platonik aşk için öneriler ve yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ank_larimar

Banlı Kullanıcı
uzun yıllardır unutamayıp beklediğin .... ,onun hayaliyle yatıp kalktığın,sanki bugün gelecekmiş ya da bir şeyler yazıp söyleyecekmiş gibi sana bir başka oluşun o gün aynalarda. içindeki o umut o his. onsuz geçen her saniyeye lanetlerin bitmek bilmez hayat,tanrı sorgulamaların. aşk...

bir öneri, bir dua ,bir uygulama gerek.

brokoli

Kayıtlı Üye
aynen benım ıcınde gecerlı cok fenayım.karsılıksız ask beslıyorum bırıne

yasmn26

Kayıtlı Üye
Aynen ben de karşılıksız aşk besliyorum ama bunun için bir şey yapmıyorum. Çünkü duygularımdan iyice emin olmak istiyorum. Onu elde edemediğim için bu kadar aşık olabilirim. Belki elde edince her şey bitecek. Zamana bıraktım, düşünmemeye çalışıyorum.

gizliyim

Kayıtlı Üye
Bence.. oluruna birkmak, zamanla yeni insanlarla tanisilir ve platonik Ask tatli bir ani olarak kalir.
Orta Okul askininizi düsünsenize bir.. yada hayatta unutmamam dediginiz kisileri.

Hayat böyledir iste.. eski bir Sarki sözü geldi akli

Unutulmaz deme bana unutulur unutulur
Kapanır en derin yara acısı da unutulur

Bir rüyadır gelir geçer
Her aşk bir gün hayal olur
Unutulmaz denen günler
Unutulur unutulur

Bu hayat böyledir dostum
Yaşanan gün mazi olur
En değerli hatıralar
Bir gün gelir unutulur

En acı dermandır yıllar
Sen dursan da dünya döner
Kalbini dağlayan yangın
Yavaş yavaş küle döner

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Gidip söyleyin o zaman platonik olmaz. En fazla reddeder siz biraz acı çekip yasınızı tutup yolunuza devam edersiniz. Bence platonik aşklarda kaybetmekten korktuğumuz kendi fantezimizdir.

İyi forumlar

ank_larimar

Banlı Kullanıcı
işin kötü yanı da bu ya. duygularımdan haberdar. off ne zor bi iş bu ya. arkadaşlar bir tavsiye etkili uygulama bekliyorum acil!

Perina

Banlı Kullanıcı
işin kötü yanı da bu ya. duygularımdan haberdar. off ne zor bi iş bu ya. arkadaşlar bir tavsiye etkili uygulama bekliyorum acil!

Bence o kişinin haberdar olması acıyı artırır.Haberi olmasa daha iyi bence..Ve yukarıdaki şarkı bence sorununuza çok güzel bir cevap olmuş.Ben de severim bu şarkıyı..

oddyseus95

Kayıtlı Üye
Demek ki beraber olmamanız daha hayırlıymış bide öyle düşün, belki de karşına daha çok sevebileceğin biri çıkacak.. En iyisi oluruna bırakmak .

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Muhtemelen o kişiye değil, kendi içinizde yarattığınız kişiyedir hissettikleriniz...
Yakınlaşıp birşey yaşasanız da büyük ihtimal duygularınız sona erecektir.
Aşık olduğunuz kişinin kim olduğunu bilmiyorsunuzdur. İçinizde idealleştirdiğiniz kişiye aşıksınız %99...

Kendimce platonik aşkın tarifi :)

Sevgiler

AJA

Elit Üye
Platonik aşk tutkudan ibarettir ; ona dokunduğunuz an müthiş duygu dolu BÜYÜ bo-zu-lur :)
:)

ermanakca

Banlı Kullanıcı
İnsanlar beyendikleri bedenlere hayallerindeki ruhları koyup adına aşk derler aşk diye birşey yok aslında kime ne anlam yüklerseniz o kişi sizin için odur .

ank_larimar

Banlı Kullanıcı
4 yıl oldu unutulmuyor ki. karşına çıkan insanlarada bu konuda fırsat veremiyosun çünkü aklında o var sürekli. asıl merak ettiğim ise ben bukadar yoğun şeyler hissederken o bu hisleri hiçalgılamıyomu. yani düşünce gücü telepati vs.. yazık ya vallahi yazık şu hailme bak. yazıklar olsun bana kula kulluk ediyorum resmen.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Algılaması için onun da yoğunlaşması gerekir. Size karşı kapalıysa algılayamaz.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Platonik aşk tutkudan ibarettir ; ona dokunduğunuz an müthiş duygu dolu BÜYÜ bo-zu-lur :)
:)

Doğrudur... bu konuya diyebilecek bir şey bulamadım bende yorumlardan birini onaylıyım dedim... :D :)

ama hissederek onaylamaya çalıştım, bilin yaani :D

ank_larimar

Banlı Kullanıcı
yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler birkere daha ama bukadarmı umutsuz benim durumum ya. off off. neden hayal ve tasavvur edilen hayalde kalırki sadace bu platonik aşk için değil mesela yapmak istediğiniz işle de ilgili ele alınırsa.. nerde çekim yasası ve kuantum ilkeleri. görelim!.....

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler birkere daha ama bukadarmı umutsuz benim durumum ya. off off. neden hayal ve tasavvur edilen hayalde kalırki sadace bu platonik aşk için değil mesela yapmak istediğiniz işle de ilgili ele alınırsa.. nerde çekim yasası ve kuantum ilkeleri. görelim!.....

O zaman bir de kendinize şunu sorun;

"Neden karşılıksız bir aşkı tercih ettim? Neden hayatıma bunu çektim?"

Mutlaka sebepleri vardır. Kuantum ve çekim yasaı diyorsanız bu durumu hayatınıza siz çekmiş olmalısınız...

Perina

Banlı Kullanıcı
Jungfrau,Ermanakca ve MarlaSinger bence güzel tanımlamalar yapmışlar yine..

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
İçinizde kalacağına gidin söyleyin. İnceldiği yerden kopsun. Ya karşılık verecek ya da reddecek. Bu korkuyla yaşamayın. Belki o da size karşı boş değildir. Eğer istemiyorsa da siz sevmeye devam edeceksiniz zaten, sizin onu sevmemeniz için sizi engelleyecek değil ya. Ama en azından bu durumu açıklığa kavuşturmuş olursunuz.
Sevgiler.

Perina

Banlı Kullanıcı
İçinizde kalacağına gidin söyleyin. İnceldiği yerden kopsun. Ya karşılık verecek ya da reddecek. Bu korkuyla yaşamayın. Belki o da size karşı boş değildir. Eğer istemiyorsa da siz sevmeye devam edeceksiniz zaten, sizin onu sevmemeniz için sizi engelleyecek değil ya. Ama en azından bu durumu açıklığa kavuşturmuş olursunuz.
Sevgiler.

Jugfrau'nun da dediği gibi bu yaptığınız anda büyük ihtimalle bitecektir.Zaten aşkların çoğu biter.Çünkü gerçek olanı sonsuz olur ancak ve buna rastlama ihtimali yok denecek kadar azdır.Dokunmamak daha iyi sanki.Tabi bitmesini istemiyorsanız:)

Aslında,haklısınız sanki, dokunmak mı gerek acaba? Çünkü gerçek olmayan birşey bitse daha iyi öyle değil mi? :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
benimde basimda bu platonik ask,denilen duygu var 4 senedir taniyorum cok iyi arkadasiz.artik ne yapacagimi sasirdim.bazen.beni kiskandigini hissediyorum.duygulari da var gibi.ama bunlar sadece benim hissettiklerim.ya hic aranizda biri yokmu.ben onunda bana karsi duygusu varmi,yokmu nasil anlarim????anlamam icin ne yapmam lazim.bir sey daha var.bizi taniyan herkez,bizim beraber oldugumuzu zannediyor.cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.

benimde basimda bu platonik ask,denilen duygu var 4 senedir taniyorum cok iyi arkadasiz.artik ne yapacagimi sasirdim.bazen.beni kiskandigini hissediyorum.duygulari da var gibi.ama bunlar sadece benim hissettiklerim.ya hic aranizda biri yokmu.ben onunda bana karsi duygusu varmi,yokmu nasil anlarim????anlamam icin ne yapmam lazim.bir sey daha var.bizi taniyan herkez,bizim beraber oldugumuzu zannediyor.cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.

birsey daha var.o akrep burcundan.bende ikizler
:banghead::banghead::willy_nilly::willy_nilly:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...