Çekirdekli kuru üzümün faydaları (Ezber gücü)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Karaciğerin dostudur. Kan yapar. Kekikle yenirse vücudu şişmanlatır.
Kumları döker, idrarın damla damla gelmesinin tedavisinde iyi gelir. Çekirdekleri alınır karabiber konulup yenir.
Sert urları eritir. Kuru üzüm, safran, yumurta sarısı, kuş yemi, keten tohumundan merhem yapılıp uygulanır.
Unutkanlığı giderir, dimağı kuvvetlendirir. Günlük ile yenilir.
Sarılığı giderir, sirke ile yenir.
Öksürüğü keser. Anason ile kaynatılır, badem yağı ile içilir.
Çıbanları patlatır, iyileştirir.İç yağı ile merhem yapılıp uygulanır.
Üzüm çekirdekleri selülit tedavisinde kullanılır.

Üzüm ürünlerindeki demir, kalsiyum ve potasyum minerallerinin, kemik gelişimi yanında kansızlığı, halsizliği, zayıflığı ve ishali tedavi edici özelliği bulunmaktadır.
Kilo almak isteyen de rejim yapmak isteyen de üzüm yemelidir çünkü enerji verir.
Protein ve karbonhidrat kaynağıdırA,B1,B2,B6 , C vitaminleri ile fosfat, kalsiyum, demir, fosforik asit, organik asitler, formik asit minerallerini içerir.
Günlük kalsiyumun 1/5'ini ve demirin ise 1/3'ünü karşılar.
Mineraller halsizliği, kansızlığı, ishali ve zayıflığı tedavi eder.
Karaciğer zaafiyetine, öksürüğe, bronşite de iyi gelir.
Mideye çok faydalıdır. Ayrıca Unutkanlığa da iyi gelir.Kuvvetli bir gıdadır.

ALINTI

EZBER İÇİN :

Arkadaşlar ben kuru üzümü hafıza güçlendirmek ezber yapabilmek için uyguluyorum ve etkisini büyük ölçüde görmeye başladım. Derslerim ezber üzerine ve ben ezber yapamıyorum, eskiden çok güzel ezber yapıyordum. Şimdi ise bir cümleyi bile 3 kere okumadan aklıma girmiyor. Anneannem bana her sabah aç karna 21 adet çekirdekli siyah üzümü her birinde besmele çekerek yemem gerektiğini söyledi. Mesela hafızlar Kuran ezberlerinde bunu uyguluyorlarmış. Bende bir haftadır yapıyorum ve bana mucize gibi geliyor bir kere okuduğum şeyi bile unutmuyorum. Yapmadan önce anlayarakta okusam aklımdan çıkıp gidiyordu, sınavlarada son dakika çalışılmaz hepimiz biliyoruz. Ben artık bunu uyguluyorum kahvaltıdan yarım saat önce ve aç karna adedide aşmayın. Umarım benim gibi ezber sorunu yaşayan kişilere yardımı olur.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

gümüş

Kayıtlı Üye
Siyah üzümün hafızaya etkisi bilmiyordum kan yapar enerji verir vs diye ağzıma tıkıştırırlardı küçükken ama çekirdekleri ve kalın kabuğu yüzünden hiç benimseyemedim .Şimdi çekirdek tozu satıyorlar etkisi hafıza için aynı mıdır acaba ? Öyle ise nasıl kullanmak lazım ? Bana bal ve zencefille karıstır denmişti bir ara ama kan için.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Benim ezber gücümde olumlu etki yaptı ve sonuçlar şaşırtıcı sayın gümüş her sabah besmele ile 21 adet çekirdekleriyle beraber yiyorum başka bir şey katmıyorum çünkü aç karna yenmesi gerekiyor diye biliyorum. Sade yenmesi gerekiyor hafızlar ezber yapacaklarında bu yöntemi kullanırmış.

gümüş

Kayıtlı Üye
Yarın alışverişe çıkayım o zaman . Bir ay sonra sonuctan haberdar edeceğim , teşekkürler :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
:) Çekirdekli kara üzüm diyin çünkü ben ilk aldığımda küçüklerden verdiler bunlar biraz iri oluyor. Ayrıca birde Ginko-bloba çayını önerebilirim size ben bunuda kahvaltıdan sonra ve öğleden sonra içiyorum bu bitki göz damarlarını açıp enerji veriyor ve hafıza kayıplarındada kullanılıyor. Ben bitkisi aldım kendim yapıp içiyorum ama çayı hapı ve macunuda satılıyor. Tavsiyem kendiniz hazırlayın. :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Not aldım tamamını . Teşekkür ederim :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Rica ederim yeterki faydalı olsun :)

ali42

Kayıtlı Üye
İş
Tarih Öğretmeni
üzüm kan yapıcı aynı zamanda tatlı olduğu için unutmayı engeller,ayrıca üzüme destek olarak ceviz yemenizi de tavsiye ediyorum,çünkü unutkanlığı önlemede çok etkilidir.

VASSAGO

Banlı Kullanıcı
İş
Yazılım Mühendisi
şu pkaetlerde satılan siyah ezilmiş gibi çekirdekleriyle yenilen kuru üzümleri diyosunuz değilmi denicemde çünkü evde var bende amenerrasulü ezberlicektim

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ayrıca diyet yapanlara,kilosuna dikkat edenlere öneririm.Tatlı krizinde ihtiyacı karşılamaya bire bir.Bir parça yiyeceğiniz üzüm,sizi tüm kilo aldıran kalorisi yüksek tatlılardan uzak tutar.Hem sağlıklı beslenmiş,hem tatlı ihtiyacınızı karşılamış hem de çabalarınızı tatlıya kurban etmemiş olursunuz.