Kendi kendine yanan evler ve eşyalar

gizliyim

Kayıtlı Üye
Şanlıurfa'da Taş ailesinin hayatını kabusa çeviren olayı haber yapmaya giden gazeteciler, aile fertler ile avluda röportaj yaptıkları sırada, odada yangın çıktı.

Şanlıurfa'da, 4 çocuklu Taş ailesinin yaşadığı tek odalı evde son 3 ayda 30 kez yangın çıktı. Bilinmeyen nedenlerden dolayı günün değişik saatlerinde eşyaların alev aldığı ev, Taş ailesi ve komşularının yardımı ile söndürülüyor. Esrarengiz yangınlardan kurtulmak için değişik yollara başvuran aile fertleri, son olarak gazetecilere yaşadıklarını anlatırken evde yeniden yangın çıktığını görünce sinir krizi geçirdi. Röportaj sırasında çıkan yangın mahalle halkı tarafından söndürülürken, yangın ve aile bireylerinin sinir krizine şahit olan çocuk ve kadınlar ise gözyaşı döktü.

Mahalle halkını korkutan esrarengiz yangınlar, 3 ay önce Şıh Maksut Mahallesi'nde Taş ailesinin evinde başladı. Bir gün durduk yere çıkan yangında halı ve bazı eşyaları yanan Taş ailesi, kendi imkanları ile söndürdü. Ancak, anlam veremedikleri yangın bir süre sonra peş peşe çıkıp, evdeki eşyaları küle çevirdi. Sebepsiz yere çıkan yangınlar, evde yaşayan Taş ailesinin fertleri ile mahalle halkının korkuya kapılmasına yol açtı. Yaşananların ardından halk arasında 'Cinler ev yakıyor' söylentisi çıkarken, komşuları Taş ailesinin fertlerini evlerine kabul etmemeye başladı.

3 ay içerisinde 30 kez evleri yanan 4 kişilik Taş ailesinin fertlerinin, kıyafetleri ve yatakları küle döndü. Komşularının verdiği elbiseleri giyip, eski eşyaları kullanarak hayatlarını sürdürmeye başladıklarını söyleyen 35 yaşındaki Belkıs Taş, "Bu yangınlar yüzünden adeta şaşkına döndük. Durduk yere yangın çıkıyor ve eşyalar gözümüzün önünde yanmaya başlıyor. Komşularımızın yardımı ile yangını söndürüyoruz. Odada soba, elektronik bir malzeme olmamasına rağmen yatak ve elbiselerimiz gözümüzün önünde tutuşarak yanıyor. Mahalle halkı da bizim gibi korkuyor ve bizi kimse evine misafir olarak bile almıyor" dedi.

42 yaşındaki tarım işçisi Faruk Taş'ın evinde çıkan yangın mahallelinin korkulu rüyası haline geldi. Komşularının verdiği birçok eşyasının küle döndüğü yangınlar yüzünden bazı komşular Taş, ailesinin yanına ve evlerine yaklaşmak istemiyor. Duyanları şaşkına çeviren olayı korku ve endişe içerisinde anlatan Faruk Taş, "Esrarengiz yangınlar bizi çok korkutuyor. Çoğu zaman, gece yangın çıkar başımıza bir şey gelir diye geceleri uyuyamıyor, nöbet tutuyorum. Cinlerin evi yaktığı söylentileri üzerine, hocalara gidip muskalar yaptırıp, evin dört köşesine yerleştirdik, fakat çözüm olmadı. En sonunda derdimizi anlatmak için Şanlıurfa Valiliğine müracaata bulundum. Ben yaşadığım olayı devlet büyüklerime anlattığım zaman, deli olduğumu düşünerek bana psikiyatri bölümüne gitmemi önerdiler. Perişan durumdayız ve bu yangına su serpecek bir çözüm istiyoruz" diye konuştu.

YANGIN SİNİR KRİZİ GEÇİRTTİ
3 aydır Taş ailesinin hayatını kabusa çeviren olayı haber yapmaya giden gazeteciler, aile fertler ile avluda röportaj yaptıkları sırada, odada yangın çıktı. Yangında odada bulunan halı ve üzerindeki eşyalar tutuşup alev aldı. Yangına, mahalle halkı hortum ile müdahale ederken, alevleri gören Halil Çiftçi ise 'Allah' diyerek sinir krizi geçirdi. Sinir krizi geçiren kişi sakinleştirilmeye çalışılırken, yaşananları gören kadın ve çocuklar ise gözyaşına boğuldu.

Alinti

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Evet o yangınları Cinler çıkartıyordu .Güzel paylaşım teşekkürler .Selametle

ASU_DE

Kayıtlı Üye
İş
sekreter
Bunun bir çaresi yokmudur ki insanlara neden bulaşmiş olabilirler büyü felanmi? Ne yapabilirler kurtulmak için

janet

Kayıtlı Üye
Bursada bir aile de buna benzer olaylar yaşadı. Gidip görmeyi, konuşmayı çok istedim ama adresi bulamadım bir türlü