GizIi Mabet PIatformunun geneI içerigi.

AJA

Elit Üye
ArkadaşIar ben son günIerde forum payIaşımIarından rahatsızIıgımı söyIemeden geçemeyecegim.
Bana kırıImasın lütfen kimse ama şu bir gerçek ki burası parapsikoIoji pIatformu, büyü okuIu dogrumudur?
Son zamanIarda forumu açıp baktıgımda ana konuIarın % 70 keyifhane vs..
Tabiki keyifhane de hoş payIaşımIarımız oIucaak yada psikolojide yada tıpta faIan ama abartmamak gerektigine inanıyorum.Uzun zamandır burdayım ve her akşam açtıgımda 1 sayfada en az 1-2 saat kaIırken şimdi es geçiyorum diyebiIirim eminim ki benimIe aynı fikirde oIan arkadaşIarım da yeterince var ve diIe getirmiyorlar yada benim gibi sivri diIIi degiIIer :D
Ama ben söyIemeden geçemedim, neredeyse normaI bir payIaşım sitesi havasına girdi burası :( daha evveI böyIe degiIdi. Eger yanıIdıgım yada görmedigim bir durum varsa beni aydınIatın Iütfen.

İyi forumIar, huzurIa kalın.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Çok yeniyim ukalalık etmek istemiyorum ama bir sıkıntı var :) Sorry

AJA

Elit Üye
Çok yeniyim ukalalık etmek istemiyorum ama bir sıkıntı var :) Sorry

Evet bir sıkıntı var ama bu sıkıntı çözüImesi gereken bir sıkıntı :) Durumu anIamak için yeni yada eski oImak önemIi degiIdir sevgiIi marIasinger.
ÖnemIi oIan ayak uydurmak saga soIa bakmak kim ne payIaşmış en çok hangi konuIar iIgi görmüş vs.
Hassasiyetinizden doIayı teşekkür ediyorum.
Sayın akrep kraI sizede teşekkür ediyorum fikrinizi açık yüreklilikle beIirttiginiz için :)

whitedemon

Kayıtlı Üye
Durumun böyle olmasının belli başlı nedenleri var.Ben size bir kaç tanesini saymaya çalışacağım.
1.Sebep: Büyü gibi konularda yanlış anlatılan herhangi bir konu yapan kişiye yarar sağlayacağına zarar sağlar.Hatta bu konularda çok acemiyse,vücudu kaldıramayacaksa doğruda yapsa sonuçta zararlı çıkar.
2.Sebep: Büyülerle ilgili sitede yüzlerce konu var.Bilgininde bir sınırı var paylaşılan şeyleri tekrardan paylaşırsak forumun hali nice olur hiç düşündükmü? :D
3.Sebep: Bu tür paylaşımların çoğu internetten alınıyor ve alınan bu paylaşımlar genellikle eksik ve yapılınca hiç bir etkisi olmuyor.
4.Sebep: Sitede büyü vb.konuda deneyimli kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.Acemilerin bu konuda sizi aydınlatması zaten imkansız.
5.Sebep: İnsanlar artık para sıkıntılarından,sosyal yaşamlarından,işlerinden dolayı yeterince sinirli ve stresliler bu yüzden foruma girdiklerinde eğlenmek ve bu sıkıntılarını bir nebzede olsa unutmak istiyorlar bu yüzden keyifhane bölümünde bu kadar çok paylaşım yapılıyor.

Bu yazdıklarım tamamen benim görüşlerimdir.İyi forumlar.

akik

Banlı Kullanıcı
bu forum ne hale gelmiş böyle.çoluk çocuğun elinde oyuncak olmuş.nerde eski gizli mabet?

AJA

Elit Üye
Durumun böyle olmasının belli başlı nedenleri var.Ben size bir kaç tanesini saymaya çalışacağım.
1.Sebep: Büyü gibi konularda yanlış anlatılan herhangi bir konu yapan kişiye yarar sağlayacağına zarar sağlar.Hatta bu konularda çok acemiyse,vücudu kaldıramayacaksa doğruda yapsa sonuçta zararlı çıkar.
2.Sebep: Büyülerle ilgili sitede yüzlerce konu var.Bilgininde bir sınırı var paylaşılan şeyleri tekrardan paylaşırsak forumun hali nice olur hiç düşündükmü? :D
3.Sebep: Bu tür paylaşımların çoğu internetten alınıyor ve alınan bu paylaşımlar genellikle eksik ve yapılınca hiç bir etkisi olmuyor.
4.Sebep: Sitede büyü vb.konuda deneyimli kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.Acemilerin bu konuda sizi aydınlatması zaten imkansız.
5.Sebep: İnsanlar artık para sıkıntılarından,sosyal yaşamlarından,işlerinden dolayı yeterince sinirli ve stresliler bu yüzden foruma girdiklerinde eğlenmek ve bu sıkıntılarını bir nebzede olsa unutmak istiyorlar bu yüzden keyifhane bölümünde bu kadar çok paylaşım yapılıyor.

Bu yazdıklarım tamamen benim görüşlerimdir.İyi forumlar.

Bu durumda yapacakları tek şey sıradan bir GÜNCEL PAYLAŞIM FORUMUN ' da keyif yapmak ;) Yani egIenmek için yanIış yer.

whitedemon

Kayıtlı Üye
Evet bu yüzden sitemizde keyifhaneden tutun bilim tıp edebiyat sinema gibi bölümler var.Burası büyü okulu olduğu kadar herkesin bakıpta göremediğini görmenizi sağlayacak kişisel gelişimi amaçlayan bir forum.Eğer şikayetçiyseniz site yöneticileriyle irtibata geçin ve kapattırın bu bölümleri sadece büyü paylaşılsın :D

AJA

Elit Üye
Emin oIun ki gereken yapıIacaktır.
Siz yazımı tamamen anIamamışsınız size bir daha anIatacagım ; her konu zaten payIaşıIacak fakat sırf iş oIsun diye rep aIsın diye kendisinin dahi okumadan aIıp kopyaIa yapıştır yapanIardan bahsediyorum keyifhanenın yada bunun gibi konu başIıklarının kaldırıImasından degiI !

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Siz yazımı tamamen anIamamışsınız size bir daha anIatacagım ; her konu zaten payIaşıIacak fakat sırf iş oIsun diye rep aIsın diye kendisinin dahi okumadan aIıp kopyaIa yapıştır yapanIardan bahsediyorum keyifhanenın yada bunun gibi konu başIıklarının kaldırıImasından degiI !

Kesinlikle katılıyorum. Çok seri bir şekilde üst üste konular açılıyor. Her konuda fikir sahibi olunsun olunmasın yorum yapılıyor. Yani evet bende takıntılı bir insanım olmadık şeylere takılıyor olabilirim ama doğru düzgün bilgi ve fikir sahibi olmadan rep puanı son hızla artan arkadaşlar görüyorum ve şaşırıyorum :) Alınanlar olacak mutlaka, pardon!

OneRepublic

Kayıtlı Üye

Fakat birde söyle düsünsek sayin JUNGFRAU:
O kisi daha önceden bilgili olamazmi? Bilmeden birinin burada bos bir sekilde konu paylasacagini düsünmüyorum, mutlaka az da olsa bilgisi vardir ki paylasiyor. Neden her zaman bardagin bos tarafina bakiyoruz?

whitedemon

Kayıtlı Üye
O zaman konu açma aralıklarında belirli bir süre olsun atıyorum 15 saat böylece üst üste konular açılmaz ve sürekli repi artan arkadaşların repi daha yavaş artar :D

AJA

Elit Üye
Fakat birde söyle düsünsek sayin JUNGFRAU:
O kisi daha önceden bilgili olamazmi? Bilmeden birinin burada bos bir sekilde konu paylasacagini düsünmüyorum, mutlaka az da olsa bilgisi vardir ki paylasiyor. Neden her zaman bardagin bos tarafina bakiyoruz?

Tabiki oIabiIir ama anIatamıyorum sanırım ben haIa? diyeIim ki kişi fıkra yazan biri yada ne biIiyim bir dr.Ozaman gidip sagIık içeren siteIerde daha fazIa biIgisini aktaracak yada Iemanyak' ta köşe yazarı oIucak...
Burda söyIemek istedigim beIIidir ve tektir,ParapsikoIoji sitesine girpte bunun dışında bir konu payIaşıIacaksa eger abartıIması beni deIi ediyor.

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Tabiki oIabiIir ama anIatamıyorum sanırım ben haIa? diyeIim ki kişi fıkra yazan biri yada ne biIiyim bir dr.Ozaman gidip sagIık içeren siteIerde daha fazIa biIgisini aktaracak yada Iemanyak' ta köşe yazarı oIucak...
Burda söyIemek istedigim beIIidir ve tektir,ParapsikoIoji sitesine girpte bunun dışında bir konu payIaşıIacaksa eger abartıIması beni deIi ediyor.

Cok özür dilerim, sizi ciddi anlamda yanlis anladim. Affiniza siginirim, saglicakla kalin. :)

origanum

Yönetici
Keyifhane, gündem gibi yerlerdeki gereksiz paylaşımlar fırsat buldukça siliniyor zaten. Böyle paylaşımların yapılmaması gerektiğini böylece anlarlar diye düşünüyoruz ancak düşünmesini bilenler anlayabiliyor sadece.
Sitemizde büyü dışında başlık olmasının amacı üyeler geyik yapsın, keyiflensin, stres atsın diye değildir. Bu bölümlerin tek amacı gayet ciddi olması gereken yerlere yazılamayacak olan parapsikolojik konuların bu başlıklardan en uygun olanına yazılması gerektiğindendir. Parapsikolojik bir test, gülümsetecek bir olay keyifhaneye; parapsikolojik haberler gündeme, parapsikolojik film, kitap vs de yerlerine yerleştirilmelidir. Yoksa günlük olayları, filmleri, kitapları, müzikleri paylaşın diye değil. Konularımıza uygun olmayan her yazı silinecektir. Bu bazen aylar sonra da olabilir o dakika da. Ne zaman uygun olursan silmeye çalışıyorum. Ayrıca bana vakit kaybettirdiği için de bu tarz paylaşımlara bol bol - rep vereceğim. Ona göre davranılsın.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bu forum ne hale gelmiş böyle.çoluk çocuğun elinde oyuncak olmuş.nerde eski gizli mabet?
Ne demek bu acaba? ''Çoluk çocuk elinde oyuncak olmuş'' demek bütün yönetim dahil çoluk çocuk olması lazım. Ben bu sözleri biraz ileri buldum.
Ayrıca, 2 ay önce üye olmuş biri olarak, bu kadar senedir buraya ne olup ne olmadığı hakkındaki fikirleriniz bayağı bir keskin.
Garip.. Sizi daha önceden tanıyor olabilir miyiz ki?

janet

Kayıtlı Üye
Bugün bende bu konuyu düşündüm. Ve sevgili JUNGFRAU'nun dediklerine kısmen katılıyorum. Bazı konuların iyice dağıldığını farkettim, başlık ve içerkle alakasız cevaplar yazıldığını. Forum oyunları tarzında birbirine benzer konular açıldığını.. Böyle konulara yazmak tabi ki keyifli, bende diğer yazanlar kadar ve o konuları açanlar kadar keyif alıyorum. Fakat Gizli Mabed Yöneticilerin siteye çizdiği yol bu değil. Herşeyden önce bunu anlamamız ve saygı göstermemiz lazım. Ve eğer biz burada bulunmak istiyorsak, ayak uydurmamız gerektiğini bilincine varmamız lazım.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bugün bende bu konuyu düşündüm. Ve sevgili JUNGFRAU'nun dediklerine kısmen katılıyorum. Bazı konuların iyice dağıldığını farkettim, başlık ve içerkle alakasız cevaplar yazıldığını. Forum oyunları tarzında birbirine benzer konular açıldığını.. Böyle konulara yazmak tabi ki keyifli, bende diğer yazanlar kadar ve o konuları açanlar kadar keyif alıyorum. Fakat Gizli Mabed Yöneticilerin siteye çizdiği yol bu değil. Herşeyden önce bunu anlamamız ve saygı göstermemiz lazım. Ve eğer biz burada bulunmak istiyorsak, ayak uydurmamız gerektiğini bilincine varmamız lazım.

Tebik ederim bakış açıcı bu olması gerekir. Gizlimabet yönetimi olarak biz elimizden geleni yapıyoruz. Kurallarımız bir çok kişi tarafından sert ve gereksiz bulunuyor. Elimizden geldiği kadar bir çok konuyu kapatıyoruz siliyoruz. Ya da baştan hiç yayınlamıyoruz. Janettinde belirttiği gibi bu gizlimabettle ilgili değil. Gizlimabet üylerinin durumu kavrayıp ona göre davranması gerekir.

Açılan konu başlığınıda kınıyorum. Gizlimbetin genel içeriğinde hiç bir sorun yoktur. Bir çok siteye göre gayri ciddi bölümler son derece azdır. Genel kültür içrene filim, müzik, edebiyat, bilim gibi konular zaten kalacak. Bunda bir sorun yok. Bir parapisikolog maddi dünyaya ait olan her konudada bilgi sahibi olması gerekir. Gayri ciddi bölüm olarak tek bir bölüm var. Keyifhane bölümü. 96 forum bölümünden 1 tane . Buna göre gizlimabetin genel içeriğini eleştirmek biraz uygunsuz oluyor.

Riddick

Banlı Kullanıcı
Keyifhanedeki yada diğer bölümlerdeki istisnalar hariç bazı konuların silinmesi yaptırım olarak algılanabilir. Buda hiç hoş olmaz. Bir insana ( yine istisnalar hariç ) yaptırım uygulamak kadar kötü bir şey daha yoktur.
Bunun yerine Forumun anasayfasındaki konu başlıklarının olduğu yerde keyfihane vb... bölümlerine yazılan konular çıkmasın onlar kendi içinde devam etsin. Böylece hiç kimse kırılmamış olur. Herkesinde istediği olur.