Doktor Kurbanıyım, Yardımcı Olun Lütfen Arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 5 yıl ayağımdaki bir ağrıdan çok çektim. Hangi doktora gittiysem bulamadılar. Ayak başparmağımın altında öyle bir acı vardı ki yürümekte bile zorlanıyordum. Sonunda istanbulda adı meşhur bir hastaneye (hani İbo'nun gittiği) gittim, doktor sadece el muayenesiyle teşhis koydu inanın. Kırıkmış. Evet, kırık kemikle tam 5 yıl gezdim ve kemik üzerine basmaktan paramparça olduğu için iyileşme ihtimali yokmuş. Ameliyatla o kemik çıkarılacak dedi. Tabi bu hastane özel sigortayla çalıştığı için karşılama imkanım da yoktu. Araştırdım ve memlekette özel bir kemik hastanesinde ameliyat oldum. Ne diyeyim bilmiyorum o doktora... Ayağıma ne yaptıysa, baş parmağım bükülüp ikiye katlanacak neredeyse arkadaşlar. Bırakın topukluyu düz bile giymekte zorlanıyorum. Şimdi size, bilgisi olanlara soruyorum. Ben bu doktoru mahkemeye versem. Süreç nasıl işler? Avukat 10-15 bin istedi. Avukat tutmak zorunlu mu? Çok canım yanıyor. Çok pişmanım ameliyat olduğum için. Yardımınıza ihtiyacım var. Sonrasında doktorlar olan olmuş falan dediler. Psikolojik olarak da öyle kötüyüm ki anlatamam. Dolaplar dolusu ayakkabılarıma bakıp bakıp ağlıyorum. Yardım lütfen. Sevgiyle kalın arkadaşlar.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

selviler

Banlı Kullanıcı
Allah geçmiş etsin arkadaşım. Ameliyat eden doktora tekrar gösterdin mi?

Bir kaç doktora daha görün. Bakalım çoğunluk ne teşhiste bulunacak.

S

SoNoL

Çok geçmiş olsun, evet avukat gerekir ama abartılı bir rakam istemiş ve evet süreç biraz uzun sürer. Heyete alırlar sizi, yada bağımsız başka bir şehirdeki (Sizin yaşadığınız şehire en yakın) tam teşekkülü bir hastaneden görüş isterler. Hasta hakları diye kanun maddeleri var, bulunduğunuz ildeki bir devlet hastanesine giderek yardım alabilirsiniz.

selviler

Banlı Kullanıcı
Allah şifanı versin arkadaşım.

Bursa devlet hastanesinde çok iyi bir uzman ortopedi doktor biliyorum. Arkadaşım, bu doktora görünmeni tavsiye ediyorum. herkese tavsiye ettiğim bir doktordur. Annem bu doktora görünmeseydi yürüyemeyecekti. Allah'a şükür bu doktoru Allah'ımız karşımıza çıkardı. Sana ve bütün zor durumda olan kişilere de tavsiye ediyorum. Eğer hastaneye gideceksen önce Bursa devlet hastanesinden randevu alacaksın.

Bursa Devlet hastanesi telefon: ( 224 ) 220 00 30

Doktorun adı : Tayfun Açıkgöz

Ortopedi ve travmatoloji uzmanı

Muayene :Atatürk cad.Taşkapı sok.
Taşkapı işhanı 4/2 BURSA

Tel: ( 224 ) 223 12 77

Arkadaşım, hastaneden randevu alacaksan, Tayfun açıkgöz'e muayene için randevu alacağını söylemelisin.

Durumundan muhakkak foruma bilgilendirme için yaz. Bizi merakta bırakma.

Allah yardımcın olsun...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 5 yıl ayağımdaki bir ağrıdan çok çektim. Hangi doktora gittiysem bulamadılar. Ayak başparmağımın altında öyle bir acı vardı ki yürümekte bile zorlanıyordum. Sonunda istanbulda adı meşhur bir hastaneye (hani İbo'nun gittiği) gittim, doktor sadece el muayenesiyle teşhis koydu inanın. Kırıkmış. Evet, kırık kemikle tam 5 yıl gezdim ve kemik üzerine basmaktan paramparça olduğu için iyileşme ihtimali yokmuş. Ameliyatla o kemik çıkarılacak dedi. Tabi bu hastane özel sigortayla çalıştığı için karşılama imkanım da yoktu. Araştırdım ve memlekette özel bir kemik hastanesinde ameliyat oldum. Ne diyeyim bilmiyorum o doktora... Ayağıma ne yaptıysa, baş parmağım bükülüp ikiye katlanacak neredeyse arkadaşlar. Bırakın topukluyu düz bile giymekte zorlanıyorum. Şimdi size, bilgisi olanlara soruyorum. Ben bu doktoru mahkemeye versem. Süreç nasıl işler? Avukat 10-15 bin istedi. Avukat tutmak zorunlu mu? Çok canım yanıyor. Çok pişmanım ameliyat olduğum için. Yardımınıza ihtiyacım var. Sonrasında doktorlar olan olmuş falan dediler. Psikolojik olarak da öyle kötüyüm ki anlatamam. Dolaplar dolusu ayakkabılarıma bakıp bakıp ağlıyorum. Yardım lütfen. Sevgiyle kalın arkadaşlar.

Evet avukat tutmak lazım ama gerçekten abartılı para istemiş. Bir de şöyle bir seçenek var; eğer avukat tutacak gücün yoksa baro sana bir avukat tayin ediyor, ya ücretsiz ya da çok düşük bir meblağ. 5 yıl önce 200 TL idi yanlış hatırlamıyorsam. Şu anda hadi en kötü ihtimal 1000 TL olsun, belki de ücretsizdir ama ücretli olsa bile dediğim gibi çok cüzi miktarlar istiyorlar.

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Beni ameliyat eden doktor yüzüme bile bakmadı, "Canın acıyorsa düz ayakkabı giy" dedi. Sanki ben topukluyla gittim yanına. Ayağımdaki sandaleti gördü üstelik. "Yapacak bir şey yok" dedi. Gitmez miyim başka doktora? "Keşke ameliyat olmasaydın" dediler. Çıldıracağım. Sanki can sıkıntısından oldum. Arkadaşlar, bu doktorlardan çektiğimizi aile olarak bir tek Rabbim bilir. Bunlar nasıl tıp eğitimi alıyorlar bilmem ama sayelerinde ben yarı doktor oldum. Boş zamanlarımda ameliyat vidyoları izleyip, tıp sözlüğü okurken buluyorum kendimi. Delirttiler beni. Ellerine düşürmesin Rabbim. Ama doktora gidip de iyi olan var mı? En son basit bir grip deyip gönderdiklerinde zatürreye dönmekte olan ileri bir bronşitim olduğunu öğrendim. Bir de demezler mi nerdeydin bu zamana kadar diye. Abartıyor değilim, iyi olanların ellerini öperim ama sayıları çok az. Asla güvenmiyorum onlara.Birkaç yıl önce yine İstanbul'da bir hastanede bana lösemi teşhisi koymuştu ve ben o doktorla kavga etmiştim tahlil sonucunu yanlış yorumluyorsun diye. Aynen de öyle çıktı. Ne diyeyim. Anlatsam sayfalar dolar ama bu ayağım dayanılmaz.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun sayın Sarmaşık. O kadar doktor bir kırığa tanı koyamadı ve en sonunda görüntüleme bile kullanmadan tanı aldınız. Buraya kadar zaten anormal ancak avukat olmadan kendi başınıza kazanamayabilirsiniz. Bir yol var şöyle ki artık ameliyatlar videoya çekiliyor. Elinizde ameliyat CD'si varsa, hata yapıldığını da başka bir doktor doğrularsa,kazanma olasılığınız var. Ayağınızdaki kemikler yanlış kaynamış olabilir bunun için tekrar ameliyat olmanız gerekir. Sonuç ne olursa olsun yasal prosedürden anlayan birilerine ihtiyacınız olacaktır.

selviler

Banlı Kullanıcı
Sarmaşık arkadaşım, Bursa'da Tayfun Bey'e görünmeni isterim. Lütfen dikkate al.

Tayfun Bey de, babası da uzman doktor.

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun sayın Sarmaşık. O kadar doktor bir kırığa tanı koyamadı ve en sonunda görüntüleme bile kullanmadan tanı aldınız. Buraya kadar zaten anormal ancak avukat olmadan kendi başınıza kazanamayabilirsiniz. Bir yol var şöyle ki artık ameliyatlar videoya çekiliyor. Elinizde ameliyat CD'si varsa, hata yapıldığını da başka bir doktor doğrularsa,kazanma olasılığınız var. Ayağınızdaki kemikler yanlış kaynamış olabilir bunun için tekrar ameliyat olmanız gerekir. Sonuç ne olursa olsun yasal prosedürden anlayan birilerine ihtiyacınız olacaktır.

Hayır hayır, tabi ki görüntüleme yapıldı. Ama teşhisini ispatlamak için istedi. Önceki gittiklerim anlamadılar. Görüntüleme istemediler. Sadece röntgenle bakıldı. Hepsi şu ayak kenarındaki çıkıntı varya ondan dediler. Bir yığın silikon ped, makaralar, tabanlıklar... Çok küçük bir kemik olduğu için görünmüyormuş. Kendi küçük, derdi büyük. Ameliyatı yapan doktor kemik parçalarıyla beraber oradaki zarar görmüş dokuları da çıkarmış sanırım, o sırada sinirleri zedelemiş. Bunu da diğer doktorlar söyledi. Keşke vidyoya çekilmiş olsa... Ne çok isterdim. Yine de teşekkürler...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Sen gene de avukatsız çıkma mahkemeye. Araştır, ücretsiz olması lazım. Barodan avukat iste.

AJA

Elit Üye
Sevgili sarmaşık,çok geçmiş olsun ve Allah şifa versin en yakın zamanda inşallah.
Dr.konusunda yapabileceğim bir durum yok fakat bize bazı önemli hatırlatmalarda bulunduğunuz için sağolun.Malesef her dr. dr değil.Ben de hiç güvenemem.

janet

Kayıtlı Üye
Bu doktorun ben de çok iyi olduğunu duymuştum.

Geçmiş olsun sarmaşık, dilerim bir an önce cici ayakkabılarını büyük bir zevkle giyersin. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Avukat işinizi kolaylaştıracaktır. Savcılığa suç duyurusunda bulunun. Savcılık size gerekli prosedürü anlatıp yardımcı olacaktır. Para yoksa da barodan size avukat verilir. Paranız varsa elbette ki bu konularda uzman avukatlarla çalışmak daha hızlı ve kesin sonuç getirir. Avukat çok para istediyse, şunu önerin, açılacak tazminatın belli bir bölümünü kazanması durumunda vereceğinize yönelik anlaşma yapın. Bu pek kabul görmez ama fikir veriyorum.

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Avukat işinizi kolaylaştıracaktır. Savcılığa suç duyurusunda bulunun. Savcılık size gerekli prosedürü anlatıp yardımcı olacaktır. Para yoksa da barodan size avukat verilir. Paranız varsa elbette ki bu konularda uzman avukatlarla çalışmak daha hızlı ve kesin sonuç getirir. Avukat çok para istediyse, şunu önerin, açılacak tazminatın belli bir bölümünü kazanması durumunda vereceğinize yönelik anlaşma yapın. Bu pek kabul görmez ama fikir veriyorum.

İyi bir öneri deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

zejneba

Kayıtlı Üye
Ben tıp öğrencisiyim ama tıptan soğudum. Meğer doktorlar hakkında nasıl düşünüyormuşuz :)) Gerçekten bahsettiğiniz gibileri var malesef ki... Geçmiş olsun arkadaşım, araştırıp alanında uzman başka bir doktora görün bence. Çünkü mutlaka yapılacak bir şey vardır sinir zedelenmiş olsa bile.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Büyük geçmiş olsun:( Umarım bir an önce çözüm yolu bulunur ve sağlığınıza kavuşursunuz.

moskov

Kayıtlı Üye
Çok büyük geçmiş olsun. Ben de buna benzer bir sıkıntı yaşadım. Benimki; toy bir doktora çatmışım, ondan oldu. Daha iyisini araştırarak buldum. Sizin de bulmanızı dilerim.

musashi

Banlı Kullanıcı
Yaşadığınız olaylardan dolayı çok üzüldüm. Allah acil şifa verir inşallah.
Acaba yapay bir şeyler yapamazlarmı parmağınıza? Küçük bir eklem tarzı gibi bir yol yokmu acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...