Tuhaf Seyler Oluyor Biri Yardım Olursa Sevinirim

Styxq

Banlı Kullanıcı
Gecen iki gün önce anlattıgım olaydan sonra..

Bir olay daha oldu korkmuyorum ama psikolojimi bozmaya basladı bu olaylar .

Anlayan biri yol gösterirse sevinirim ne yapmam lazım aileme bassedemiyorum
Kafayı yedigimi düşünürler diye etrafıma acamıyorum deli derler diye..

Karmasada kaldım..

Odamda birseylerin oldugu zamanı hissediyorum ve yanımda durduklarını biliyorum suan yanımda olduklarını bildigim gibi..

Bunlardan nedense bir korkum yok ama son olay ..
Korkmama degil bu olayı nasıl çözmem gerektigine ne yapmam gerektiigine bilgi sahibi olan biri anlatırsa allah razı olsun ..

Benim tek anladıgım biri birsekilde benle irtibat kurmak istiyor ama ben izin vermiyorum neden oldgunu niçin oldugunu bilmiyorum rüyalarımda gördügüm bir mezarlık var hep aynı mezarı gördüm ..

Ve o mezarı yenilemisler ..o mezarın yerini biliyorum hep gördügüm biryer ama rüyada..

Neyse rüyayı geçelim olayı anlatayım bunun gibi rüya dısında yasadıgım tuhaf seylerde var..

Yatakta yatarken bir anda yanımda sırt üstü yatmıs bir sekilde ben senin abinim ... Korkma yardım edecegim sana dedi..

Sıkıntılarım var lakin bu seyler daha cok sıkıntı yaratıyor kafamı toplaya mıyorum ..

Dün yazdıgım konuda tek bir cevap yazılmıs allah rızası için yasadıgım seyler normal degil hayatım alt üst bir sekilde bu seylerde olmaya basladıgından beri kafamı toparlayamıyorum is güc insanlarla dialoglar hersey bitti bende

Gözlerim acıkken bir anda gözümün önünde berilen görüntüler ..
Tanımadıgım insanlar ve bazen biliyorum sacma dersiniz ama bunları ben yasıyorum ve eger butür seyler varsa ..
Ne yapmam lazım eger bu yasadıklarım psikolojikse tedavi görmem lazım.. Yardımcı olursanız sevinirim..

AJA

Elit Üye
Sevgili Marla gerçekten yaşanan doğa üstü olaylarda psikolog yardım edemiyor malesef..

Styxq

Banlı Kullanıcı
Bunun farkındayım ama bazı seyler var anlatamayacagım burda okadar insan var okadar seyler yasamıs tecrube sahibi olan bilen ve sonucunda ne oldugunu gören yani bunlar zihnimin oyunları ise bunu aileme acmam lazım ve saglam bir tedavi görmem lazım.

Ama buraya konu acmamdaki mayetin anlamsız birsekilde..

O bir anda gördüklerim hissettigim seyleri gercekte karsıma cıkması ..
Birinin nerde oldugu ne yaptıgı en azından tesadüf 1 kere olur karsıma cıkan 5 insanın daha cinsiyeti belli olmadan varlıgı bilinmeden 1 ay önceden söylemem sormam kafaya yatmıyor ..

Bundan actım buraya konuyu..

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
bunun farkındayım ama bazı seyler var anlatamayacagım burda okadar insan var okadar seyler yasamıs tecrube sahibi olan bilen ve sonucunda ne oldugunu gören yani bunlar zihnimin oyunları ise bunu aileme acmam lazım ve saglam bir tedavi görmem lazım.

ama buraya konu acmamdaki mayetin anlamsız birsekilde..

o bir anda gördüklerim hissettigim seyleri gercekte karsıma cıkması ..
birinin nerde oldugu ne yaptıgı en azından tesadüf 1 kere olur karsıma cıkan 5 insanın daha cinsiyeti belli olmadan varlıgı bilinmeden 1 ay önceden söylemem sormam kafaya yatmıyor ..

bundan actım buraya konuyu..

Ben sadece kendi fikrimi söyledim. Buradan bu kadar anlatmayla kimse nokta atışı yapıp size "şunu" yapın diyemez gibi geliyor...

Bazen bir konuya çözüm ararken birkaç yol denemek gerekir.

Eğer olacakları önceden bildiğinizi söylüyorsanız ve buna tanık olan birileri de var ise farklı durumlar olabilir. Herşey mümkün...

Styxq

Banlı Kullanıcı
Ben sadece kendi fikrimi söyledim. Buradan bu kadar anlatmayla kimse nokta atışı yapıp size "şunu" yapın diyemez gibi geliyor...

Bazen bir konuya çözüm ararken birkaç yol denemek gerekir.

Eğer olacakları önceden bildiğinizi söylüyorsanız ve buna tanık olan birileri de var ise farklı durumlar olabilir. Herşey mümkün...

Yok kardesim dediginde cidden haklısın normal sartlarda dedigini yapmam lazım sonrasında devam eden seyler yönelmek lazım biraz sinirliyim bu aralar :( kelimem kötü kacmıssa afffola umarım beni anlarsın ..

AJA

Elit Üye
Açmış olduğunuz konuları okumuş ve okuyacak olan biz eski yada yeni üyelerden daha bilgili site yönetcileri ve modlarımız var..Uygun görürler ise cevap verir ve yardımcı olurlar size.He cevap vermezler ise diyecek söz yok.
Bence veririler çünki bilgilerini paylaşma amacıyla burdalar..

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Doğa üstü olduğuna emin miyiz???

Ya evet arkadaşlar... Bence o kadar yazılıp çiziliyor ama; kimse de şuna net bir cevap veremiyor. Bazı yaşananlar psikolojik mi parapsikolojik mi?

Örneğin ben de şimdi yaşıyorum benzeri sıkıntıları; ankebut mü (karanasan) ruhani varlıklar mı nasıl anlayacağız?Bunun ayrımını nasıl yapacagız?

Cidden bilgisi olan varsa bizimle paylaşırsa, aydınlatırsa sevinirim...

Ori

Kayıtlı Üye
Dua oku arkadaşım faydasını görürsün. Olanları kafandan atmak için uğraş. Örneğin arkadaşlarına, ailene vakit ayır, gez, eğlen vb...

AJA

Elit Üye
Sadece açık ve net 2 yol var.
Hissiyatınız ve aklınız.
Siz neler olduğunu açıklayamıyorsanız başkasının size pek yardımı dokunamaz.Önce kendinizi anlama yolunda araştırın,şimdi ne daha evvel neydi ile başlayabilirsiniz sebepler ve sonuçlarla..

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Arkadaşlar
Bu forumda yazan arkadaşların çoğu ki ben de dahil bir psikiyarriste gidresek hatırı sayılır tanılar alınabilir:) Mesele şu biz psikiytaride ilevselliğe çok önem veririrz. Örneğin görüşmelerde işlevselliği sorgularoız? Kişi çalışıyor mu? Aile ve arkadaşlarıyla ilişkileri nasıl? Gerçek değerlendirmesi ve muhakemesi yerinde mi? Eğer işiniz, aile yaşantınız bozulmuşsa, arkadaşlarınızdan gittikçe uzaklaşmışsanız sosyal olarak içe çekilmiş durumdaysanız son zamanlarda insanlar sizde bir tuhaflık olduğunu düşünüp söylüyorlarsa ya da sık sık neyin var iyi misin gibi soruları duyuyorsanız bence bir psikiyatristle görüşmeniz iyi olur. Sevgili Styxq bu gördükleriniz halüsünasyon mu yoksa parapsikolojik fenomen mi bunu buradan anlamak mümkün değil. Fakat anladığım kadarıyla bunların sebebi ne olursa olsun siz yaşadığınız bu deneyimi anlamlandırmakta güçlük çekiyorsunuz ve hayatınızı ilişkileriniz olumsuz yönde etkiliyor. Herşeyden önce bana ne oluyor kaygısını taşımakta güçlük çekiyorsunuz. Bu bir psişik yetenekse bile görünen o ki siz bu yeteneği alıp kabul edip geliştirmeye haızr değilsiniz. O nedenle belki bu konulardan bir süre uzak kalıp üzerinde düşünmemek size iyi gelebilir.

Sevgili aphossis,
Bunlar psikolojik mi parapsikolojik mi diye sormuşsunuz. Hiç bir doktor yüzünü görmediği direkt ilişki kurmadığı muayene etmediği bir hastayla ilgili karar veremez. Dolayısıyla eğer ortada psikolojik bir sorun varsa da bu buradaki yazışmalardan anlaşılamaz. Klinik görüşme hastayla yüzyüze muayene önenmlidir. Psikiyatrik vakalarda klinik öngörüşmeyle tanıya gidlemediği zaman uygulanan psikolojik tanı koydurucu testlre vardır. Yani 2 mesaj 3 deneyim paylaşımıyla burada kimse kimseye psikiyatrik bir hastalığı olup olmadığını söyleyemez.

AJA

Elit Üye
İyi güzel açıklama yapmışsınız ama kişiye asosyal duruma getiren SORUN dan bahsediyoruz zaten biz.!Yaşadıkları vesaire..Ayrıca şundan emin olun ki bir çok psikolojik rahatsızlıklara verilen ilaçlar sadece hastayı rahatlatmak içindir asla geçirmez ve iyileştirmez.Panik atak gibi sık yaşanan çok önemli bir hastalığa bile 1 sene tedavi uyguluyorlar şlaçlarla daha çok '' asosyal'' hale getiriyorlar hatta..İşiniz aileniz hiç bir arkadaşınız kalmıyorken........
Hatta şunu da söyleyeceğim o ilçların çoğu bağımlılık yapıyor..
Arkadaş bazı olayları önceden bildiğini hissettiğini söylüyor iyi okuyun..Henüz durugörü duruişiti gibi bir rahatsızlık yok bilimde !

aphosiss

Banlı Kullanıcı
var mı bana önrebileceğiniz biri peki :D

Edna arkadaşım, ben kişilere göre sormadım soruyu. A'nın tedavisi B'nin tanısı vs. şöyle ki; psikoloji siz de takdir edersiniki bir bilim dalıdır. bilimsel gerçeklerle hareket eder. ama insanların inançları da ruhani konuları reddedemez. vs vs Sadede gelirsem: psikoloji ilmi bu konuların neresin duruyor, bu gibi konulara bakışı nedir?

Örneğin bir karabasan olayını 'uyku felci' olarak mı tanımlar; parapsikolojik fenomenleri de (cin vs) kabul eder mi?

Cidden merakımdan soruyorum. Bilginize saygım var, paylaşınız...

Selamlar...

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
İyi güzel açıklama yapmışsınız ama kişiye asosyal duruma getiren SORUN dan bahsediyoruz zaten biz.!Yaşadıkları vesaire..Ayrıca şundan emin olun ki bir çok psikolojik rahatsızlıklara verilen ilaçlar sadece hastayı rahatlatmak içindir asla geçirmez ve iyileştirmez.Panik atak gibi sık yaşanan çok önemli bir hastalığa bile 1 sene tedavi uyguluyorlar şlaçlarla daha çok '' asosyal'' hale getiriyorlar hatta..İşiniz aileniz hiç bir arkadaşınız kalmıyorken........
Hatta şunu da söyleyeceğim o ilçların çoğu bağımlılık yapıyor..
Arkadaş bazı olayları önceden bildiğini hissettiğini söylüyor iyi okuyun..Henüz durugörü duruişiti gibi bir rahatsızlık yok bilimde !

Son derece önyargılı bir yaklaşım...
Kesin öyledir ya da böyledir diye birşey söylemiyoruz. Birkaç yol denenir, araştırlır, anlaşılır... Bizde aynı senin gibi kendi fikrimizi söylüyoruz sevgili jungfrau. Eğer üyelerin herhangi bir fikir beyan etme durumu olmasaydı site kuralları arasında yer alırdı.
Kimse en iyisini ben biliyorum iddiasında da değil...
İkincisi son kararı da tabii ki sorunu yaşayan kişi verecek, karar mercii biz değiliz...
Rahat olabilirsin bence...

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
JUNGFRAU,
Siz diikatli okursanız ben psikiyatrişk kriterelerin bazılarından bahsetmişim. Canı isteyen gider istemeyen gitmez. Ek olarak yine demişim ki Styxq ya eğer bu yaşiadıkşarınız parapsikolojik yaşantılarsa psişik bir yetenek varsa siz bunu alıp kabul edip geliştirmeye hazırv değilsiniz. Birinin psişik yeteneği olması psikiyatrik bir sorunun olmayacağı ya da psikiyatrik bir sorunu olmayan birinin psişik yetneği olmayacağı anlamına gelmez.Ama ben buradan oturup bu kadar yoğun bira kaygıyla ne yapayım diye soran birine şunu yap bunu yap diyemiyorum. O kadar ehil değilim. Siz buyrun..

Psikiyatrik ilaçraın çoğu bapımlılık yapar iafdenize gelince bu tolumdaki bir çok yanlış inanıştan biridir. Bazı psikiyatrik ilaçlar bağımlılık yapar bu ilaçlar zaten dikkatli kullanılır. Yani doktorlar bağımlılık yapan bir ilacı bağımlığa neden olmayacak bir süre için tedaviye koyar. Sonrasında kaldırır. Ama her psikiyatrik ilacın bağımlılık yaptığını söylemek dediğim gibi yanlış ve boş inançtır. Ancak bazı ilaçları tedavi sonlanınca bırakırken kısa süreliğine bazı etkiler görülebilir ki bu çok normaldir kısa süreli geçic bir etkidir. Ek olarak benim yakın çevremde profesyonel falcılar vardır. Hiçbiri hasta mıyım diye düşünmüyor. Eğer biri hasta olduğunu düşünüyorsa psikiyatriste gitsin ne diyebilirim ki????* Panik atak gibi hastalıklarda ilaç artı terapi kombinasyonunun daha faydalı olduğunu biliyoruz. Ek olarak bir çok insan ilaçlarını düzenli kullanmaz. Psikiyatrik ilaç kullanılmaya başladıktan yaklaşık 20 gün sonraya doktor randevu verir. İlacın işevselliği ve hasta üstündekilerini değerlendirmek için ve ilaç kullanımı boyunca da belirli aralıklarla da kontrole gider hasta. Eğer ilaç fayda etm,iyorsa doz ya da ilaç değişimi yapılır. Bir çok insan tedavi sürecini yarım bırakır. Bilemiyorum siz kaçıyla konuştunuz psikiyatrik ilaç kullananların tedaviye uyumlarını ne kadar takip ettiniz ama en azından insanları yanlış yönelndirmek yerine bunları da bilin derim. İlaç tedaviisne ek olarak terapötik müdahelenin olduğu kombinasyonların daha işlevsel olduğunu da biliyoruz. Ama öyle hastalıklar var ki ilaç olmazsa olmaz halk tabiriyle 'mahallenin delisi' olarak gezerler sokakta.

Styxq yukarıdaki açıklamalar senin durumunun dışında genele kaymış açıklamalardır. Konu biraz dağıldı. Eğer durumu ailenize anlatıp yardım almak istiyorsanız bunu yapın. Siz bilirisiniz.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Aphossis,

Psikoloji ve psikiyatri cin musallatı gibi bir olguyu tanımazlar. Bu semptomlar psikiyatride farklı bir kaç rahatsızlık grubu altında ghörülebilri. Mesela biri cinler bana musallat oluyor gibi bir şikyatle gelirse bu durumda akla gelebilecek bir kaç tanı vardır onlar sorgulanır. Ha tabi inançlı psikiyatr ve piskologlar da var. Eğer hastanın kendilik tasarımı tamsa gerçek değerlendirmesi yerindeyse konuşma içeirğinde absürdite ve genel konuşmalarda yoğun bir muhakeme eksikliği yoksa ben inançlı bir psikolog olarak içimden acaba cin musallatı mı diyorum. Ama bunu kimseye söyleyemiyorum o başka :)

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Aphosiss inasanlar zaten psikiyatriye cin bana musallat oluyo diye de gelmezler. Bu sıkıntılar daha çok geliş nedeninden ayrı olarak yapılan görüşmelerde ortaya çıkar. Kişiyi bazen ailesi getirir kendine başkasına zarar verme olabilir bazen davranışları çoık değişti diye geitirlir hasta bazen kendisi gelir çok mutsuzum ölmek istiyorum vs diye. Ama cinler bana musallat oluyor geleceği görüyorum diye psikiytariste gelen yoktur :) Görüşmede söylenir hocam biri bana büyü yaptı cinler ayağıma vurup beynimi kontrol ediyor diye.

AJA

Elit Üye
Site kurallarında evet herkes fikrini beyanda serbesttir..Ben sizin deyiminizle önyargılıyım,hiç psikiyatr la görüşmedim hiç ilaç kullanmadım !!!
Başınıza bu tür olaylar geldiğinde aman ben ne yapacam şimdi Allah diye bilmediğiniz bir telaşa girerseniz evet buyrun dr.a
Başıma buna benzer bir olay geldi burda hiç söylemedim tam olarak ve şimdi anlamanız için açıklayacağım.Benimle bir varlık konuşuyor hatta adını bile biliyorum 2-3 gün acaba ruhsal sağlığım mı bozuldu fazla mı parapsikolojiyle uğraştım, çok mu okudum ,bu durumda manevi gücüm azmı dr.gitsem anlatsam ne der diye düşündüm durdum.Siz yaşadınızmı bunu ?
Ben burda '' ilgili kişiye'' sakin olmasını ve çözümü aklı ve hissi ile çözebileceğini söyledim ama es geçmişsiniz belli..
Malesef ne hastalık ne deneyimler teorik olarak bir noktada sınrlı kalır ve ordan ötesine geçemezsiniz..Pratiğe gelirsek yaşanmış tecrübe edilimiş olaylar karşısında fikirlerimi söylüyorum isteyen anlayan istediği yere alır koyar..
Gelelim konuyu açan arkadaşa,herkes ondan çok teşhiş koydu aman ne güzel..
Bırakalım da kendisi salih aklı ile karar versin ne yaşadığına ve ne yapması gerektiğine bizim de sunduğumuz ve tartışma haline getirdğimiz! yorumlarla!!

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Site kurallarında evet herkes fikrini beyanda serbesttir..Ben sizin deyiminizle önyargılıyım,hiç psikiyatr la görüşmedim hiç ilaç kullanmadım !!!
Başınıza bu tür olaylar geldiğinde aman ben ne yapacam şimdi Allah diye bilmediğiniz bir telaşa girerseniz evet buyrun dr.a
Başıma buna benzer bir olay geldi burda hiç söylemedim tam olarak ve şimdi anlamanız için açıklayacağım.Benimle bir varlık konuşuyor hatta adını bile biliyorum 2-3 gün acaba ruhsal sağlığım mı bozuldu fazla mı parapsikolojiyle uğraştım, çok mu okudum ,bu durumda manevi gücüm azmı dr.gitsem anlatsam ne der diye düşündüm durdum.Siz yaşadınızmı bunu ?
Ben burda '' ilgili kişiye'' sakin olmasını ve çözümü aklı ve hissi ile çözebileceğini söyledim ama es geçmişsiniz belli..
Malesef ne hastalık ne deneyimler teorik olarak bir noktada sınrlı kalır ve ordan ötesine geçemezsiniz..Pratiğe gelirsek yaşanmış tecrübe edilimiş olaylar karşısında fikirlerimi söylüyorum isteyen anlayan istediği yere alır koyar..
Gelelim konuyu açan arkadaşa,herkes ondan çok teşhiş koydu aman ne güzel..
Bırakalım da kendisi salih aklı ile karar versin ne yaşadığına ve ne yapması gerektiğine bizim de sunduğumuz ve tartışma haline getirdğimiz! yorumlarla!!

Evet anladığım kadarıyla şu an aynı lisanı konuşmuyoruz ve ne söylesek anlaşamayacağız :) O yüzden daha fazla yorum yapmayacağım...

Sevgiler