Farklı bir boyuta ışınlanmak..

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba bazı izlediğim dizilerde insanların ışınlanarak zamana meydan okuyarak. Geçmişe ve geleceğe gittiklerini gördüm astrala çıkmadan vücut üzerinde Işınlanmak Mümkün mü?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Teknik olarak mümkün. Pratikte görmedim ve duymadım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
biraz açıklarmısın bunu hocam..

Kuantum fizik şuanda atom altı parçacıkların aynı anda her yerde olabileceği yönünde teoriler geliştiriyor. Yani aslında biz zaten atom altı seviyede her yerdeyiz. Işınlanma konusuna gelince de, ışınlanma zaten artık mümkün. Sadece molekülleri tekrar bir araya toplamak mümkün değil şuanda. en son lazer demeti bir akvaryumdan diğerine nakledilebilmişti diye hatırlıyorum.
Bu bilimsel teori ve çalışmaları destekleyen mitolojik ve dini anlatılar da vardır.
İnsanların aynı anda (normalde günlerce sürecek uzaklıklarda) bir çok farklı yerde görülebilmeleri, uzaktaki şeyleri gidip görebilmeleri ve bir şeyler getirebilmeleri, göz kırpma süresinde yolculuklar yapmaları gibi anlatılardır bunlar. Mesele atom seviyesindeki titreşim frekansıyla alakalıdır denir. Bunu bütüne uygulayabildiğinizde duvarlardan geçmek, uzak yerlere ulaşmak mümkündür denir.
Örnekleyelim:
Duvara dokunun. Aslında dokunamazsınız! Dokundum dediğinizde bile dokunamazsınız. Çünkü atomlar bir birini iter ve tepki oluşur. Aranızda mikroskobik düzeyde boşluk vardır! Eğer atomlar bir birine izin verseydi duvara girerdi eliniz ve birleşirdi.
Düşünün ki siz kendi atomlarınızı ayrıştırabiliyor ve bütün adaptasyon sağlayabiliyorsunuz. O anda işte öyle bir titreşim düzeyine erişirsiniz ki ışık hızını aşmış olursunuz. Işık hızı 300.000 km/sn dir. Yani o hale erişebildiğinizde Ay'a 1.5 sn içinde ulaşırsınız. Ay'a gidip olduğunuz yere geri dönmeniz ise 3 sn sürer. Mesafe kısaldıkça süre de kısalır bu da ışınlanma demektir. Kaldı ki CERN'de yapılan deneylerde atomdan küçük partiküllerin nötrinoların saniyenin milyarda birinde 700 km yol aldığını saptadı. Yani ışık hızını da geçti.
Anlayacağınız gördüğünüz gibi bilim evet diyor, mitoloji destekliyor ama gerçekleştiği görülemiyor. :)

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Kuantum fizik şuanda atom altı parçacıkların aynı anda her yerde olabileceği yönünde teoriler geliştiriyor. Yani aslında biz zaten atom altı seviyede her yerdeyiz. Işınlanma konusuna gelince de, ışınlanma zaten artık mümkün. Sadece molekülleri tekrar bir araya toplamak mümkün değil şuanda. en son lazer demeti bir akvaryumdan diğerine nakledilebilmişti diye hatırlıyorum.
Bu bilimsel teori ve çalışmaları destekleyen mitolojik ve dini anlatılar da vardır.
İnsanların aynı anda (normalde günlerce sürecek uzaklıklarda) bir çok farklı yerde görülebilmeleri, uzaktaki şeyleri gidip görebilmeleri ve bir şeyler getirebilmeleri, göz kırpma süresinde yolculuklar yapmaları gibi anlatılardır bunlar. Mesele atom seviyesindeki titreşim frekansıyla alakalıdır denir. Bunu bütüne uygulayabildiğinizde duvarlardan geçmek, uzak yerlere ulaşmak mümkündür denir.
Örnekleyelim:
Duvara dokunun. Aslında dokunamazsınız! Dokundum dediğinizde bile dokunamazsınız. Çünkü atomlar bir birini iter ve tepki oluşur. Aranızda mikroskobik düzeyde boşluk vardır! Eğer atomlar bir birine izin verseydi duvara girerdi eliniz ve birleşirdi.
Düşünün ki siz kendi atomlarınızı ayrıştırabiliyor ve bütün adaptasyon sağlayabiliyorsunuz. O anda işte öyle bir titreşim düzeyine erişirsiniz ki ışık hızını aşmış olursunuz. Işık hızı 300.000 km/sn dir. Yani o hale erişebildiğinizde Ay'a 1.5 sn içinde ulaşırsınız. Ay'a gidip olduğunuz yere geri dönmeniz ise 3 sn sürer. Mesafe kısaldıkça süre de kısalır bu da ışınlanma demektir. Kaldı ki CERN'de yapılan deneylerde atomdan küçük partiküllerin nötrinoların saniyenin milyarda birinde 700 km yol aldığını saptadı. Yani ışık hızını da geçti.
Anlayacağınız gördüğünüz gibi bilim evet diyor, mitoloji destekliyor ama gerçekleştiği görülemiyor. :)
Açıklama için teşekkür ederim.. hocam.

Perina

Banlı Kullanıcı
Farklı boyutları ben de merak ediyorum ama orada hayırlı ve güzel şeyler göreceksem gitmek isterim.Yoksa bu boyut bile benim için yeterince korkunç zaten..Sanırım mesele kalp gözü açılması ve benimki bu gidişle zor açılır sanki..Kara noktaları çoğalttım çünkü..Ve bazen kara noktalar hiç gitmezmiş..Ve Sevgili La-edri'nin verdiği linki okumalıyım bence şuan..Belki bir fikir verir..Ama umut olacağını sanmıyorum..Boyutlardan nerelere geldim:(Ama bunları düşündürdü..Ve hakikaten merak verici şu boyutlar..

kapliyagos

Kayıtlı Üye
sayın chillout un dediği gibi bilimsel olarak atom altı parçacıklar heryerde olduğundan yani kararsız olduklarından dolayı mümkün kabul ediliyor...tarihimizde de keramet sahibi evliyaların ışınlanmasıyla yolculuk yaptıkları anlatılmaktadır...tekrar atomaltı parçacık olayına somuncu baba nın bursadaki ulucami nin üç kapısından aynı anda çıkarak gösterdiği kerameti dini örnek verebiliriz...ayrıca bazı insanların düşünce gücüyle ve ortak enerji kullanımıyla ışınlanma olayını gerçekleştirdiğini duymuştum...

S

SoNoL

Sevgili chillout' un yazdıklarına ek olarak;
Işınlanma denenmiş, bildiğimiz küp şekeri ışınlamışlar, fakat atomlarına ayrılmış. Diğer bir deyişle yan laboratuvara toz şeker olarak ışınlanmış. Bu deney de yeni değil, okuduğum kitabı hatırlayabilirsem burada paylaşırım.