kabid hepsini 100'er defa okudum yarısından sonra kasılma yaşadım ve okudukça bu arttı.

İlk olarak:
''Er Rahman, Er Rahim, Es Samed, Er Rezzak, El Celil, El Vehhab'' tamam bunları rızk, kazanç ve güç için okudunuz anlaşılıyor ki.
Ancak:
''El Kâbid'' okuma sebebiniz neydi? Normalde ''El Kâbid'' tek başın bildiğim kadarıyla açlıktan kurtulmak, düşmandan korunmak ve bazı sırları bilmek için Ya Kâbid diye okunur.

Kâbid: “Daraltıp sıkan”, “Kıtlık veren”
Bâsit: “Açıp genişlik veren”,“Bollaştıran”
Olarak ikisi bir arada geçer.

Ruzbihan66

Kayıtlı Üye
''El Kâbid'' okuma sebebiniz neydi? Normalde ''El Kâbid'' tek başın bildiğim kadarıyla açlıktan kurtulmak, düşmandan korunmak ve bazı sırları bilmek için Ya Kâbid diye okunur.

Kâbid: “Daraltıp sıkan”, “Kıtlık veren”
Bâsit: “Açıp genişlik veren”,“Bollaştıran”
Olarak ikisi bir arada geçer.
Bir seyi ögrenmek istiyorum. Madem Kabid isminin manasi daraltan, kitlik veren ise neden okundugunda tecellisi acliktan kutariyo?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...