Esma okuma modası...

sarmaşık

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde belki izlemişsinizdir...Saba Tümer'e bir kadın konuk katıldı...Bir çalışma yapmış ki bu sitede herkes buna nerdeyse vakıf, burçlara göre insanların hangi esmaları okuması gerektiğiyle ilgili...Bu iş o kadar kolay anlatıldı ki ben şaşırdım doğrusu....insanlara reçete verir gibi anlatıyordu bayan...telefonla bağlanan konuklara ....hımmm sen günde şu kadar şunu zikret...ama sayısı fazla gelirse şu kadar oku..ya da sana şu esma iyi gelir ama adedi çok sen en iyisi şunu oku gibi...komik mi desem ne desem bilemiyorum...çaylar içiliyor kahkahalar havada konuşulan bu konuda anılan Rabbin adlarının böylesine kolay konuşulur olmasını sizler nasıl değerlendiriyorsunuz...Esmaların bir edep dairesinde okunması gerekir de ,konuşulurken bu edebe gerek duyulmuyor mu....tabi sonrasında daha başka kanallarda rastladım...insanlar bunu bir formül bir şifre gibi, aaa duydunuz mu bakın şunu şunu okursak böyle oluyormuş gibi konuşması aslında bu olayın medyatik bir moda oluşturduğu izlenimi verdi bana...kötü bir tarafı var mı bilemem ama sizlrin de ne düşündüğünüzü merak ediyorum aslında...sevgilerimle...

Perina

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde belki izlemişsinizdir...Saba Tümer'e bir kadın konuk katıldı...Bir çalışma yapmış ki bu sitede herkes buna nerdeyse vakıf, burçlara göre insanların hangi esmaları okuması gerektiğiyle ilgili...Bu iş o kadar kolay anlatıldı ki ben şaşırdım doğrusu....insanlara reçete verir gibi anlatıyordu bayan...telefonla bağlanan konuklara ....hımmm sen günde şu kadar şunu zikret...ama sayısı fazla gelirse şu kadar oku..ya da sana şu esma iyi gelir ama adedi çok sen en iyisi şunu oku gibi...komik mi desem ne desem bilemiyorum...çaylar içiliyor kahkahalar havada konuşulan bu konuda anılan Rabbin adlarının böylesine kolay konuşulur olmasını sizler nasıl değerlendiriyorsunuz...Esmaların bir edep dairesinde okunması gerekir de ,konuşulurken bu edebe gerek duyulmuyor mu....tabi sonrasında daha başka kanallarda rastladım...insanlar bunu bir formül bir şifre gibi, aaa duydunuz mu bakın şunu şunu okursak böyle oluyormuş gibi konuşması aslında bu olayın medyatik bir moda oluşturduğu izlenimi verdi bana...kötü bir tarafı var mı bilemem ama sizlrin de ne düşündüğünüzü merak ediyorum aslında...sevgilerimle...

O programı bende görmüştüm. Evet bende gayri ciddi bir hava hisetmiştim..Ama şu da var..Onlarda bunun cidiyetinin farkındadır ama program formatı yada belki kişilik meselesidir..Fala neşeli iki kişilik biraya geldi belkide:) Ama yinede daha ciddi konuşulmalı böyle önemli konular..

Ve konuğun ismi neydi ben not almamıştım..Bazen not alırımda..Ama genelde üşenirim:)

sarmaşık

Kayıtlı Üye
adını hatırlamıyorum...çok iyi niyetli bakmışsınız...çoğu zaman ben de böyle yapsam da...bu konuda yapamıyorum....elma ye geçer gibi bir üslubu bu konuda doğru bulmuyorum...

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Herşey zamanında yerinde uslubu ile olur. O hanımı zaten çok ciddiyetsiz buluyorumki hiç şaşırmadım.Allahı , duaları rating için kullanmak insanın kendi vicdanıyla alakalı birşey.İnsan biraz çekinir Allahtan korkar.Ayrıca o bayan kimki pazarda elma satar gibi dua tavsiye ediyor. O kimki kulla Allah arasına giriyor.Çok kınadım

AJA

Elit Üye
Zikir sizin ALLAHIN' ın adını anmanızdır.. Ne zaman ne yapıldıgı vardır fakat saçma durumlara girmemek lazım, eger mantığınızın dışına çıkan bir durum varsa araştırmalısınız.
Esmalar tabiki önemlidir fakat benim fikrim içimin titrediği andır onun adını anarken..Büyüktür o ve kimin duasını ne zaman kabul edeceğini bilir....!

m_k

Kayıtlı Üye
bende izledim ilk önce ne oluyor dedim .iyi tarafı kanallarda o kadar saçmalıklar varki hiç olmazsa bilinçli veya bilinçsizce allahın esmaları konuşuluyor insanların ilgisini çekiyor bir çok kişide esmalar okuması yapmaya başlamıştır bu programlar sayesinde .

yalan

Kayıtlı Üye
Olabilir ama bize ne.

Sectiginiz baslikta hic hosuma gitmedi :D

AJA

Elit Üye
Olabilir ama bize ne.

Sectiginiz baslikta hic hosuma gitmedi :D

Sizin diliniz de cevap vereceğim , başlık hoşunuza gitmediyse bu konunun içeriğinden size ne ? okumasaydınız?
Biraz daha hassas davranmanız gerektiğini kurallar gereği bilmeniz gerekiyor.
İyi forumlar.

yalan

Kayıtlı Üye
Sizin diliniz de cevap vereceğim , başlık hoşunuza gitmediyse bu konunun içeriğinden size ne ? okumasaydınız?
Biraz daha hassas davranmanız gerektiğini kurallar gereği bilmeniz gerekiyor.
İyi forumlar.

Galiba siz forum kurallarini bilmiyorsunuz ? ne varmis benim yazma tarzimda ben kimseyi kücük düsürmedim ? Düsüncelerimi paylastim.

Bir problem varsa burada yeterince modaröterler var siz kendi isinize bakiniz.

Iyi forumlar.

AJA

Elit Üye
Galiba siz forum kurallarini bilmiyorsunuz ? ne varmis benim yazma tarzimda ben kimseyi kücük düsürmedim ? Düsüncelerimi paylastim.

Bir problem varsa burada yeterince modaröterler var siz kendi isinize bakiniz.

Iyi forumlar.

Bana mı forum kurallarını bilmediğimi dediniz? :)Ben burda bir işle meşkul değilim sadece eski bir üye :)
Burada her üye tarz uslup ve imla kurallarını düzeltmek adına sizi uyarabilir bu da kurallardan biridir ;)

yalan

Kayıtlı Üye
Allahim tamam hanim efendi ozaman özür diliyorum.

Ama benim ne demek istedigimi anlayan anladi.iyi geceler

fressiax

Kayıtlı Üye
uslüb önemli ancak bence fala büyüye yönelceklerine en azindan Allahin isimlerini zikr etmis olurlar...

sevgisiz03

Banlı Kullanıcı
ben de izlemiştim ve şaşırdım hiç beklemiyordum onlardan esmaül hüsnaya dair konular tabi ki haklısınız ama sıfır bilgisizlikten bu kadarı daha iyidir

Ori

Kayıtlı Üye
Ağrı kesici dağıtıyor kadın sanki öyle basit konuşuyor ki :)

vildann

Banlı Kullanıcı
reyting için yapmayacakları yok.allahı bile alet ediyorlar.esma rastgele okunurmu hiç bu insanlar ya dini bilmiyor yada gerçekten inanmıyor.