Mevlana'nın vasiyeti...

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Size, gizlide ve açıkta Allah’tan korkmayı, az yemeyi, az uyumayı, az konuşmayı, isyan ve günahları terk etmeyi, oruç tutmayı, namaza devam etmeyi, sürekli olarak şehveti terk etmeyi, bütün yaratıklardan gelen cefaya tahammüllü olmayı, aptal ve cahillerle oturmamayı, güzel davranışlı ve olgun kişilerle birlikte bulunmayı vasiyet ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara yararı olandır. Sözün en hayırlısı, az ve anlaşılır olanıdır.

"Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir"
</SPAN>

ermanakca

Banlı Kullanıcı
En yakın dostuda geçen gün sitede açılan bir konuda 41 tavsiye vermiş Allahtan korkmayın sevin demiş korkacak bir şeyiniz yoksa tabi o konumu doğru bu mu?

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Buyrun kopyaladım daha doğru olur.

Birinci Kural:

Yaradani hangi kelimelerle tanimladigimiz, kendimizi nasil gordugumuze ayna tutar.

Sayet Tanri dendi mi oncelikle korkulacak, utanilacak bir varlik geliyorsa aklina, demek ki sende korku ve utanc icindesin cogunlukla.

Yok eger Tanri dendi mi evvela ask, merhamet ve sefkat anliyorsan, sende de bu vasiflardan bolca mevcut demektir.

AJA

Elit Üye
Gerçek ışık Allahın ışığıdır,gerçek doğru yol da onun yolu..Gerisi boş..Korkmak işine gelince ondan korkmak hata olur o bu kadar merhamet gösterirken.Korkacak tek yaşayan varlık insandır.Sizi cennete de götürür cehennnemede..
Herşeyi iyi izleyin iyi dinleyin iyi deneyin iyi okuyun iyi düşünün.Belkide farkındalık dediğimiz ve sandığımız yol bizi geç, kayıp içinde geçen varılan bir farkındalığa götürecektir.....

guzelcem

Kayıtlı Üye
aptal ve cahillerle oturmamayı, güzel davranışlı ve olgun kişilerle birlikte bulunmayı vasiyet ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara yararı olandır. Sözün en hayırlısı, az ve anlaşılır olanıdır. katılıyorum emeğinize sağlık.