Mahşerin dört atlısı ( yeşil at binicisimi?)

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
http://www.youtube.com/watch?v=FRFEYWVQU28

* Mısır'daki gösteriler sırasında kameralara takılan bir görüntü kafaları karıştırdı.3 Şubat Perşembe akşamı Tahrir Meydanındaki gösteriler sırasında Mübarek yanlıları ile karşıtları arasındaki çatışmalar devam ederken yeşil renkli ata benzer bir silüet kalabalığın arasından geçip ortadan kayboldu.

Euronews tarafından yayınlanan görüntüdeki yeşil cismin ne olduğu bilinmiyor. Yapılan yorumlardan en ilginci ise ata benzeyen silüetin incilde adı geçen 'mahşerin dört atlısı' olduğu.

* Mahşerın Dört atlısı

Luka 21. bölüm

Onlar da, ‹‹Peki, öğretmenimiz, bu dediklerin ne zaman olacak? Bunların gerçekleşmek üzere olduğunu gösteren belirti ne olacak?›› diye sordular. İsa, ‹‹Sakın sizi saptırmasınlar›› dedi. ‹‹Birçokları, ‹Ben O'yum› ve ‹Zaman yaklaştı› diyerek benim adımla gelecekler. Onların ardından gitmeyin. Savaş ve isyan haberleri duyunca telaşlanmayın. Önce bunların olması gerek, ama son hemen gelmeyecek.›› Sonra onlara şöyle dedi: ‹‹Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak. Şiddetli depremler, yer yer kıtlıklar ve salgın hastalıklar, korkunç olaylar ve gökte olağanüstü belirtiler olacak. Dünyanın üzerine gelecek felaketleri bekleyen insanlar korkudan bayılacak. Çünkü göksel güçler sarsılacak. O zaman İnsanoğlu'nun bulut içinde büyük güç ve görkemle geldiğini görecekler. Bu olaylar gerçekleşmeye başlayınca doğrulun ve başlarınızı kaldırın. Çünkü kurtuluşunuz yakın demektir.›› İsa onlara şu benzetmeyi anlattı: ‹‹İncir ağacına ya da herhangi bir ağaca bakın. Bunların yapraklandığını gördüğünüz zaman yaz mevsiminin yakın olduğunu kendiliğinizden anlarsınız. Aynı şekilde, bu olayların gerçekleştiğini gördüğünüzde bilin ki, Tanrı'nın Egemenliği yakındır. Size doğrusunu söyleyeyim, bütün bunlar olmadan, bu kuşak ortadan kalkmayacak.
-Videoda oldugu sanılan atlı( yeşıl atlı)
Üçüncü at ve binicisi: Kıtlıkları temsil eder

Kuzu üçüncü mührü açınca, üçüncü yaratığın ‹‹Gel!›› dediğini işittim. Bakınca siyah bir at gördüm. Binicisinin elinde bir terazi vardı. Dört yaratığın ortasında sanki bir sesin şöyle dediğini işittim: ‹‹Bir ölçek buğday bir dinara, üç ölçek arpa bir dinara. Ama zeytinyağına, şaraba zarar verme!››

S

SoNoL

Bu video görüntülerini daha öncede izlemiştim ve dehşete düşmüştüm.Eğer bir bilgisayar düzmecesi değilse vay halimize!!!
Paylaşım ve incilden alıntılar için teşekkürler.

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Vahiy 1. bölüm [değiştir]

Var olan, var olmuş ve gelecek olan, Her Şeye Gücü Yeten Rab Tanrı, ‹‹Alfa ve Omega Ben'im›› diyor. İsa'ya ait biri olarak sıkıntıda, tanrısal egemenlikte ve sabırda ortağınız ve kardeşiniz olan ben Yuhanna, Tanrı'nın sözü ve İsa'ya tanıklık uğruna Patmos denilen adada bulunuyordum. Rab'bin gününde Ruh'un etkisinde kalarak arkamda borazan sesine benzer yüksek bir ses işittim. Ses, ‹‹Gördüklerini kitaba yaz ve yedi kiliseye, yani Efes, İzmir, Bergama, Tiyatira, Sart, Filadelfya ve Laodikya'ya gönder›› dedi. Bana sesleneni görmek için arkama döndüm. Döndüğümde yedi altın kandillik ve bunların ortasında, giysileri ayağına kadar uzanan, göğsüne altın kuşak sarınmış, insanoğluna benzer birini gördüm. Başı, saçı ak yapağı gibi beyaz, kar gibi bembeyazdı. Gözleri alev alev yanan ateşti sanki. Ayakları, ocakta kor haline gelmiş parlak tunca benziyordu. Sesi, gürül gürül akan suların sesi gibiydi. Sağ elinde yedi yıldız vardı. Ağzından iki ağızlı keskin bir kılıç uzanıyordu. Yüzü bütün gücüyle parlayan güneş gibiydi. O'nu görünce, ölü gibi ayaklarının dibine yığıldım. O ise sağ elini üzerime koyup şöyle dedi: ‹‹Korkma! İlk ve son Ben'im. Diri Olan Ben'im. Ölmüştüm, ama işte sonsuzluklar boyunca diriyim. Ölümün ve ölüler diyarının anahtarları bendedir. Bunun için gördüklerini, şimdi olanları ve bundan sonra olacakları yaz.

-Not: Sizcede birseyler olmaya başlamadımı yoksa? yazılara dikkat,Rica ederim sayın Sonol

S

SoNoL

Evet fazlasıyla birşeyler oluyor.İç savaşlar,doğal afetler,iklimsel değişiklikler ve daha bir sürü şey.Ürperdim açıkçası.

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu oynama hemen inanmayın.

freeman

Kayıtlı Üye
vıdeoyu seyrettıkden sonra bıraz baktım bu konuya ınternette yeşil at yok mahserın 4 atlısında
Birinci at ve binicisi: Kral olan İsa'yı temsil eder:Bakınca beyaz bir at gördüm. Binicisinin yayı vardı. Kendisine bir taç verildi ve galip gelen biri olarak zafer kazanmaya çıktı.
İkinci at ve binicisi: Savaşları temsil eder.:kızıl renkte başka bir at çıktı ortaya. Binicisine dünyadan barışı kaldırma yetkisi verildi. Bunun sonucu olarak insanlar birbirlerini boğazlayacaklar. Atlıya ayrıca büyük bir kılıç verildi.
Üçüncü at ve binicisi: Kıtlıkları temsil eder: Bakınca siyah bir at gördüm. Binicisinin elinde bir terazi vardı. Dört yaratığın ortasında sanki bir sesin şöyle dediğini işittim: ‹‹Bir ölçek buğday bir dinara, üç ölçek arpa bir dinara. Ama zeytinyağına, şaraba zarar verme!››
Dördüncü at ve binicisi: Ölümü temsil eder: Bakınca soluk renkli bir at gördüm. Binicisinin adı Ölüm'dü. Ölüler diyarı onun ardınca geliyordu. Bunlara kılıçla, kıtlıkla, salgın hastalıkla, yeryüzünün yabanıl hayvanlarıyla ölüm saçmak için yeryüzünün dörtte biri üzerinde yetki verildi.

Perina

Banlı Kullanıcı
Yeryüzü evet savaş alanı gibi..İnsanların çoğunluğu sefalet içinde yüzüğyor evet ama eğer başarıp insan olabilirsek Allah tüm bu olumsuzlukları olumluya çeviriverecek bir anda..Ama o basamağı atlayamadık bir türlü..Yani beklenen olumlu gelişmeler..Olumsuzu bir hakedeceğiz kısa sürede toparlanamazsak..

delena

Banlı Kullanıcı
vıdeoyu seyrettıkden sonra bıraz baktım bu konuya ınternette yeşil at yok mahserın 4 atlısında
Birinci at ve binicisi: Kral olan İsa'yı temsil eder:Bakınca beyaz bir at gördüm. Binicisinin yayı vardı. Kendisine bir taç verildi ve galip gelen biri olarak zafer kazanmaya çıktı.
İkinci at ve binicisi: Savaşları temsil eder.:kızıl renkte başka bir at çıktı ortaya. Binicisine dünyadan barışı kaldırma yetkisi verildi. Bunun sonucu olarak insanlar birbirlerini boğazlayacaklar. Atlıya ayrıca büyük bir kılıç verildi.
Üçüncü at ve binicisi: Kıtlıkları temsil eder: Bakınca siyah bir at gördüm. Binicisinin elinde bir terazi vardı. Dört yaratığın ortasında sanki bir sesin şöyle dediğini işittim: ‹‹Bir ölçek buğday bir dinara, üç ölçek arpa bir dinara. Ama zeytinyağına, şaraba zarar verme!››
Dördüncü at ve binicisi: Ölümü temsil eder: Bakınca soluk renkli bir at gördüm. Binicisinin adı Ölüm'dü. Ölüler diyarı onun ardınca geliyordu. Bunlara kılıçla, kıtlıkla, salgın hastalıkla, yeryüzünün yabanıl hayvanlarıyla ölüm saçmak için yeryüzünün dörtte biri üzerinde yetki verildi.

fakat bir çok kaynakta dördüncü at ve binicisi yani soluk diye bahsedilen yeşil olarak geçiyor

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Blue beam project' in bi parçasıdır bunlar efem...

freeman

Kayıtlı Üye
fakat bir çok kaynakta dördüncü at ve binicisi yani soluk diye bahsedilen yeşil olarak geçiyor

bende baktım ama 3.at ve binicisi siyah olarak geciyor 4.at ve binicisiyle karıstırmıs olabilirler 4. soluk dıye geciyor.