Tövbe Adabı

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Tövbe Adabı :Menzil Yani Adıyaman tarikatının evliyasının buraya tahin ettiği yani burdaki adıyaman görevlisinin evliyadan aldığı tövbe Adabıdır.

-Tövbe Niyetiyle Abdest Almak(Şayet Şafiiler,Niyet ettim Allah rızası için abdestsizliği gidermeye ve tövbe niyetiyle abdest almaya diye niyet ederler)

-Tövbe Niyetiyle Gusül Abdesiti almak(Şayet Gusul Abdesti ihtiyacı olursa Şafiiler ,niyet ettim Allah rızası için büyü abdestsizliği gidermeye ve tövbe niyetiyle gusül abdesti almaya diye niyet ederler)

-Tövbe niyetiyle İstihare Namazı Kılmak

-Tövbe Etmek(Üç defa ) :'Ya Rabbi! Bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım.Keşke yapmasaydım İnşallah bir daha ben yapmayacağım'

-Gözler kapalı 25 Defa 'Estağfirullah' Demek

-Sekiz Adet Fatiha okuyup Hediye etmek (Her bir Fatiha 'Resüllullah Efendimiz'in (s.a.v)ruh-i saadetlerine ,al,ashabının ruhlarına sadat-ı kiramin ruhlarına hediye edilir.

7. Ölüm rabıtası (Arkadaşlar Azrailin geldiğini düşünüyoruz ve bizim canımızı alıcakmış bunu 15 dakkika kadar yapıyoruz)

8 -Mürşid Rabıtası Yapmak -

Not:İstihare Namazı kılarken ,mümkünse zamm-ı suresi olarak (Kafirun ve ihlas sureleri okunmalıdır.)

Tövbe alan bir kimse kazaya kalan namaz ve oruç borçlarını eda etmeli ,kul haklarını da ödemelidir.

İnşallah Bu şekilde Tövbe Edersek Allah celle celalühü Tövbelerimiz Kabul edecektir .

Kopyalanmasına rızam yoktur.

Bu uygulamayı yaptıktan sonra Hemen yatağıma yatıyoruz kimseyle konuşmadan televizyon filen izlemiyoruz. Eğer akşam uyanırsakta sabah ezanı okunmadan kimseyle konuşmayacağız

Selametle.