Geçmiş Yaşam Terapisi

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Geçmiş yaşam terapisiyle şifa bulabilir miyiz?
Bugün yaşadığımız kötü deneyimler daha önceki yaşamlarımızdan kaynaklanıyor olabilir mi? Kişisel mazimizin derinlerde kalmış acı izleri acaba bize sandığımızdan daha mı yakın?

Geçmiş yaşam yani regresyon terapisini kullanarak ruhsal ya da fiziksel problemleri olanlara danışmanlık hizmeti veren Diba'ya göre bu hayatta karşılaştığımız zorlukların kökeni çoğunlukla ’karma’mızda yani daha önce yaşadığımız hayat deneyimlerinde yatıyor. Sezgilerini de kullanarak kendisine danışanları geçmiş yaşamlarına döndürdüğünü ve şimdiki hayatlarında yaşadıkları problemlerin kaynağına inmelerine yardımcı olduğunu söyleyen Dibayla, uyguladığı terapinin ayrıntılarını konuştuk.

ALINTI

Regresyon terapisiyle ilgilenmeye nasıl başladınız?

İki yıl önce İstanbul’da parapsikoloji konferansı yapılmıştı. Konferansın ardından İngiltere Past Life Regression Academy’de Andy Tomlinson’dan Profesyonel Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisi eğitimi aldım ve İstanbul merkezli olarak regresyon terapisi ve ruhsal danışmanlık çalışmalarına başladım.

Sezgisel danışmanlık ve regresyon terapisi size yardım için gelenlere nasıl bir yarar sağlıyor?

Regresyon terapisini kişinin kendine ve hayatına yönelik farkındalık kazanması için kullanıyorum. Bu terapi, benim için bir araç. Danışanlarım da, regresyon terapisi ya da ruhsal enerji çalışması olarak adlandırdığım çalışmaları, ruhsal ve kişisel gelişim alanında bir araç ve yöntem olarak kullanıyorlar. Seanslar sırasında çok kritik bir soruyla kişinin hem kendine ilişkin farkındalığını artırmak hem de sorunun kaynağına inmesine yardımcı olmak mümkün. 1 saat gibi kısa bir sürede bile kişinin hayatında yolunda gitmeyen şeyleri tespit ederek çözümlemeye başlamak mümkün. Tabii burada kişinin değişime direnci de önemli bir faktör. Değişime açık olanların bir seansta bile mucizevi bir şekilde hayatları değişebilir, dirençli kişiler içinse bu değişim o kadar da kolay olmayabilir.

HİPNOZA GEREK YOK

Geçmiş yaşam terapisiyle sorunun kaynağına nasıl inebiliyorsunuz?

Regresyonun kelime anlamı kaynağına geri götürmek. Mesela bir danışanım çok sevdiği bir kişiyle ciddi problemler yaşıyor ve hayatı eziyete dönmüş durumda. Bu kişinin önce şimdiki hayatındaki izini, çocukluğuna kadar sürüyorum. Terapi esnasında kişi, sorununun kaynağı olarak 3 yaşına da gidebilir, 300 yıl öncesine de. Çoğu zaman hipnoza dahi gerek kalmıyor çünkü geçmiş yaşam anılarımız, bilinçaltımızda kayıtlı ve bunlara rahatlıkla ulaşmak mümkün. Geçmiş yaşamların varlığına inanmayan pek çok insan da çoğu zaman birkaç dakikada transa geçerek, kendilerini geçmiş hayatlarında buluyor.

Bilinçaltına inmek, hipnozsuz nasıl mümkün oluyor?

Regresyon terapisi, 30 yılı aşkın bir süredir dünyadaki çeşitli terapi çalışmalarında geliştirilmiş olan kombine bir yöntem. Hipnoza gerek kalmadan duygular ve düşünceler aracılığıyla kişi kaynak olaya geri gidebiliyor. Benim çalışmalarımda kişi yarı bilinçli, yarı trans halinde oluyor. Yani her şeyin farkında, yarı uyku yarı uyanıklık hali arasında. Seanstan sonra da her şeyi hatırlıyor. Zaten ben de üyesi olduğum derneğin etik kuralları gereğince tüm seansı kaydediyorum, kayıt kabul etmeyen kişiyle seans yapmıyorum.

Bu insan beyninin oynadığı bir oyun, yanılsama olamaz mı?

Bana gelen birçok danışanım özellikle ilk regresyon terapisi esnasında, kimi zaman seanstan kalkıp gözünü açıp bana döner ve ’Bunları uyduruyor muyum?’ diye sorar. O zaman şunu soruyorum: ’Uydurmuş olabilirsin ama bu vizyonlar senden çıktı, bu deneyim sana ne anlatıyor, acaba niçin oraya gitmiş olabilirsin?’ Sonuçta anlatılan şeylerin doğruluğundan çok kişinin bu hayatta yaşadığı problemin çözümüne yardımcı olması önemli.

Nasıl oluyor da kişinin geçmiş yaşamlarındaki olumsuz deneyimler bugün onu rahatsız edebiliyor?

Kişinin 400 yıl önce yaşadığı bir travma bile enerji alanıyla bugüne taşınıyor. Ruh yani enerji yeniden bedenlendiğinde farklı bir bedene giriyor. Hatta çoğumuz başka gezegenlerde insan formundan farklı olarak bedenleniyoruz. Ruh o bedenle belli bir süre deneyim yaşıyor sonra yuvaya dönüyor, geri geldiğinde ise çoğu zaman başka bir coğrafyada tekrar bedenleniyor. Diyelim ki geçmiş hayatlarımdan birinde boğaz bölgemde bir travma yaşayarak öldüm. Öldüğüm anda enerji alanımın o bölgesinde o travmanın izi kalıyor. Ben bedeni bırakıyorum ama o travmanın izini enerji boyutunda ruhsal benliğim taşıyor.

Bu olumsuz deneyimleri danışanlarınıza nasıl yansıyor?

En yoğun yaşanan sorunlar iletişim ve kendini ifade etme güçlüğü. Genç bir danışanım annesiyle çok büyük problemler yaşıyordu. Bu danışanımın geçmiş hayatlarına baktığımızda birden fazla hayatında şimdiki annesiyle bir araya geldiklerini ve hemen hepsinde çatıştıkları ortaya çıktı. Mesela çok eski çağlarda ikisi erkek kardeşti ve sürekli kavga ediyorlardı. Fakat öfkeleri bütün hayatları boyunca taşınmış, bugüne kadar gelmiş. Bugün birbirlerine sevgi ve anlayış göstermeleri durumunda bu karmik ilişkiyi çözebilirler.

Seanslar sırasında danışanlarınızla ilgili ilginç gözlemleriniz oluyor mu?

Yakın ilişki zorlukları ve bazı fiziksel sorunların çok sık yaşandığını görüyorum. Erkeklerin genelde en büyük korkuları kadın oldukları hayata gitmek oluyor. Bir başka hayatta kadın bedenini kullanmış olmak onlar için utanç verici olabiliyor. Halbuki ruhsal seviyede bir cinsiyetimiz yok, sadece enerjiyiz. Ayrıca bu seanslardan sonra ölüm korkusu kayboluyor çünkü terapiyle bedenin geçici bir araç olduğu anlaşılıyor. Bazı insanlarsa kendileriyle yüzleşmekten korkuyor. ’Ya kendimi kötü bir şey yaparken bulursam’ düşüncesi onları rahat bırakmıyor. Oysa yaşanan ve geçmişte kalan bu deneyimlerin izlerini değiştirmek, dolayısıyla da şimdiki hayatımızda daha huzurlu ve mutlu yaşamak mümkün.

Moderatör tarafında düzenlendi:

surya

Kayıtlı Üye
Genç bir danışanım annesiyle çok büyük problemler yaşıyordu. Bu danışanımın geçmiş hayatlarına baktığımızda birden fazla hayatında şimdiki annesiyle bir araya geldiklerini ve hemen hepsinde çatıştıkları ortaya çıktı.

Kesin ben de böyleydim:) Hiç sevmem de kendisini:D

Bu arada çok güzel paylaşım teşekkürler sayın Şinçeyank:)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Rica ederim :)
Sevmediğiniz kim sizin onu merak ettim :)

surya

Kayıtlı Üye
Annem:D:D:D Şiddetli geçimsizlik var:D

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bizde de var şiddetli geçimsizlik fakat sevmiyorum demeyin bence :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kesin kanlı bıçaklı düşmandık biz:) şaka bir yana bunu hep ciddi olarak merak etmişimdir sizin yazınız aydınlatıcı oldu sayın Şinçeyank:)

Ailevi konulara girmiyim en iyisi ben :)
Aydınlatabildiysem ne mutlu bana :)

Salick

Kayıtlı Üye
Guzel bir paylasim olmus. Ben hipnoz terapi dersinde uygulama yaptigim bir arkadasimin gecmis hayatina gecisine ve hep kendini yakin buldugu bir komsusunun onceki hayatinda kizkardesi oldugunu farketmesine tanik oldum. Iyilestirme ve kendini tanima acisindan hipnoz ve regression seanslarinin cok faydali olduguna inaniyorum..

dreamy

Kayıtlı Üye
Herhangi bir ruhsal sorunum yok ama geçmiş yaşamlarımı çok merak ettiğim için bu terapiye girmek isterdim..

herzamanci

Kayıtlı Üye
İş
öğretmen
Regresyon çalışması yaptırmak istiyorum. Bu çalışmaların paralı olduğunu biliyorum. Güvenebileceğimiz birisini nasıl buluruz yardım edebilecek bi dost var mıdır?

AJA

Elit Üye
Regresyon çalışması yaptırmak istiyorum. Bu çalışmaların paralı olduğunu biliyorum. Güvenebileceğimiz birisini nasıl buluruz yardım edebilecek bi dost var mıdır?
Urum yapıyor özel mesajla başvurabilirsiniz.

Teykel00

Banlı Kullanıcı
iyi de çok insan geçmiş yaşam, reenkarnasyon, yeniden bedenlenme gibi şeylere inanmıyor :/

zemanek

Kayıtlı Üye
Guzel bir paylasim olmus. Ben hipnoz terapi dersinde uygulama yaptigim bir arkadasimin gecmis hayatina gecisine ve hep kendini yakin buldugu bir komsusunun onceki hayatinda kizkardesi oldugunu farketmesine tanik oldum. Iyilestirme ve kendini tanima acisindan hipnoz ve regression seanslarinin cok faydali olduguna inaniyorum..

ilginc demek bilincli birsey bizi hep ayni kisilerle biraraya mi getiriyor neden acaba

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bir defada şifalanmayabiliyor bazen.Yapan kişiyede bağlı tabi.Hayatınızın gidişatına bakarakta şifalanıp şifalanmadığını anlayabiliyorsunuz.
Mesela klostorofobiniz var veya korkular diyelim genel olarak.Korkularınız için şifalanma çalışması yaptınız.Halen bu korkulara sahipseniz demekki şifalanmadınız.Güvenilir eller her konuda önemli.Elimizi sallasak regresyon yapana çarpıyor dışarıda.Dikkatli olmak araştırmak ya da direk Urum'a başvurmak gerek.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Benim adıma bir faydası olmadı bir önceki hayatımı zaten mahfetmiş bu hayatta düzeltmek için bir şans verdim evlendim bu hayatımıda mahfetti birdahaki hayatımdan tamamen uzak dursun. Bu çalışmayı yapan kişinin dediğine göre benim ruhum çok yükselmiş (ben niye bunu fark edemiyorum?) daha da yükselecekmiş ben dünyaya iyilik yapmak ve sevmek için gelmişim eşimse geçmiş hayatta bana zarar vermiş bu hayatta önüme bin kişi çıksa bakmazmışım başkasıylada evlenmicekmişim onla olan karmamı temizlemem lazımmış. O ise bu hayata bana acı çektirmek için gelmiş tıpkı mevlana ile şems gibi dedi. O yaktıkça ben yükselecekmişim. Çok haklı o benim canımı yaktıkça sağlığım bozuluyor bu gidişle ruhum bedenimden çıkar e ölünce yükselmiş olurum.
Allah korusun.Yükselme derken bunun kastedilmediğini biliyorsun.Manevıyatın bu hayat içinde yükselecektir.Ancak ben sana şifalandırma yapan kişinin şu acıklamasına katılamayacağım malesef.O yaktıkça senin yükselmen....Bu Allah'tan revamı?
Arkadaş tavsiyesi ;iyice ve defalarca bu konuyu şifalandır sevgili pembekuvars.Şifalandîrki bi sonraki hayatında (işin esprisi reenkarnasyona inanmam) sana ayakbağı olup yine yapışmasın:):)

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Urum da iyidir bence . Ben Dibadan aldım çokta faydasını gördüm. Ancak birden bire mucize beklemeyin yavaş yavaş değişimleri tecrübe edeceksiniz. Tavsiye ederim

zemanek

Kayıtlı Üye
Benim adıma bir faydası olmadı bir önceki hayatımı zaten mahfetmiş bu hayatta düzeltmek için bir şans verdim evlendim bu hayatımıda mahfetti birdahaki hayatımdan tamamen uzak dursun. Bu çalışmayı yapan kişinin dediğine göre benim ruhum çok yükselmiş (ben niye bunu fark edemiyorum?) daha da yükselecekmiş ben dünyaya iyilik yapmak ve sevmek için gelmişim eşimse geçmiş hayatta bana zarar vermiş bu hayatta önüme bin kişi çıksa bakmazmışım başkasıylada evlenmicekmişim onla olan karmamı temizlemem lazımmış. O ise bu hayata bana acı çektirmek için gelmiş tıpkı mevlana ile şems gibi dedi. O yaktıkça ben yükselecekmişim. Çok haklı o benim canımı yaktıkça sağlığım bozuluyor bu gidişle ruhum bedenimden çıkar e ölünce yükselmiş olurum.

pembekuvars üzüldüm takma herkesede inanma keske bu konuda gecmisi olana baktirsaydin mesela bu konuda bahsedilen bayan tee 90larda baslamis bu olaya kisisel gelisim yeni yeni gelismeye basladi türkiyede unutma, orda aslinda cok demistim öyle yazdigi icin herkesten özür dilerim