Çakraların Uyandırılması için (Zikirler)

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Merhabalar.

Evet arkadaşlar Chakraların uyandırılmaı için bazı Zikirler Sunacağım.
Onları içtenlikle ve temiz kalp ile uygularsanız Sonuç alabilirsiniz.
Gerçekten etkilidir.

Kök Chakrası: Zikir: Hüvvemin Anlamı : Ya Rabbi

Hara Chakrası: Zikir: Üvvemin Anlamı: Ya Kadimu

Göbek Çhakrası: Zikir: Rahin Anlamı: Ya Haliku

Kalp Chakrası: Zikir: Budin neşrin Anlamı: Ya Kerim Ya Rahim

Boğaz Chakrası: Zikir:Bulliyin Anlamı: Ya muhassaras Semavati vel ardı

Alın Chakrası:Zikir: Kema Yürmin Anlamı: Ya Alimü

Tepe chakrası : Zikir: Henşarin Anlamı: Ya Muhyi

Bu Çalışmaları En uzun Süre olarak 10 veya 15 dakika Yapınız.
Ama daha fazla yapabiliyorsanız daha fazla yapınız.

Alıntı .

bluefanclub

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim fakat zikir için biraz daha bilgi verir misiniz nasıl söylemeliyiz sırası var mı

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hepsi için de Ya Allah.
Ben şöyle kullanıyorum:
- Elimi çakra bölgesine en fazla 50 cm en az 10 cm uzakta tutuyorum. (bölgeye ve kişiye göre)
- İlgili çakranın cinsiyete göre fark eden dönüş hızı ve yönünü imgeliyorum.
- İçimden Ya Allah diye tekrar etmeye başlıyorum.
- Oluşan ve dolan enerjiyi ellerimle nakledip, ilgili çakranın olması gerektiği yönde ve hızda dönmesi için enerjiyi yönlendiriyorum.
- İlgili çakranın olması gerektiği hale geldiğini hissedince de bitiriyorum.
- Yaklaşık 15 snde işlem bitiyor.

Perina

Banlı Kullanıcı
Hepsi için de Ya Allah.
Ben şöyle kullanıyorum:
- Elimi çakra bölgesine en fazla 50 cm en az 10 cm uzakta tutuyorum. (bölgeye ve kişiye göre)
- İlgili çakranın cinsiyete göre fark eden dönüş hızı ve yönünü imgeliyorum.
- İçimden Ya Allah diye tekrar etmeye başlıyorum.
- Oluşan ve dolan enerjiyi ellerimle nakledip, ilgili çakranın olması gerektiği yönde ve hızda dönmesi için enerjiyi yönlendiriyorum.
- İlgili çakranın olması gerektiği hale geldiğini hissedince de bitiriyorum.
- Yaklaşık 15 snde işlem bitiyor.

İmgelemeleri yapmadan sadece ya Allah zikrini çekerekte çakralar açılabilirmi? Ben imgeleme yapmasını bilmiyorumda..Ve hemen hergün ya Allah zikrini çekmeye çalışırım..Günde 66 defa çekiyorum bu zikri..Yeterli olurmu acaba?Ve aslında bu soruları bu konu başlığında sormam sanki saçma oldu..Önce çakralar hakkında araştırma yapmam lazım ama bunu direkt sormak kafamı karıştırmıyor benim:) Yoksa uzun uzun okumak hemen her zaman kafamı karıştırır benim:( İllaki biryerlere takılırkalırım..

Mesela sizin verdiğiniz bu kısa ve pratik bilgiyi çok sevdim:) Kısa ve öz..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İmgelemeleri yapmadan sadece ya Allah zikrini çekerekte çakralar açılabilirmi? Ben imgeleme yapmasını bilmiyorumda..Ve hemen hergün ya Allah zikrini çekmeye çalışırım..Günde 66 defa çekiyorum bu zikri..Yeterli olurmu acaba?Ve aslında bu soruları bu konu başlığında sormam sanki saçma oldu..Önce çakralar hakkında araştırma yapmam lazım ama bunu direkt sormak kafamı karıştırmıyor benim:) Yoksa uzun uzun okumak hemen her zaman kafamı karıştırır benim:( İllaki biryerlere takılırkalırım..

Mesela sizin verdiğiniz bu kısa ve pratik bilgiyi çok sevdim:) Kısa ve öz..

İmgelemek demek hayal kurmak demektir. Bunu da herkes yapar. Çakraları bir küre olarak düşünün. Her çakranın kendi renkleri, dönüş hızı ve yönü vardır. Bunları öğrenip, çalışma yaparken hayal etmek. Bu kadar basit.

Perina

Banlı Kullanıcı
Benim bu konuda bilgim yok..Ama tamam dediğiniz şeyleri öğrenip imgeleme yapacağım..Ama basit bir imgeleme yapabilirim ancak:) Ve her çakraya 15 saniye Ya Allah demem mi gerekiyor?..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
15 sn benim dediğim süre. O süre artar azalır ama ben yaptığımda yaklaşık o kadardır. Herkeste farklı olabilir. Bir kalıba sokmayı uygun görmüyorum bu konuyu. İçinizden geldiğince yani.

Cem

Kayıtlı Üye
çagan kardeşim arkadaşlarda bir müddet sonra baş ağrisi başlayacaktir çözümünü yazmamişsin ( muhakkak kurani kerimden uzun bir ayet okuyun yasin,vaka gibi beyni düzenler baş ağriniz geçer

Dilemma

Kayıtlı Üye
15 sn benim dediğim süre. O süre artar azalır ama ben yaptığımda yaklaşık o kadardır. Herkeste farklı olabilir. Bir kalıba sokmayı uygun görmüyorum bu konuyu. İçinizden geldiğince yani.

Peki çakralara etkisini nasıl anlıyorsunuz?Yani ne gibi değişiklikler oluşuyor bünyenizde.Farkedilmek adına soruyorum tşk.

simera

Kayıtlı Üye
Çakraların cinsiyeti ve dönüş yönleri ne demek? Renklerini öğrendim ama bunu yeni duydum. Yardımcı olursanız sevinirim sn Chillout

nur_tanesi

Kayıtlı Üye
Merhabalar.

Evet arkadaşlar Chakraların uyandırılmaı için bazı Zikirler Sunacağım.
Onları içtenlikle ve temiz kalp ile uygularsanız Sonuç alabilirsiniz.
Gerçekten etkilidir.

Kök Chakrası: Zikir: Hüvvemin Anlamı : Ya Rabbi

Hara Chakrası: Zikir: Üvvemin Anlamı: Ya Kadimu

Göbek Çhakrası: Zikir: Rahin Anlamı: Ya Haliku

Kalp Chakrası: Zikir: Budin neşrin Anlamı: Ya Kerim Ya Rahim

Boğaz Chakrası: Zikir:Bulliyin Anlamı: Ya muhassaras Semavati vel ardı

Alın Chakrası:Zikir: Kema Yürmin Anlamı: Ya Alimü

Tepe chakrası : Zikir: Henşarin Anlamı: Ya Muhyi

Bu Çalışmaları En uzun Süre olarak 10 veya 15 dakika Yapınız.
Ama daha fazla yapabiliyorsanız daha fazla yapınız.

Alıntı .

Huvvemin,uvvemin,budin nesrin,bulliyin diye alt alta yazilmis olan sozcukler nedir ilk defa karsilastim....

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Çakraların cinsiyeti ve dönüş yönleri ne demek? Renklerini öğrendim ama bunu yeni duydum. Yardımcı olursanız sevinirim sn Chillout

Çakraların dönüş yönleri ve hızları vardır. Kadında ve erkekte dönüş yönleri değişir. Ayrıca her çakranın dönüş hızı farklılık gösterir. Sarkaçla dönüş yönünü ve hızını anlamak daha kolaydır.

Kök çakra erkekte saat yönünde, kadında tersi yönde.
Sakral çakra da erkekte saat yönü tersi, kadında saat yönünde
Solar plexus ta erkekte saat yönü, kadında tersi
Kalp çakrada erkekte saat yönü tersi, kadında saat yönü
Boğaz çakrasında erkekte saat yönü, kadında tersi
3. göz çakrasında erkekte saat yönü tersi, kadında saat yönü
Tepe çakrasında erkekte saat yönü, kadında tersi yönde döner.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki çakralara etkisini nasıl anlıyorsunuz?Yani ne gibi değişiklikler oluşuyor bünyenizde.Farkedilmek adına soruyorum tşk.

Hem testleri var, hem de kendiniz anlıyorsunuz yapınca. Sarkaç, pi-ki, manyetik çubuk vs. vs.
Mesela 15 saniye diyorum, o an anlıyorsunuz zaten kişinin çakrasındaki düzenlemeyi. Bunun tarifi nasıl olur bilmiyorum. Bir tür mıknatıslanma.
Karşı tarafın bünyesi olarak soruyorsanız, bunun da oluşturacağı değişiklikler bazen çok bariz biçimde hissedilir, bazen de hissedilmez. Bildiğiniz gibi çakraların aktiviteleri hem ilgili oldukları beden bölümünde etkileri var hem de genel enerji üzerinde.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
İlk önce sabah 6 gibi uyanıyorsunuz.
Ve şöyle yapıyorsunuz : inanarak çakralarınızı açıcağınızı beyninize kayıt ediyorsunuz.

Çakraları açmakda yardımcı olanlar.

1.Her gün en az 1000 tane zikir yapmak
2.Sadece sebze ve suyla beslenerek oruç tutmak
3.Namaz kılmak ve yoga gibi yöntemlerle kendinizi dinlendirmek
4.Duygular , cesaret , kabullenmek.

Eğer Çakraları tek tek açmak İstiyorsanız , böyle yapın.

Kök Chakrası: Zikir: Ya Rabbi
Hara Chakrası: Zikir: Ya Kadimu
Göbek Çhakrası: Zikir: Ya Haliku
Kalp Chakrası: Zikir: Ya Kerim Ya Rahim
Boğaz Chakrası: Zikir: Ya muhassaras Semavati vel ardı
Alın Chakrası:Zikir: Ya Alimü
Tepe chakrası : Zikir: Ya Muhyi

Hepsini bir arada açmak istiyorsanız sure okuyunuz.
Örnek : 1000 : Ayetel Kürsi okuyabilirsiniz.
Diğer sureleride okuyabilirsiniz.

Çakralar ve Kuranda Sureler

CHAKRALAR
Muminun
(17) Yemin olsun, biz sizin üstünüzde yedi yol yarattık! Ve biz yaratılıştan/yaratılmışlardan gafil de değiliz.
İnsan bedeninde 7 chakra vardır ve bunların görünümleri girdap gibidir. Yani bedenin üzerinden dışına doğru dönerek uzarlar ve bu uzama adeta bir yol gibidir.
TEPE CHAKRASI
Bakara
(7) Allah onların kalpleri, kulakları üzerine mühür basmıştır. Onların "kafa gözleri" üstünde de bir perde vardır. Onlar için korkunç bir azap öngörülmüştür.
Tepe chakrası kapalı olanların inançsız yada manevi değerleri zayıf insanlar olduğu chakra konusunda çalışanlarca bilinen bir gerçektir.
Ali İmran
(13) Yüz yüze gelen şu iki toplulukta sizin için bir ibret vardır: Biri Allah yolunda çarpışıyordu; ötekisi küfre batmıştı. Allah yolunda çarpışanları, kafa gözleriyle kendilerinin iki katı görüyorlardı. Allah, öz yardımıyla dilediğini destekler. İşte bunda, gözleri olanlar için gerçek bir ibret vardır.
Tepe chakrası insanın ruhsal deneyimlerini ve ruhsal algılamasını etkiler. "Allah yolunda çarpışanları, kafa gözleriyle kendilerinin iki katı görüyorlardı. " demek tepe chakrasının calışmasındaki farklılaşma ile kişinin algısının değiştiğini ve karşısındakini olduğundan çok daha büyük olarak algıladığını göstermektedir.
ÜÇÜNCÜ GÖZ AÇILIMI
Kaf
(22) Yemin olsun, sen bundan gaflet içindeydin. Ama perdeni üstünden kaldırıverdik. Bugün gözün keskin mi keskin.
3. göz chakrasında açılım olduğunda yada diğer tabirle perde kalkınca kişi enerjileri,elektromanyetik alanları ve maddenin gerçeğini görmeye başlar ve görüş alanı çok genişler.
KALP CHAKRASI
Mutaffifin
(14) İşin esası o değil! Onların kazanmakta oldukları, kalplerinin üstünde pas oluşturmuştur.
Kalp chakrasındaki blokajlar bir anlamda pas gibi görülürler.
Casiye
(20) Bu Kur'an, insanların kalp gözlerini açacak ışıklardan oluşur. Gereğince inanan bir toplum için de bir kılavuz ve bir rahmettir o.
Kalp gözünü açacak olan ışık, kalp chakrasını temizleyecek ışıktır. Kalp chakrası temiz olan insan tüm insanlığa karşı sevgi dolu,hoşgörülü, merhametli ve fedakar insandır.
Tevbe
(14) Savaşın onlarla ki, sizin elinizle Allah onlara azap etsin, onları rezil etsin. Onlara karşı size yardım etsin. Ve inananlar toplumunun göğüslerine şifa ulaştırsın.
"Ve inananlar toplumunun göğüslerine şifa ulaştırsın. "Kalp chakrası şifa merkezidir.

alıntıdır.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Kuran'daki ayetlerin farklı yorumlanması elbette doğaldır fakat Mü'minun suresinde anlatılmak istenen olay çakralar değildir bence. Cennet katları ve Arş-ı Ala denmek istiyordur. Bakara'daki ayetten kastı da bana göre kafirlerin Allah yolunda "imanlarını" engellemek adına kalplerine perde indirilmesidir. Kalp gözü ve/veya beyin gözü (3. göz) (benim bildiğim kadarıyla) kuranda geçen 2 "çakra"dır. Yani burda ayet yorumları da size göre değişiyor. Yanlış anlamayın. Sadece benim yorumum bunlardır.

furkan40

Banlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim böyle bir şey arıyordum :)

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
Çakraların dönüş yönleri ve hızları vardır. Kadında ve erkekte dönüş yönleri değişir. Ayrıca her çakranın dönüş hızı farklılık gösterir. Sarkaçla dönüş yönünü ve hızını anlamak daha kolaydır.

Kök çakra erkekte saat yönünde, kadında tersi yönde.
Sakral çakra da erkekte saat yönü tersi, kadında saat yönünde
Solar plexus ta erkekte saat yönü, kadında tersi
Kalp çakrada erkekte saat yönü tersi, kadında saat yönü
Boğaz çakrasında erkekte saat yönü, kadında tersi
3. göz çakrasında erkekte saat yönü tersi, kadında saat yönü
Tepe çakrasında erkekte saat yönü, kadında tersi yönde döner.

verdiğiniz genel bi durum olsa gerek. zira çakralar herkeste iki yöne de dönebilir, durabilir, hızlanabilir, yavaşlayabilir. çeşitli etkenlere göre değişir. fakat belli bir yön ve hız, hatta cinsiyete göre belli bi kural vermek çok doğru değil.

bendekiben

Elit Üye
verdiğiniz genel bi durum olsa gerek. zira çakralar herkeste iki yöne de dönebilir, durabilir, hızlanabilir, yavaşlayabilir. çeşitli etkenlere göre değişir. fakat belli bir yön ve hız, hatta cinsiyete göre belli bi kural vermek çok doğru değil.

Sayın yollu, çakra dönüşünün durması demek o kişinin hayata veda etmesi demektir.Çakralar durmaz yavaşlar ,hızlanır belki ama durması demek yaşam enerjisinin akmaması demektir.Sevgili embriyo'nun bahsetmiş olduğu dönüş yönleri sağlıklı bir bireyde olması gereken dönüş yönleridir.Hatta çakraların sağlıklı olup olmaması hızları ve renklerin ilede belirlenebilir.Elinizde bu iş için uygun sarkacınız varsa bunu dönüş yönü ve hızı belirlemede ve tedavi etmede kullanabilirsiniz.Lütfen sayın embriyo'nun belirtmiş olduğu dönüş yönlerini baz alalım.Çakra dengeleme ve blokaj açmada bu düzeni takip edelim.Sevgiyle...