Bende 3. göz mü var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Third Eye

Kayıtlı Üye
Merhaba pisişik arkadaşlar. Durumumu özetliyeyim. Bundan bir süre önce, sanırım 5 yıl kadar, yoğun bir spor aktivitesi sonrası kendimi dinlendirmek için yattığım yerde ayak ucumdan başıma kadar 15'e kadar sayıp o bölgeyi rahatlatmaya çalışıyordum. Mesela diz kapağımı hissedip 15'e kadar saymak gibi. Bir yerde bu yöntemin dinlenmek için etkili olduğunu okumuştum. Ben sayarken başıma doğru geldiğimde tam alnımın orta yerinde nasıl anlatayım, bir karıncalanma veya gıdıklanma gibi bir his oluştu. Tabi ilk başta buna bir anlam veremedim ve baktımki bu hissiyatı kontrollü olarak yapabiliyorum. Yani durduk yere değilde kendi isteğim doğrultusunda harekete geçirebiliyorum. Sanki alnımın ortasının arkasında küçük bir top var ve orda yuvarlanıp duruyor gibi bir his bu. Sonra ne olduğunu araştırmaya başladım ve tabiki çakra bilgisine ulaştım. Tabi bu bilgiye yeni değil nerdeyse o olaydan beri vakıfım. Bu konu hakkında birçok yazı okudum ancak pek üstünde durmadığımdan olsa gerek üçüncü gözümü açamadım. Hissettiğim olgu soyut değil somut birşey yani fiziksel olarak hissedebiliyorum ve kontrollü olarak çalıştırabiliyorum. Bu durumda merak ettiğim şu; hissettiğim şey üçüncü göz mü? Yani üçüncü gözü olan fakat üçüncü gözü henüz açılmamış bir insan benim hissettiğimi mi hisseder? Bunu çevremde sorabiliceğim kimse yok inanın, inşallah bu forumda soruma cevap bulurum...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
3. göz çakrasını hissetmişsiniz, ancak hissetmek demek onun aktif olduğu anlamına gelmez.
Özel çalışmalar yapmak gerekir, meditasyon veya zikir gibi. Ayrıca duru görü belirtileri yaşarsanız, aktifleştiği yönünde düşünmeye başlayabilirsiniz. Sadece çakra hareketini hissetmek 3. gözü harekete geçirmek için yeterli değildir. Zaten herkeste var, ancak aktif değil.

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba pisişik arkadaşlar. Durumumu özetliyeyim. Bundan bir süre önce, sanırım 5 yıl kadar, yoğun bir spor aktivitesi sonrası kendimi dinlendirmek için yattığım yerde ayak ucumdan başıma kadar 15'e kadar sayıp o bölgeyi rahatlatmaya çalışıyordum. Mesela diz kapağımı hissedip 15'e kadar saymak gibi. Bir yerde bu yöntemin dinlenmek için etkili olduğunu okumuştum. Ben sayarken başıma doğru geldiğimde tam alnımın orta yerinde nasıl anlatayım, bir karıncalanma veya gıdıklanma gibi bir his oluştu. Tabi ilk başta buna bir anlam veremedim ve baktımki bu hissiyatı kontrollü olarak yapabiliyorum. Yani durduk yere değilde kendi isteğim doğrultusunda harekete geçirebiliyorum. Sanki alnımın ortasının arkasında küçük bir top var ve orda yuvarlanıp duruyor gibi bir his bu. Sonra ne olduğunu araştırmaya başladım ve tabiki çakra bilgisine ulaştım. Tabi bu bilgiye yeni değil nerdeyse o olaydan beri vakıfım. Bu konu hakkında birçok yazı okudum ancak pek üstünde durmadığımdan olsa gerek üçüncü gözümü açamadım. Hissettiğim olgu soyut değil somut birşey yani fiziksel olarak hissedebiliyorum ve kontrollü olarak çalıştırabiliyorum. Bu durumda merak ettiğim şu; hissettiğim şey üçüncü göz mü? Yani üçüncü gözü olan fakat üçüncü gözü henüz açılmamış bir insan benim hissettiğimi mi hisseder? Bunu çevremde sorabiliceğim kimse yok inanın, inşallah bu forumda soruma cevap bulurum...

Aynı olayı bende bir yıldır yaşıyorum odaklandığım anda 2-3 dk içinde hissedebiliyorum. Şimdi nasıl aktif hale getirip ve yararlı şeyler üretebilceğim arayışındayım.

cadi1971

Kayıtlı Üye
Evet aynen bir parmağınla alnının ortasına bastırıyormuş gibi ben de zaman zaman hissederim ve yıllardır olur bu durum ancak aktikleştirmeye çalışmadım hiç.

ekirek24

Kayıtlı Üye
3 gözü allahın kapattığı bize göz perdesi olduğunu düşünüyor oluyorum ama ne derece mantıklı bilemem düşünce sadece

Third Eye

Kayıtlı Üye
Demekki yanlız değilmişim :) embriyo; doğrudur herkeste vardır, ancak bahsettiğim durumu arkadaşlarıma denemelerini söylediğimde hiçbir şey hissetmediklerini söylüyorlar ve çevremdede benle aynı durumu yaşayan hiç kimseyle karşılaşmadım. Açık söylemek gerekirse sadece 3. gözü hissetmek bile insana özel olduğunu hissettiriyor. Bir yerde okuduğum kadarıyla 3. gözü açmanın yolu affetmekten geçiyormuş. Yani bu durumda kimseye kin tutmamalıyız ve insanların olumsuz davranışlarını alttan almalıyız. Bunu yapabilmek şu zamanda gerçekten çok zor. Aktifleştirmeyi çok isterdim ancak bunun için insanlardan uzak bir yerde inzivaya çekilmek gerekiyor sanırım :) Bu arada 3. gözümü aktifleştirmek için tavsiyelerinizi esirgemeyin :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Evet oluyor öyle şeyler.
Bende bir ara avuç içimi, anlıma dayamadan uyuyamıyordum. Garip bir şekilde rahatlatıyordu bu beni...

gizliyim

Kayıtlı Üye
3. göz çakrasını hissetmişsiniz, ancak hissetmek demek onun aktif olduğu anlamına gelmez.
Özel çalışmalar yapmak gerekir, meditasyon veya zikir gibi. Ayrıca duru görü belirtileri yaşarsanız, aktifleştiği yönünde düşünmeye başlayabilirsiniz. Sadece çakra hareketini hissetmek 3. gözü harekete geçirmek için yeterli değildir. Zaten herkeste var, ancak aktif değil.

Sizin bu konular hakkindaki yorumlarinizi okuyunca, hemen kalkip meditasyon, zikir vs. ne varsa artik, denemek istiyorum..
Cok merakliyimdir bu konuya, sizde bilmeden daha cok tesvik ediyorsunuz devamli
:)) Tesekkürler

Third Eye

Kayıtlı Üye
Embriyonun dediğine göre çakralar herkeste var, evet bunu bende biliyorum ama 3. gözü anlatıp hissetmesini istediğim hiç kimse benim hissettiğimi hissedemedi. Tamam 3. göz onlardada var ama hissedemiyorlar bile ama ben sanki doğuştan hediye edilmişçesine istediğim zaman hissedebiliyorum. Yani burdan yola çıkarak işleyen demir ışıldar hesabı günün her anında çakramı hissetsem (ki her istediğim zaman yapabiliyorum) çakramın açılmasına ne ölçüde katkısı olur? Son olarak embriyo; sen 3. göz çakranı hiç hissettin mi? Hissettiysen benim tarif ettiğim biçimde mi veya çevrende aynı tarifi yapan insanlar var mı? Kendime bir nevi 3. gözümü kanıtlamaya çalışıyorumda, hani bazen düşünüyorum acaba o hissettiğim 3. göz falan değilde sağlık sorunu mu diye?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...